Skocz do zawartości

Lewy kielich półosi


prezes83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem że lewy kielich ten przy skrzyni ma luz, mimo że krzyżak w środku tego kielicha nie ma luzu icon_eek.gif, i teraz pytanie jest on wkładany do skrzyni i jest po drodze jakieś łożysko? bo wygląda jakby się rozsypało, czy kielich jest już tak wyrąbany że tylko wymiana go uratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam zauważyłem że lewy kielich ten przy skrzyni ma luz, mimo że krzyżak w środku tego kielicha

> nie ma luzu , i teraz pytanie jest on wkładany do skrzyni i jest po drodze jakieś łożysko? bo

> wygląda jakby się rozsypało, czy kielich jest już tak wyrąbany że tylko wymiana go uratuje?

podłącze sie do pytania.

a do prezesa mam pytanie, czy ten przegub dawał Ci akustyczne wrażenia jakby coś "grzechotało" (w uproszczeniu oczywiście bo dźwiek ten trudny jest do opisania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dźwięk to jakby takie rytmiczne terkotanie jak przyśpieszam czasami milknie trochę na zakrętach,

> prawą półoś wymieniłem i łożysko podpory też także ta odpada

łożysko podpory wymienione, ja mam jeszcze drgania przy zmianie z 1 na 2 bieg i tylko wtedy, dźwięk mogę "pdciągnąć pod b. szybkie terkotanie, bardziej przypomina mi to "utwardzenie" pracy silnika (mam 115 JTD) a kielich w skrzyni "lata" sobie dość swobodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ten kielich też ma luz nawet spory i z tego co się zdążyłem dowiedzieć to raczej tam nie ma żadnych łożysk, kielich wchodzi w mechanizm różnicowy i teraz czy wymiana kielicha pomoże, czy w mechanizmie różnicowym też otwór się wyrobił i wtedy to już nie wiem nawet co wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No u mnie ten kielich też ma luz nawet spory i z tego co się zdążyłem dowiedzieć to raczej tam nie

> ma żadnych łożysk, kielich wchodzi w mechanizm różnicowy i teraz czy wymiana kielicha pomoże,

> czy w mechanizmie różnicowym też otwór się wyrobił i wtedy to już nie wiem nawet co wymieniać

znalazłem taki obrazek w e-lernie, wg niego mech. różnicowy jest na łożyskach (musi być łozyskowany), jedyne co mogło się spieprzyć to rozkalibrowal sie otwór na czop kielicha lub właśnie wysypało sie łożysko.

http://forum.autokacik.pl/files/287069621-skrzynia.png

strzałki pokazują lokalizację łożysk, aby sie do nich dobrać trzeba rozpołowić skrzynię

i jeszcze to, cały mechanizm na "stole"

http://forum.autokacik.pl/files/287069621-lozysko.png

EDIT W_BB: nieregulaminowy rozmiar obrazka.

post-7259-14352521141975_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.