Skocz do zawartości

Alternator w aveo sedan T250 '07 - jakie łożyska ???


tdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu coś mi pod maską popiskuje każdego ranka około 2 minut, po czym nagle milknie. Po przyjrzeniu się tematowi stwierdziłem, że piski dochodzą z okolicy pokrywy rozrządu. Kolega mechanik sugeruje, żebym zajął się alternatorem (ewentualnie wcześniej zrobił próbę polegającą na zdjęciu pasków i zapaleniu auta nazajutrz rano). Rozrząd wymieniony 30 kkm temu, więc jego zdaniem zacieranie się rolki jest raczej mało prawdopodobne (powyższa próba potwierdzi lub wykluczy taką ewentualność).

Ponieważ auto ma 93 kkm przebiegu myslę, że jednak alternatorem należy się zająć profilaktycznie, zanim mi się rozleci w trasie. Stąd pytanie jak w temacie - mże ktoś robił już alternator i wie jakie w nim siedzą łożyska ??? Łatwiej podjechać i sobie kupić niż kombinować po demontażu.

Może ktoś ma też inne uwagi co do moich pisków - wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Od jakiegoś czasu coś mi pod maską popiskuje każdego ranka około 2 minut, po czym nagle milknie. Po

> przyjrzeniu się tematowi stwierdziłem, że piski dochodzą z okolicy pokrywy rozrządu. Kolega

> mechanik sugeruje, żebym zajął się alternatorem (ewentualnie wcześniej zrobił próbę polegającą

> na zdjęciu pasków i zapaleniu auta nazajutrz rano). Rozrząd wymieniony 30 kkm temu, więc jego

> zdaniem zacieranie się rolki jest raczej mało prawdopodobne (powyższa próba potwierdzi lub

> wykluczy taką ewentualność).

> Ponieważ auto ma 93 kkm przebiegu myslę, że jednak alternatorem należy się zająć profilaktycznie,

> zanim mi się rozleci w trasie. Stąd pytanie jak w temacie - mże ktoś robił już alternator i

> wie jakie w nim siedzą łożyska ??? Łatwiej podjechać i sobie kupić niż kombinować po

> demontażu.

> Może ktoś ma też inne uwagi co do moich pisków - wskazówki mile widziane.

Za słaby naciąg lub zużyty pasek napędzający alternator.

Ślizga się i piszczy.

Jak się rozgrzeje "łapie przyczepność" i przestaje piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za słaby naciąg lub zużyty pasek napędzający alternator.

> Ślizga się i piszczy.

> Jak się rozgrzeje "łapie przyczepność" i przestaje piszczeć.

To nie ten pisk - pasek piszczy bardzo głośno a u mnie jest to bardzo subtelne i takie metaliczne.

Poza tym pasek wymieniałem rok temu i naciągałem przed kilkoma miesiącami, bo faktycznie popiskiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu robić alternator tylko dlatego że ma 93kkm... Nie pamiętam żeby się tu komuś alternator posypał a co niektórzy mają duże przebiegi. Spróbuj nagrać ten dźwięk to posłuchamy wink.gif

Może za mocno ten pasek naciągnięty? A może to pompa wspomagania rolka napinacza lub sprężarka klimy? Spróbuj zmienić naciąg pasków albo zrobić eksperyment jak mechanik sugerował. Inaczej się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Spróbuj zmienić naciąg pasków albo zrobić eksperyment jak mechanik sugerował.

> Inaczej

> się nie dowiesz.

Samochód jest już po 'teście". Zrzuciłem paski i dekiel rozrządu po czym auto przestało nockę.

Nazajutrz pomimo starań dźwięku nie udało się usłyszeć, także po zmontowaniu kolejno wszystkiego "do kupy"... i tak jest już kilka dni.

Być może był to faktycznie problem z którymś z pasków, choć to dość niewiarygodne, bo przed demontażem naciąg wydawał się prawidłowy.

Mimo to przy najbliższej okazji chcę zrobić alternator, bo często jeżdżę w dłuższe trasy i nie chciałbym, żeby mi się rozleciał w drodze.

Ponawiam zatem pytanie o typ łożysk alternatora.

Czyżby nikt jeszcze nie robił ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.