Skocz do zawartości

Zaprawa/fuga do kamienia


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na ścianie na korytarzu 2 placki pozbawione tynku. Rozmiar placka to ok. 4m x 2,5m. Ściany zbudowane są z kamienia (piaskowiec) z nielicznymi "wtrętami" innych materiałów i połączone gliną. zlosnik.gif Wygląda to dość atrakcyjnie, ale glina jest źródłem kurzu, a poza tym chciałbym z wiadomych względów uniknąć zmniejszania się ilości zaprawy w ścianie... wink.gif

Zastanawiam się czym by to zafugować, żeby zachować surowy wygląd ściany i pozostawić ją nieotynkowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na ścianie na korytarzu 2 placki pozbawione tynku. Rozmiar placka to ok. 4m x 2,5m. Ściany

> zbudowane są z kamienia (piaskowiec) z nielicznymi "wtrętami" innych materiałów i połączone

> gliną. Wygląda to dość atrakcyjnie, ale glina jest źródłem kurzu, a poza tym chciałbym z

> wiadomych względów uniknąć zmniejszania się ilości zaprawy w ścianie...

> Zastanawiam się czym by to zafugować, żeby zachować surowy wygląd ściany i pozostawić ją

> nieotynkowaną.

Robiłem podobną ścianę "fugując" zwykłą szarą zaprawą wyrównującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem podobną ścianę "fugując" zwykłą szarą zaprawą wyrównującą.

Ktos ze znajomych polecal mi zeby zalewac to jakimis zywicami itp. ale jak znam zycie to koszt pozbawilby mnie przytomnosci na 2 dni. Poza tym nie jestem przekonany co do takiego laczenia nowoczesnosci i staroci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale do fugowania piaskowca czy cegły warto użyć pistoletu do

> fugowania, na pewno ułatwiło by Ci to pracę.

od 4:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na ścianie na korytarzu 2 placki pozbawione tynku. Rozmiar placka to ok. 4m x 2,5m. Ściany

> zbudowane są z kamienia (piaskowiec) z nielicznymi "wtrętami" innych materiałów i połączone

> gliną. Wygląda to dość atrakcyjnie, ale glina jest źródłem kurzu, a poza tym chciałbym z

> wiadomych względów uniknąć zmniejszania się ilości zaprawy w ścianie...

> Zastanawiam się czym by to zafugować, żeby zachować surowy wygląd ściany i pozostawić ją

> nieotynkowaną.

poszukaj, czy nie ma jakiegos impregnatu do gliny, bo chyba do prawie kazdego materialu sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale daje rade gosc, ciekawe ile zmarnowal materialu. Chyba, ze potem zbiera to wszystko z ziemi i

> zuzywa?

To samo mi przyszło do głowy, oczywiście wykonawcę to wali, bo towar nie jego, ale inwestora może zaboleć.

Tak jak np. na tym filmie, gość złużył +50 jak nie więcej materiału niż powinien. Fakt, że zrobił to pewnie szybciej, ale jakim kosztem.

Porównując to do tej pani, która więcej sie napracowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.