Skocz do zawartości

i30 1.6 CRDi rożnice


Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, czym mechanicznie różnią się silniki 1.6 CRDI 110km VS 128km ?

poczyta sobie

Nowa generacja Panie. Jeden jest U1 drugi U2. Pierwszy wystepowal bez DPF drugi juz nie i tu sie zaczynaja schody bo do miasta to to sie nie nadaje. Przy dobrych przelozeniach skrzyni jedzie super przy zlych - patrz nowy ceed to kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczyta sobie

> Nowa generacja Panie. Jeden jest U1 drugi U2. Pierwszy wystepowal bez DPF drugi juz nie i tu sie

> zaczynaja schody bo do miasta to to sie nie nadaje. Przy dobrych przelozeniach skrzyni jedzie

> super przy zlych - patrz nowy ceed to kupa.

w tym roku w odstępie miesiąca w i30 miałem dwukrotnie wypalanego dpf-a

w 2013 w sumie juz 3 razy

przejechane miedzy wypalaniami 6 tysi wiekszosc dosc ostro, z pewnoscią nie dziadkowo po mieście. uzbierane kolo 11-12 jednostek

KUPA crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym roku w odstępie miesiąca w i30 miałem dwukrotnie wypalanego dpf-a

> w 2013 w sumie juz 3 razy

> przejechane miedzy wypalaniami 6 tysi wiekszosc dosc ostro, z pewnoscią nie dziadkowo po mieście.

> uzbierane kolo 11-12 jednostek

> KUPA

Szczerze to bylem przekonany, ze DPF jest nieszkodliwy ale jak czytam forum i np w Chevrolecie potrafi wylaic co 1kkm to juz jest chiba cos nie tak. Nastepen auto bedzie benzyna bo robie krotkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze to bylem przekonany, ze DPF jest nieszkodliwy ale jak czytam forum i np w Chevrolecie

> potrafi wylaic co 1kkm to juz jest chiba cos nie tak. Nastepen auto bedzie benzyna bo robie

> krotkie odcinki.

dodam jeszcze ze wypalanie jest wycenione chyba na 8 stowek

my mowili ze:

- jezdze za wolno i za duzo po miescie - co jest bzdura gdyz przez miesiac 6 tysi po miescie sie raczej nie wykreci

- tankuje kiepskie paliwo = co jest noeprawda gdyz tylko BP na karte paliwowa do udokumentowania

no ale coz, przyjdzie płakać i płacić 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodam jeszcze ze wypalanie jest wycenione chyba na 8 stowek

> my mowili ze:

> - jezdze za wolno i za duzo po miescie - co jest bzdura gdyz przez miesiac 6 tysi po miescie sie

> raczej nie wykreci

> - tankuje kiepskie paliwo = co jest noeprawda gdyz tylko BP na karte paliwowa do udokumentowania

> no ale coz, przyjdzie płakać i płacić

Sam się nie wypala? Tylko ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym roku w odstępie miesiąca w i30 miałem dwukrotnie wypalanego dpf-a

> w 2013 w sumie juz 3 razy

> przejechane miedzy wypalaniami 6 tysi wiekszosc dosc ostro, z pewnoscią nie dziadkowo po mieście.

> uzbierane kolo 11-12 jednostek

> KUPA

serwisowe dopalanie robiłeś? wywaliło konrolkę dpf?

i30 jakoś objawia wypalanie dpf? (podwyższone obroty, wyższe spalanie, inny głoś pracy silnika, inna reakcja na gaz itd) w tdi wypala mi się co 500-600km i cała historia polega na nie przerywaniu zainicjowanego procesu dopalania sadzy w filtrze

dowiedz się co i jak działa, żeby choć nie szkodzić autu a najlepiej mu ułatwiać prace ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodam jeszcze ze wypalanie jest wycenione chyba na 8 stowek

> my mowili ze:

> - jezdze za wolno i za duzo po miescie - co jest bzdura gdyz przez miesiac 6 tysi po miescie sie

> raczej nie wykreci

Pojezdzij troche szybciej i zobaczysz czy bedzie roznica. Za 800 zl to Cinek Ci go wytnie i nie bedzie problemu.

> - tankuje kiepskie paliwo = co jest noeprawda gdyz tylko BP na karte paliwowa do udokumentowania

> no ale coz, przyjdzie płakać i płacić

Paliwo nie ma znaczenia IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> serwisowe dopalanie robiłeś? wywaliło konrolkę dpf?

> i30 jakoś objawia wypalanie dpf? (podwyższone obroty, wyższe spalanie, inny głoś pracy silnika,

> inna reakcja na gaz itd) w tdi wypala mi się co 500-600km i cała historia polega na nie

> przerywaniu zainicjowanego procesu dopalania sadzy w filtrze

> dowiedz się co i jak działa, żeby choć nie szkodzić autu a najlepiej mu ułatwiać prace

bez kontrolki, nic się nie zapala.

podobno jedynie po spalaniu mozna stwierdzic ze w tej chwili wypala ale na "luzie" i tak pokazuje 0,0 to skąd niby mam wiedziec. lipa jakaś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojezdzij troche szybciej i zobaczysz czy bedzie roznica.

Czy uważasz ze np 6000 km miesiecznie to wolna jazda po mieście?

200 km/h na autostradzie kolegę satysfakcjonuje?

> Za 800 zl to Cinek Ci go wytnie i nie

> bedzie problemu.

To nie moje, ja nim tylko jeżdzę

> Paliwo nie ma znaczenia IMO.

też tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy uważasz ze np 6000 km miesiecznie to wolna jazda po mieście?

Mozna zmieniac biegi jak Twinsen przy 2k rpm i tak przejezdzic 6k.

> 200 km/h na autostradzie kolegę satysfakcjonuje?

Oczywiscie i wtedy dziad nie powinien sprawiac problemow.

> To nie moje, ja nim tylko jeżdzę

To co sie przejmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozna zmieniac biegi jak Twinsen przy 2k rpm i tak przejezdzic 6k.

no niemozna, pisałem wyraźnie że tak nie jeżdze

> Oczywiscie i wtedy dziad nie powinien sprawiac problemow.

a no właśnie

> To co sie przejmujesz?

o "nieswoje" też dbam i innych do tego szczerze zachęcam

zresztą pojutrze jade nim na wakacje, jakieś 1400km w jedna strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o "nieswoje" też dbam i innych do tego szczerze zachęcam

> zresztą pojutrze jade nim na wakacje, jakieś 1400km w jedna strone

Jezdze sluzbowym Aurisem i na dodatek dieselem 1.4. Wogole nie zwracam uwagi na wypalanie DPF i nigdy nie bylo z tym problemu. Moze to kwestia oprogramowania bo z zasady konstrukcje sa podobne. W Kile nie mam DPF i uzytkuje go na bardzo krotkich odcinkach, czasem nie zdarzy sie jeszcze rozgrzac a ja juz go wylaczam. I teraz jak tak czytam o tych problemach to coraz bardziej sklaniam sie do zakupu benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdze sluzbowym Aurisem i na dodatek dieselem 1.4. Wogole nie zwracam uwagi na wypalanie DPF i

> nigdy nie bylo z tym problemu. Moze to kwestia oprogramowania bo z zasady konstrukcje sa

> podobne. W Kile nie mam DPF i uzytkuje go na bardzo krotkich odcinkach, czasem nie zdarzy sie

> jeszcze rozgrzac a ja juz go wylaczam. I teraz jak tak czytam o tych problemach to coraz

> bardziej sklaniam sie do zakupu benzyny.

Ale tylko bez burbo 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczyta sobie

> Nowa generacja Panie. Jeden jest U1 drugi U2. Pierwszy wystepowal bez DPF drugi juz nie i tu sie

> zaczynaja schody bo do miasta to to sie nie nadaje. Przy dobrych przelozeniach skrzyni jedzie

> super przy zlych - patrz nowy ceed to kupa.

Czyta i nadal nie wie czym się różni mechanicznie 110 vs 128 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.