Skocz do zawartości

LPG V6 do R4


eidzikxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjentem dostającym ekologiczne paliwo będzie Fiat Punto mk1 1.2 8v MPI a dawcą instalacji Renault Laguna 3.0 V6.

Pytanie skąd pomysł na taką operacje - to też wyjaśniam mój teść ma taką lagunę z zerwanym rozrządem w stanie opłakanym i będzie złomował i postanowił podarować mi i mojej przyszłej żonie instalacje.

Pytanie moje brzmi co mogę wziąć a co muszę dokupić nowego aby taką przekładkę zrobić ?

Instalacja firmy STAG. Mam gazownika co mi wystroi.

Szkoda instalacji bo ma trochę ponad rok i fajnie by było włożyć smile.gif

Z góry dzięki za info grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... pacjentem ... Fiat Punto mk1 1.2 8v MPI a dawcą instalacji

Renault Laguna 3.0 V6.

> ... co mogę wziąć a co muszę dokupić nowego aby taką przekładkę zrobić ?

> Instalacja firmy STAG. Mam gazownika co mi wystroi...

Rozumiem, że instalacja wtryskowe - czytaj 4 generacji ...

1. conajmniej wymiana dysz, a jeżeli wtryski są dedykowane do mocy, to także wtryski,

2. przewody miedziane, chyba, że będzie się chciało wyciągać stare - kwestia czy fi 6 czy 8 ...

3. reduktor - pewnie będzie za mocny, chyba że były dwa, to wtedy może jeden da radę,

4. butla pewnie też się nie zmieści ...

5. no i przy demontażu trzeba uważać na wiązkę elektryczną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza to tylko butla zostanie w Renówce . Resztę możesz zabrać razem z miedzią bo pewnie jej styknie do punciaka i moze gumowe przewody też da radę zabrać. Nie wiem jakie są wtryski. Jeśli jakieś Hany to będą pewnie za mocne bo Laga V6 ma chyba ze 35 KM z cylindra. Punciak ma ze 20. Ale jest szansa że są regulowane dyszami to dadzą radę. Gazownik ktory będzie przekładkę robil to sprawdzi.

edyta" skoro butla pasuje to możesz ją też zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze mozesz zapakowac drugi silnik do lagunym te motory sa tanie lub wymienic glowice, a

> przeszczep instalki to nielegal

to już by był 3ci silnik z resztą już jest "zezłomowana" więc odpada wink.gif z resztą zły stan karoserii i tak zniechęcał to tego robienia smile.gif

dla innych info grinser006.gif butla jednak nie wejdzie 270751858-jezyk.gif i kable muszą iść nowe smile.gif taki przeszczep będzie mnie kosztował 450zł (robota+części) - dla potomnych 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla innych info butla jednak nie wejdzie

tak też przypuszczałem ale nie chciałem podważać Twojego pomiaru biglaugh.gif

>i kable muszą iść nowe

A to już tylko dla wygody instalatora chyba że przy demontażu obcięto je tuż przy sterowniku biglaugh.gif

>taki przeszczep będzie mnie

> kosztował 450zł (robota+części) - dla potomnych

To bardzo tanio. Można powiedzieć że cena dumpingowa i po znajomości pub2.gif bo roboty tyle samo co przy nowej instalce albo i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak też przypuszczałem ale nie chciałem podważać Twojego pomiaru

> A to już tylko dla wygody instalatora chyba że przy demontażu obcięto je tuż przy sterowniku

> To bardzo tanio. Można powiedzieć że cena dumpingowa i po znajomości bo roboty tyle samo co przy

> nowej instalce albo i wiecej

no wlasnie ale jakie czesci i jaka robota, bo jak butla nie pasi to cena z deka za niska

filtry, regulacja, montaz, nowa miedz, wystawianie papierow , sztukowanie starej wiazki elektrycznej z kompa gazowego, jakos ten gazownik slabo sie ceni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Nie ma czegoś takiego jak za mocny reduktor...

Słusznie, przecież to 4 generacja, przy drugiej za mocny reduktor miał problemy ze składem mieszanki przy małym obciążeniu.

> ... Resztę możesz zabrać razem z miedzią bo pewnie jej styknie do punciaka....

Z tą miedzą, to trzeba sprawdzić czy nie jest to 8 mm, chociaż jak weźmie z reduktorem, to będzie pasować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie ale jakie czesci i jaka robota, bo jak butla nie pasi to cena z deka za niska

> filtry, regulacja, montaz, nowa miedz, wystawianie papierow , sztukowanie starej wiazki

> elektrycznej z kompa gazowego, jakos ten gazownik slabo sie ceni

butle z Laguny zamienia mi na swoją mniejszą co ma smile.gif wiązka idzie nowa wink.gif a co do kosztów to dobry znajomy i robimy to razem znaczy on robi a ja mu pomagam smile.gif miedź też idzie stara - ile jej się wczoraj nawyciągałem z Renaty ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> butle z Laguny zamienia mi na swoją mniejszą co ma wiązka idzie nowa a co do kosztów to dobry

> znajomy i robimy to razem znaczy on robi a ja mu pomagam miedź też idzie stara - ile jej się

> wczoraj nawyciągałem z Renaty ^^

no taki znajomy mnie by się też przydał slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.