Skocz do zawartości

Głośnik prawy


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu, tak bez powodu prawy przedni głośnik w drzwiach zaczął wydawać dziwne dźwięki. Otóż jakikolwiek bas powoduje jakby rezonans plastików...

Czeka mnie niestety rozbiórka drzwi ale chciałbym się najpierw wywiedzieć...

Lubi się tam coś połamać, odkleić itp. tak samo od siebie ??

To jakaś częsta przypadłość czy tak mi się trafiło ??

Dodam że głośniki całkowicie seryjne. Nikt nie wkładał tam łapek, chyba że o czymś nie wiem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> One papierzane są. Ze starości papiór wziął i pęknął, pewnie na przyklejeniu do plastiku, no i

> teraz charczy.

Tego się obawiałem sick.gif Rozbiorę na dniach tapicerkę, to będzie wszystko czarno na białym

>Wymiana, panie, wymiana.

Warto kupować oryginały, czy lepiej wsadzić coś lepszego hmm.gif Nie myślę tutaj o sprzęcie za kilka tysi tylko raczej niskobudżetowym hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały młode nie są- znaczy te na zamianę, ale są tanie. Polecę dwudrożne Hertz- wysokotonowe ładnie wchodzą w fabryczne miejsca, bo są małe. Ale jako zestaw generują dużo wysokich tonów- co kto lubi ok.gif

Polecę ci ,,warsztat'' na terenie giełdy sam. w Mysłowicach- rzeczowo i na temat bez wymądrzania się. to ten claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa dni temu, tak bez powodu prawy przedni głośnik w drzwiach zaczął wydawać dziwne dźwięki. Otóż

> jakikolwiek bas powoduje jakby rezonans plastików...

> Czeka mnie niestety rozbiórka drzwi ale chciałbym się najpierw wywiedzieć...

> Lubi się tam coś połamać, odkleić itp. tak samo od siebie ??

> To jakaś częsta przypadłość czy tak mi się trafiło ??

> Dodam że głośniki całkowicie seryjne. Nikt nie wkładał tam łapek, chyba że o czymś nie wiem

Póki co wstrzymaj się z kupnem czegokolwiek - najpierw sprawdź co się dzieje z obecnym głośnikiem.

U mnie rok temu też zaczął pierdzieć głośnik (lewy tył) ale okazało się że powodem była odklejona gąbka która była przyklejona dookoła głośnika. Gąbka zwisała sobie i dotykała membrany co powodowało pierdzenie głośnika. Po przyklejeniu jej klejem na gorąco głośnik gra bez pierdzenia do tej pory smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oryginały młode nie są- znaczy te na zamianę, ale są tanie. Polecę dwudrożne Hertz- wysokotonowe

> ładnie wchodzą w fabryczne miejsca, bo są małe. Ale jako zestaw generują dużo wysokich tonów-

> co kto lubi

> Polecę ci ,,warsztat'' na terenie giełdy sam. w Mysłowicach- rzeczowo i na temat bez wymądrzania

> się. to ten

Dzięki za słowo wstępu...

Muszę w tyg rozebrać drzwi i okaże się czy trzeba inwestować czy to jakaś błahostka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Po rozebraniu drzwi i wyjęciu głośnika okazało się, że stała w nim woda... Cewka chyba skorodowała bo jej ruch powodował odgłos tarcia. Co ciekawe odrobina penetratora w rodzaju wd-40 na cewkę całkowicie rozwiązała problem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie dodatkowe - czy bez problemu to przykręcę czy będzie z tym jakiś problem

> BLAUPUNKT BGX663

> MOC 40W, 165MM

Dystanse są ci potrzebne i kombinowanie z podłączeniem- tu masz wtyczkę a w tamtych pewnie wsuwki (męskie-żeńskie). Możesz jeszcze podejść drastycznie do sprawy i wyciąć pozostałość membrany i dokręcić do tego głośnik. Miałem tak awaryjnie na chwilę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.