Skocz do zawartości

Moja Foka nie odpala, wielki problem.. pomocy! TDCi 2003r


Omen81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielki problem... auto mi padło, juz sie streszczam... 2 tygodnie temu oddalem auto do mechanika na wymianę plecionki w tłumiku, a potem... no właśnie.. opuszczając podnośnik alarm zaczął wyć , swirować i foka juz nie odpala... zero rekacji, na domiar złego zacinający sie zamek w masce do końca sie rozleciał i nie można dostać się pod maske, ludziska pomocy! nie wiem co robić, owy mechanik mówi ze jest wielki problem z alarmem, ze nie ma w focusie jakiegos wyłacznika uderzeniowego, a w instrukcji jest.. jutro ma sie jakos dostac pod maske ale czuje ze mi roz... li pół auta w drobny mak, ja nie mam osobiście dostepu do focusa... nie wiem co robic, mam urlop za tydzien chce jechac nad morze a Tu taki wał frown.gif czy ktoś w jakiś sposób może pomóc koledzy? pozdrawiem serdecznie i czekam na jakies info... ps: spotkał sie juz ktoś z podobnym problemem? myslę ze mechanik czy ktoś tam podczas wymontowania tłumika uderzył w spód auta i tak to sie zaczeło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja myslę, że źle uziemił spawarkę i ci pół elektroniki mógł usmazyć...

> jedź do sławka w katowicach - ford sławek na kostuchnie. Chyba najlepsi mechanicy od fordów jakich

> znam.

podobno wykrecił te plecionke i spawał poza autem... a zeby jechac do sławka musiałbym miec sprawne auto... slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak..dostałem sie pod maske, rozwaliłem gril, zamek i auto nie odpala.... wyswietla komputer bład: P0191 i P2288; czyli cos z czujnikiem cisnienia paliwa na CR oraz kontrola cisnienia paliwa i czujnik połozenia wału... a wszystko to podobno sie stało gdy auto po wymianie plecionki zostało opuszczane na podnosniku,, i teraz ani nie drgnie.... czy ktos cos moze wiedziec? pomóc? pomocy bo od 3ech tygodni mam uziemione auto a za tydzien chce na urlop jechac.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale kreci silnikiem rozrusznik ? Jakie jest napiecie na aku ?

> Co sie dzieje z dioda immobilizera ? Probowales innym kluczykiem?

> Opisz dokladnie jakie sa objawy

już mówie:

aku padł... krecił w sobote ale słabo : ( podejrzewam ze ON rozładował mi aku i niechce sie przyznac);

immo na diodzie sie wyłacza,;

drugiego kluczyka nie mam, tak juz kupiłem ponad 4 lata temu

ponoc jutro ma jego znajomy mechanik elektronik - elektryk co robi extra furki zajrzec do focusa z kompem i jeszcze zbadac i nbiby ze zrobi a jak nie to zabieram auto lawetą a czas leci bo za tydzien mam wyjazd na wies i nad morze passed_out.gif

a na dodtaek dzis jeszcze wział samostartu psiknał i tyle chodził co na samostarcie slinka.gif nie wiem jakas magia czy co??? bo aku podpiął poc ciezarówke , wział 12V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, gdy opuszczał auto na podnosniku to alarm zaczął wyc, i od tamtej pory niechce odpalac... mi sie wydaje ze on rozładował mi aku... bo niby czemu auto zaczeło wyc???

ale gosc mówi ze nie rozładował sie . nie wierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już mówie:

> aku padł... krecił w sobote ale słabo : ( podejrzewam ze ON rozładował mi aku i niechce sie

> przyznac);

> immo na diodzie sie wyłacza,;

> drugiego kluczyka nie mam, tak juz kupiłem ponad 4 lata temu

> ponoc jutro ma jego znajomy mechanik elektronik - elektryk co robi extra furki zajrzec do focusa z

> kompem i jeszcze zbadac i nbiby ze zrobi a jak nie to zabieram auto lawetą a czas leci bo za

> tydzien mam wyjazd na wies i nad morze

> a na dodtaek dzis jeszcze wział samostartu psiknał i tyle chodził co na samostarcie nie wiem jakas

> magia czy co??? bo aku podpiął poc ciezarówke , wział 12V...

Tlumikarze zazwyczaj podpinaja spawarke pod aku, wiec pewnie ten zrobil tak samo i jak nie rozladowal aku, to spierdzielil cos z elektronika.

Jezeli nie zapala sam z siebie to byc moze padl czujnik polozenia walu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tlumikarze zazwyczaj podpinaja spawarke pod aku, wiec pewnie ten zrobil tak samo i jak nie

> rozladowal aku, to spierdzielil cos z elektronika.

> Jezeli nie zapala sam z siebie to byc moze padl czujnik polozenia walu

nie, naprawdę nie wiem jak on to robił bo byłem w trasie w pracy, ale nie wierze ze samo z siebie nagle auto sie zjeb... frown.gif on nie tylko tłumiki robi, ogolnie niby mechaniką sie zajmuje ale teraz umywa ręce od mojej foki bo ..." to nie jego broszka i nie jego specjalność", a obok ma swojego kolege od elektroniki czyli olewka... ciekawe jakie koszty takiego czujnika oraz czujnika cisnienia paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś włozyłem nowy AKU 74 Ah... i nic... kręci, kręci i nic..... dzis zajrzał tam spec i mówil ze powazniejsza sprawa... a 3 innych juz mi mówiło ze chyba aku nie odłaczył pseudo mechanik jak spawał... coś mi sie wydaje ze to prawda,,, jutro ma od rana grzebać przy foce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,99% spawacz nie odpiął akumulatora i upalił coś .. pewnie kompa.. weź jakiegoś rzeczoznawcę bo klient pewnie się wypnie, a sprawa tania nie będzie. Będziesz od niego żądał ogarnięcia samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś włozyłem nowy AKU 74 Ah... i nic... kręci, kręci i nic..... dzis zajrzał tam spec i mówil ze

> powazniejsza sprawa... a 3 innych juz mi mówiło ze chyba aku nie odłaczył pseudo mechanik jak

> spawał... coś mi sie wydaje ze to prawda,,, jutro ma od rana grzebać przy foce.

Niech wyjmie i przeczysci koncowke od czujnika polozenia walu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 99,99% spawacz nie odpiął akumulatora i upalił coś .. pewnie kompa.. weź jakiegoś rzeczoznawcę

> bo klient pewnie się wypnie, a sprawa tania nie będzie. Będziesz od niego żądał ogarnięcia

> samochodu ?

Jak tylko bede miał foke na chodzie, na spawaczu nie zostawie suchej nitki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech wyjmie i przeczysci koncowke od czujnika polozenia walu

czy samemu mozna wymienic czujnik połozenia wału i czujnik ciśnienia paliwa? pytanie czysto teoretyczne... czy moze trzeba cos przez kompa programowac?? czy coś podobnego..? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba nic programowac

Foka uratowana.. okazało sie ze była żle wpieta wtyczka czujnika połozenia wału korbowego oraz zapowietrzony cały układ paliwowy... autko smiga i w końcu żyje.. smile.gif

Polecam PZ SERVICE Ford Mikolów , Wspólna 40. rzetelność, fachowość i naprawdę widać ze gość ceni sobie klientów. polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Foka uratowana.. okazało sie ze była żle wpieta wtyczka czujnika połozenia wału korbowego oraz

> zapowietrzony cały układ paliwowy... autko smiga i w końcu żyje..

> Polecam PZ SERVICE Ford Mikolów , Wspólna 40. rzetelność, fachowość i naprawdę widać ze gość ceni

> sobie klientów. polecam.

Szerokiej drogi na wakacje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.