Skocz do zawartości

Utwardzenie wjazdu - kocie łby na cemencie


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja przed bramą klepisko i co by na podwórko błota na oponach nie wwozić, chciałbym zamienić ziemię na coś twardszego.

Mam też sporo kamienia z pola od sąsiada - otoczaków różnej wielkości.

Co myślicie o tym, by wjazd przed bramą wykorytować, wysypać te kamienie i zalać cementem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydko będzie jeśli tak po prostu wysypiesz i zalejesz.

To już lepiej ułóż jak kostkę i jeśli nie chcesz aby rosły chwasty, wypełnij mieszanką piaskowo-cementową i od razu zmywaj. Inaczej ślady zostaną i tez będzie brzydko.

Mam tak zrobione.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzydko będzie jeśli tak po prostu wysypiesz i zalejesz.

Widziałem u kogoś wjazd z ładnie wtopionymi kamieniami w beton hmm.gif

> To już lepiej ułóż jak kostkę i jeśli nie chcesz aby rosły chwasty, wypełnij mieszanką

> piaskowo-cementową i od razu zmywaj. Inaczej ślady zostaną i tez będzie brzydko.

> Mam tak zrobione.

To może się udać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak całe betonem zaleje będą dobre-a mniej betonu zużyje.

Ale właśnie nie chciałbym mieć nawierzchni z samego betonu. Ładniej wyglądałoby, gdyby te kamienie było widać smile.gif

Może tak:

- wykorytować,

- wsypać trochę kamieni różnej maści,

- zalać betonem

- wtopić na wierzchu ładnych, równych kamieni, by "kocie łby" było widać

Da się? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale właśnie nie chciałbym mieć nawierzchni z samego betonu. Ładniej wyglądałoby, gdyby te kamienie

> było widać

> Może tak:

> - wykorytować,

> - wsypać trochę kamieni różnej maści,

> - zalać betonem

> - wtopić na wierzchu ładnych, równych kamieni, by "kocie łby" było widać

> Da się?

Mi się wydaje, że efekt może być od ładnego do opłakanego. Zależnie od wyglądu otaczającego podwórka i samego wykonania.

Mam otoczaki (granitowe i piaskowiec) wtopione w niby beton pod oknem z jednej strony domu, która sąsiaduje bezpośrednio z ulicą. Jedyna zaleta tych kamieni jest taka, że ludzie łażą mi metr od okna, bo omijają kamyki, a nie bezpośrednio pod oknem. Całość nie rzuca się w oczy, bo cała ulica robiona jest na starą.

Zastanów się też czy nie będziesz miał problemów z odśnieżaniem tego zimą. Poza tym kamienie mają tendencję do odklejania się od betonu, więc nie wiadomo jak to będzie po paru latach wyglądać. Chyba że umyjesz porządnie każdy kamień przed włożeniem. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się wydaje, że efekt może być od ładnego do opłakanego. Zależnie od wyglądu otaczającego

> podwórka i samego wykonania.

> Mam otoczaki (granitowe i piaskowiec) wtopione w niby beton pod oknem z jednej strony domu, która

> sąsiaduje bezpośrednio z ulicą. Jedyna zaleta tych kamieni jest taka, że ludzie łażą mi metr

> od okna, bo omijają kamyki, a nie bezpośrednio pod oknem. Całość nie rzuca się w oczy, bo cała

> ulica robiona jest na starą.

> Zastanów się też czy nie będziesz miał problemów z odśnieżaniem tego zimą. Poza tym kamienie mają

> tendencję do odklejania się od betonu, więc nie wiadomo jak to będzie po paru latach wyglądać.

> Chyba że umyjesz porządnie każdy kamień przed włożeniem.

Więc może tak /Warszawa-w-budowie-/foto_2 zlosnik.gif

960e651df46907794cde243cfc20f3fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.