Skocz do zawartości

Opel Astra F rozruszniki


iopi

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy od tigry, vectry z tym samym silnikiem pasują również ?

> I jeszcze jedno, czy silniki 8v mają inny typ rozruszników ?

Jeżeli chodzi o silniki benzynowe to na 90% będą pasowały, ale bardziej spokojniejszy byłbym mając rozrusznik z VA.

A co się stało ze starym rozrusznikiem?

Regeneracja rozrusznika jest jest banalnie prosta i szybka, kwestia przygotowania części, które są tanie (maks koszt 40pln).

Ja swój zregenerowałem w sumie w 3 godziny, ale czyściłem każdą część prawie z perfekcją chirurga.

Mam zrobioną dokumentację foto z regeneracji rozrusznika, ale jakoś nie mam czasu ułożyć i opisać.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chodzi o silniki benzynowe to na 90% będą pasowały, ale bardziej spokojniejszy byłbym mając

> rozrusznik z VA.

> A co się stało ze starym rozrusznikiem?

> Regeneracja rozrusznika jest jest banalnie prosta i szybka, kwestia przygotowania części, które są

> tanie (maks koszt 40pln).

> Ja swój zregenerowałem w sumie w 3 godziny, ale czyściłem każdą część prawie z perfekcją chirurga.

> Mam zrobioną dokumentację foto z regeneracji rozrusznika, ale jakoś nie mam czasu ułożyć i opisać.

> PZDR VEN

regeneracja - nie mówię nie, ale musiałbym mieć jakiś manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki i sorki za pad umysłu - synek mi się urodził i mózg źle działa

Gratki i z mojej strony.

Co do propozycji innych kolegów "czy nie lepiej kupić używkę" - regeneracja rozrusznika jest banalna, po regeneracji rozrusznik jest praktycznie jak nowy, można na nim polegać, a przy kupnie używanego to nie wiadomo co się po nim spodziewać.

Koszt używki z transportem jest znacznie większy niż zakup nowych części potrzebnych do regeneracji.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego gratulacje ród podtrzymany będzie niech się zdrowo chowa, a co do rozrusznika to naprawdę czasami warto go samemu zregenerować niż używkę kupować jak koledzy prawią nie wiadomo na co trafisz no chyba że to jest profesjonalnie regenerowany przez firmę zajmującą się rozrusznikami i ich regeneracją, ale to odpowiednio też kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w aukcji podanej powyżej jest napisane 10 zębów - jak chcesz to jutro policzę i wieczorkiem napiszę

tak ale nie chodziło o zęby, tylko frezy na wałku

sprawa załatwiona, rozrusznik dobry dorwałem za 40 zł wiec wymieniłem, a w starym bendiks mam do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja upierałbym się, że nie o tym samym bo kolega pisze o jakiś frezach na wałku - cokolwiek to by

> miało oznaczać

> Quote:

> tak ale nie chodziło o zęby, tylko frezy na wałku

proszę mi się tu nie nabijać smile.gif

szukając w piątek dzwoniąc po różnych specjalistycznych sklepach serwisach od rozruszników, ustaliłem że są dwa różne bendiksy do mojego valeo, jeden ma mniej drugi więcej frezów, frezy wykonane, (nacięcia) są na tulei bendiksa.

Ile w tym prawdy nie wiem, napisze jak będe kupował ów bendiks i sprawdzę czy rzeczywiście są dwa rodzaje do jednego typu rozrusznika.

A ten wałek.. a tak mi się napisało.. ale pewnie wiecie o co chodzi cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.