Skocz do zawartości

Lakierowanie Poloneza vs zmiana koloru.


Rekomendowane odpowiedzi

W przyszlym roku kumpel z garazu obok bedzie lakierowal poloneza ze zmiana koloru. Tak sie zastanawiam ja w swoim fiacie mam do wymiany blotnik, przedni pas i do poprawki ranty drzwi. Na koniec chalem zmatowic i prysnac podobnym kolorem nadwozie tylko na zewnatrz. Od srodka nie ruszac. I teraz pytanie:D

Jakbym chcial zmienic kolor z czerwonego na kosc sloniowa to co? Glupi pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przyszlym roku kumpel z garazu obok bedzie lakierowal poloneza ze zmiana koloru. Tak sie

> zastanawiam ja w swoim fiacie mam do wymiany blotnik, przedni pas i do poprawki ranty drzwi.

> Na koniec chalem zmatowic i prysnac podobnym kolorem nadwozie tylko na zewnatrz. Od srodka nie

> ruszac. I teraz pytanie:D

> Jakbym chcial zmienic kolor z czerwonego na kosc sloniowa to co? Glupi pomysl?

Kość słoniowa to wyjątkowo popularny kolor na Fiacie (lata 86-89) - ja bym się w to nie pakował.

Który masz rocznik tego bandziora ?

Jeśli bym miał Fiata to lakierowałbym go na jakiś atrakcyjny i nietypowy kolor, ale z palety 125p

http://fiat125p.pl/kolo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kość słoniowa to wyjątkowo popularny kolor na Fiacie (lata 86-89) - ja bym się w to nie pakował.

> Który masz rocznik tego bandziora ?

> Jeśli bym miał Fiata to lakierowałbym go na jakiś atrakcyjny i nietypowy kolor, ale z palety 125p

> http://fiat125p.pl/kolo.html

Jedyny sluszny zlosnik.gif Ostatni miesiac produkcji 1991 zlosnik.gif Kolor L80 w tym roku jeszcze L47 byl. Ojciec mial L87 i bardzo mi sie ten kolor podobal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyny sluszny Ostatni miesiac produkcji 1991 Kolor L80 w tym roku jeszcze L47 byl. Ojciec mial

> L87 i bardzo mi sie ten kolor podobal.

To już jak kolega uważa zlosnik.gif

Jak dla mnie L87 to najbardziej pospolity kolor 125p - przez to mniej atrakcyjny.

L80 pamiętam i po nabłyszczeniu był to super kolor.

Kiedyś widziałem stary model 125p w kolorze L53 i super to wyglądało ! ok.gif

Myślę, że najprościej będzie poprzegladać fora, podjechać na spota Youngtimer Warsaw i wybrać kolor dla Fiaciora.

Gdzie ten twój kumpel lakieruje auto i ile będzie to kosztowało ? Sam lakier czy też blacharka z wstawianiem/łataniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już jak kolega uważa

> Jak dla mnie L87 to najbardziej pospolity kolor 125p - przez to mniej atrakcyjny.

> L80 pamiętam i po nabłyszczeniu był to super kolor.

> Kiedyś widziałem stary model 125p w kolorze L53 i super to wyglądało !

> Myślę, że najprościej będzie poprzegladać fora, podjechać na spota Youngtimer Warsaw i wybrać kolor

> dla Fiaciora.

> Gdzie ten twój kumpel lakieruje auto i ile będzie to kosztowało ? Sam lakier czy też blacharka z

> wstawianiem/łataniem ?

Tam jak kiedys opisywalem w Lodzi bedzie lakierowal. Sporo roboty sam wykona, lacznie ze zmatowieniem. Jak go spotkam to poprosze o namiary.

PRzy zmianie oloru bedzie trzeba wszystko lakierowac. Ja wolalbym prysnac tylko z zewnatrz. Jakims nowym lakiererm zeby szybko nie wyplowaial o zblizonym albo takim samym kolorze do obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jak kiedys opisywalem w Lodzi bedzie lakierowal. Sporo roboty sam wykona, lacznie ze

> zmatowieniem. Jak go spotkam to poprosze o namiary.

> PRzy zmianie oloru bedzie trzeba wszystko lakierowac. Ja wolalbym prysnac tylko z zewnatrz. Jakims

> nowym lakiererm zeby szybko nie wyplowaial o zblizonym albo takim samym kolorze do obecnego.

A może po prostu najpierw zrób porządną polerkę (samodzielnie Farecla maszyną).

Widziałem efekty - można powiedzieć, że rzucają na kolana yikes.gif

Lakier jak nowy ! claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu najpierw zrób porządną polerkę (samodzielnie Farecla maszyną).

> Widziałem efekty - można powiedzieć, że rzucają na kolana

> Lakier jak nowy !

Polerka polerka ale i tak bedzie trzeba lakierowac nowe elementy, generalnie lakier nie jest zly ale jest zmeczony. Nawet pasta tempo wydobyla niezla glebie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polerka polerka ale i tak bedzie trzeba lakierowac nowe elementy,

Jeśli masz do lakierowania >3-4 elementy to już można się zastanawiać nad lakierowaniem całości.

> generalnie lakier nie jest zly

> ale jest zmeczony. Nawet pasta tempo wydobyla niezla glebie koloru.

No ja widziałem i po Tempie i po Farecli.

Ta druga wymiata, ale już trzeba to robić maszyną (no i umieć żeby nie spalić lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.