Skocz do zawartości

Szlifierka mimośrodowa - jaką kupić ? Szlifowanie drzwi


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do szlifowania trochę drzewa (opalone drzwi z farby) ale chce to wygładzić zaszpachlować i szlifować. Najlepiej się sprawdzi szlifierka mimośrodowa tylko jaka budżet do około 500zł mam odkurzacz przemysłowy więc syfu za dużo nie będzie.

Czytałem że najlepsze dwufunkcyjne - zbieranie zgrubne i wykańczające.

Nie wiem na co zwracać uwagę?

oscylacja - 1,25mm (im większa tym lepsza?) nie wiem czy znajdę dużą oscylację rzędu 5mm w cenie do 500zł

średnica 125mm mi spokojnie wystarczy (drzwi nie są z jednej prostej powierzchni)

moc silnika ?

ilość obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam do szlifowania trochę drzewa (opalone drzwi z farby) ale chce to wygładzić zaszpachlować i

> szlifować. Najlepiej się sprawdzi szlifierka mimośrodowa tylko jaka budżet do około 500zł mam

> odkurzacz przemysłowy więc syfu za dużo nie będzie.

> Czytałem że najlepsze dwufunkcyjne - zbieranie zgrubne i wykańczające.

> Nie wiem na co zwracać uwagę?

> oscylacja - 1,25mm (im większa tym lepsza?) nie wiem czy znajdę dużą oscylację rzędu 5mm w cenie do

> 500zł

> średnica 125mm mi spokojnie wystarczy (drzwi nie są z jednej prostej powierzchni)

> moc silnika ?

> ilość obrotów ?

500 zł za szlifierkę do oszlifowania drzwi ?

dwa dni szlifowałem podłogę z bardzo twardego lakieru, jakieś osiem godzin ciągłego szlifowania, papier 40, obciażnik 5 kg na szlifierkę i wio. parksite (z lidla) 220W 125. Pod koniec zwęglił się smar w głównym łożysku po 2 godzinach ciągłego szlifowania przy pełnym obciążeniu, wystarczyło przemyć wd40 i zapodać nowy smar i nadal pracuje.

Na twoim miejscu bym szukał takiego fajnego urządzenia na małe papiery trójkątne, mają dużą moc i wiele zastosowań, wyrobisz nimi rogi itp. mimośrodowa raczej do dużych płaskich powierzchni, w rogach sobie zupełnie nie radzi a wydajność ma raczej kiepską. W tym budżecie możesz spokojnie nabyć taką małą trójkątną i na taśmową starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oscylacja - 1,25mm (im większa tym lepsza?) nie wiem czy znajdę dużą oscylację rzędu 5mm w cenie do 500zł

Ja mam szlifierkę mimośrodową KLIK >> tę w środku, o skoku 3 i 6 mm. Jeśli powierzchnia wymaga np. zdarcia farby, to najpierw lecę na skoku 6 mm, a do szlifowania końcowego przełączam na 3 mm. Sprzęt radzi sobie z drewnem nad wyraz łatwo. Szlifowałem nim nawet nieheblowane belki prosto spod piły i daje radę.

Tyle, że ona oprócz oscylacji ma ruch obrotowy.

Jedyna wada - wysoka cena. Moja już zarobiła na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.