Skocz do zawartości

Kilka Pytań -Problem


Piotrekckm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parę tygodni temu pisałem że zamierzam zakupić SC i zakupiłem i znalazłem kilka usterek może pomożecie mi je naprawić.

A mianowicie tak pierwszy denerwujący mankament jest brak podświetlenia (chodzi mi o pokrętła nawiew, ogrzewanie) jak to naprawić

Na Stępnie nie kasuje się licznik od przejechanych km

Z góry dziękuje za objaśnienie jak mam naprawić co odkręcić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Stępnie nie kasuje się licznik od przejechanych km

> Z góry dziękuje za objaśnienie jak mam naprawić co odkręcić itp.

Musisz rozkręcić licznik, i tam przy przycisku prawdopodobnie wypadło "takie coś" z widełek. To jest na wcisk, musi wskoczyć na swoje miejsce i będzie ok. Trochę roboty jest... z rozkręcaniem ale generalnie drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz rozkręcić licznik, i tam przy przycisku prawdopodobnie wypadło "takie coś" z widełek. To

> jest na wcisk, musi wskoczyć na swoje miejsce i będzie ok. Trochę roboty jest... z

> rozkręcaniem ale generalnie drobiazg.

a jakiegoś słownego manualna napisał byś mi co i jak po kolej odkręcać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakiegoś słownego manualna napisał byś mi co i jak po kolej odkręcać

Musisz odkręcić plastiki w okół kierownicy zeby dostać się do śrub od licznika.

Pytanie czy masz licznik na impulsator czy na linkę, ja mam na impulsator więc wystarczyło ,że wypnę wtyczki, jeśli masz na linkę to dochodzi jeszcze ta kwestia.

Pokazał bym ci foto, ale mam remont w chałupie i komputer ze zdjęciami w częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Parę tygodni temu pisałem że zamierzam zakupić SC i zakupiłem i znalazłem kilka usterek może

> pomożecie mi je naprawić.

> A mianowicie tak pierwszy denerwujący mankament jest brak podświetlenia (chodzi mi o pokrętła

> nawiew, ogrzewanie) jak to naprawić

Podświetlenie konsoli środkowej stanowią dwie żarówki oznaczenia nie pamiętam ale jak się dobierzesz to będziesz miał na wzór

Do zdjęcia panelu środkowego będziesz potrzebował klucza imbusowego oraz śrubokręta krzyżakowego

Jak patrzysz na środkowy panel to u dołu są dwa wkręty na imbus. dodatkowo należy wyciągnąć środkowe pokrętło (steruje prędkością dmuchawy) gdyż pod nim jest wkręt na śrubokręt krzyżakowy. Po odkręceniu wszystkich 3 wkrętów panel można wyciągać. Aby można go było wyjąć do końca po jego odchyleniu należy wypiąć wtyczkę obsługującą górne przyciski.

Jak już wyczepisz wtyczkę zobaczysz dwie żarówki odpowiadające za oświetlenie.

Składanie w odwrotnej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podświetlenie konsoli środkowej stanowią dwie żarówki oznaczenia nie pamiętam ale jak się

> dobierzesz to będziesz miał na wzór

> Do zdjęcia panelu środkowego będziesz potrzebował klucza imbusowego oraz śrubokręta krzyżakowego

> Jak patrzysz na środkowy panel to u dołu są dwa wkręty na imbus. dodatkowo należy wyciągnąć

> środkowe pokrętło (steruje prędkością dmuchawy) gdyż pod nim jest wkręt na śrubokręt

> krzyżakowy. Po odkręceniu wszystkich 3 wkrętów panel można wyciągać. Aby można go było wyjąć

> do końca po jego odchyleniu należy wypiąć wtyczkę obsługującą górne przyciski.

Ok dziękuje panowie za podpowiedzi.

A jeszcze zapytam was (żeby nie zakładać) nowego tematu na nierównościach w tylnym zawieszeniu wydobywają się dziwne dźwięki piszczenie itp. co może być temu winnemu.

> Jak już wyczepisz wtyczkę zobaczysz dwie żarówki odpowiadające za oświetlenie.

> Składanie w odwrotnej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszeniem już sobie poradziłem, amortyzatory wymienione.

Ale powiedzcie mi jak założyć wężyk na tylny spryskiwacz, bo jest ściągnięty , i teraz moje pytanie ten dzyndzelek (spryskiwacz) jego się wyciąga tzn. trzeba wyrwać (bo chyba się go nie wykręcą a nie chce popsuć), i potem przeciągnąć przewód gumowy. Czy jest inna metoda założenia tego wężyka na spryskiwacz.

Oświetlenie już zrobione bo trwało 5 min smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.