Skocz do zawartości

Dołożenie klimatyzacji do astry g


Leny86

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam astre g z silnikiem 1,4 16V 90KM. Samochód jest dość wiekowy bez klimatyzacji. Szkoda mi się z nim rozstawać bo jest przeze mnie zadbany ale ciągle dokucza mi brak tej klimy. Czy ktoś wie jaki jest koszt założenia klimy w takim samochodzie? Czy z okolic śląska znacie jakąś osobę co by się podjęła tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o nowych częściach to wyjdzie nawet kilka tysięcy zł

Używane też nie będą tańsze, chłodnice klimatyzacji to ryzyko kupować używaną. A nówka kilka set złoty, sprężarka klimatyzacji też tania nie jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbitki zazwyczaj nie mają całego przodu więc trzeba kupić skraplacz/chłodnicę i tak nową czyli ok 500 zł. Jeżeli dorwiesz części tanio i będziesz zakładać sam to może się jeszcze opłaci. Nabicie i sprawdzenie szczelności to już wydatek 150 zł. Ja osobiście bym odradził Ci zakładanie klimatyzacji bo są to duże koszta które mogą zbliżyć się do wartości auta, a niestety wartość twego auta raczej nie podwoi się co w efekcie końcowym może wyjść, że taniej będzie sprzedać i kupić auto z klimatyzacją. Sam wiatrak chłodnicy to nie jest tania sprawa, skraplacz, osuszacz, rurki, zaworki, elektronika też będzie potrzebna, konsola też raczej do wymiany bo przycisku w niej nie masz a nie da rady wymienić kawałka konsoli. A jeśli chcesz powierzyć robotę fachowcowi to już w ogóle koszty rosną drastycznie, a nie jest to robota na 1 dzień, poza tym fachowiec musi się znać na tym. Sprawdź sobie ile kosztuje jedna roboczogodzina w warsztacie i ile ich potrzeba na taką klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konsola też raczej do wymiany bo przycisku w niej nie masz a nie da rady wymienić kawałka konsoli.

Zastanów się co ty piszesz. Jak masz pisać głupoty to nie pisz wcale bo tylko ludzi w błąd wprowadzasz. Co ma konsola do przycisku włączania klimy? To są dwie różne rzeczy.

Zobacz sobie jak wygląda panel sterowania klimy

287172507-3479043176.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są 3 przyciski nie 2 wejdą więc do starej konsoli jeśli tak sorry, sądziłem że 3 przyciski nie wejdą do konsoli która ma 2 ? Uważasz, że opłaca się montować klimatyzację?

P.S. faktycznie wejdzie panel sterowania klimatyzacją, co nie zmienia faktu, że i tak go trzeba kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam astre g z silnikiem 1,4 16V 90KM.Czy ktoś

> wie jaki jest koszt założenia klimy w takim samochodzie?

Pare lat temu liczyłem do swojej 1.616V. Wyszło z coś koło 5 tyś na nowych lub prawie nowych markowych cześciach z robocizną. Na własne oczy widzialem też Astrę G w której ASO dokładało klimę za 8 tyś. Jakiś nieoryginalny zestaw dopasowany do auta.

Ja temat odpuściłem jako ekonomicznie nieuzasadniony gdy autko było warte jakieś 20 tyś.

Mając Astrę z 99 r. wolałbym ją sprzedać , dołożyć 5 tyś przeznaczone na klimę i kupić coś nowszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.