Skocz do zawartości

kopci...cos sie poddalo


eosik

Rekomendowane odpowiedzi

no i sie zaczelo zlosnik.gif od jakiegos czasu po hamowaniu silnikiem mam chmurke za soba. oleju jakos specjalnie duzo nie ubylo, ale wkurza mnie to. objawy: jade sobie, dojezdzam do skrzyzowania, hamuje silnikiem, ruszam, dymi. jak dojezdam na jalowym i nie hamuje silnikiem tez dymi. na postoju przy odcince nie dymi. ale jak dam po obrotach, odpuszcze, zeby spadly i znow dam po obrotach, to zakopci. czasem przy bucie tez zakopci lekko. silnik do tej pory oleju nie bral. w cylindrach slady po honowaniu z fabryki, zero progow.

wydaje mi sie, ze pierscienie to nie beda. albo gumki na zaworach, albo turbo sie poddalo, chociaz zagladalem do IC i czysty, wiec w dolot nie daje. na poczatku jak bawilem sie jeszcze z mapa, to lubil mi zgasnac na skrzyzowaniu po butowaniu-rozgrzane i rozpedzone turbo na chwile pozbawione oleju.

nie oczekuje, ze ktos mi wywrozy z fusow, ale moze ktos ma jakies doswiadczenia i moze doda mi otuchy zlosnik.gif remont silnika mi sie nie widzi...

na dniach zmierze sprezanie to cos bede wiedzial o pierscieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i sie zaczelo od jakiegos czasu po hamowaniu silnikiem mam chmurke za soba. oleju jakos

> specjalnie duzo nie ubylo, ale wkurza mnie to. objawy: jade sobie, dojezdzam do skrzyzowania,

> hamuje silnikiem, ruszam, dymi. jak dojezdam na jalowym i nie hamuje silnikiem tez dymi. na

> postoju przy odcince nie dymi. ale jak dam po obrotach, odpuszcze, zeby spadly i znow dam po

> obrotach, to zakopci. czasem przy bucie tez zakopci lekko. silnik do tej pory oleju nie bral.

> w cylindrach slady po honowaniu z fabryki, zero progow.

> wydaje mi sie, ze pierscienie to nie beda. albo gumki na zaworach, albo turbo sie poddalo, chociaz

> zagladalem do IC i czysty, wiec w dolot nie daje. na poczatku jak bawilem sie jeszcze z mapa,

> to lubil mi zgasnac na skrzyzowaniu po butowaniu-rozgrzane i rozpedzone turbo na chwile

> pozbawione oleju.

> nie oczekuje, ze ktos mi wywrozy z fusow, ale moze ktos ma jakies doswiadczenia i moze doda mi

> otuchy remont silnika mi sie nie widzi...

> na dniach zmierze sprezanie to cos bede wiedzial o pierscieniach

Na chłopski rozum, to turbo puszcza po stronie wydechu - jak hamujesz silnikiem to jest duże ciśnienie oleju, za to zerowe obciążenie turbiny, może się wogóle nie kręcić nawet, i turbo nie ma możliwości przerobić tego oleju, więc idzie bokiem. Ale ja się nie znam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na chłopski rozum, to turbo puszcza po stronie wydechu - jak hamujesz silnikiem to jest duże

> ciśnienie oleju, za to zerowe obciążenie turbiny, może się wogóle nie kręcić nawet, i turbo

> nie ma możliwości przerobić tego oleju, więc idzie bokiem. Ale ja się nie znam

tak czulem, ze to ta lajza. musialo ja zabic to gasniecie, zanim wystygnela. do tego ona swoje lata ma, swego czasu ja upalal Lesiu, pozniej ktos jeszcze. no i po zalozeniu tlumika czasem slysze, jakby zapiszczala...tak jakby cos obcieralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam na turbo - konkretnie uszczelniacz po stronie wydechowej.

lepsze to niz silnik...mozna kupic za okolo 150zl zestaw naprawczy w postaci uszczelnien i tulejek do turbiny, na yt sa manuale jak sie to zmienia, nic skomplikowanego, ale czy warte to cos??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepsze to niz silnik...mozna kupic za okolo 150zl zestaw naprawczy w postaci uszczelnien i tulejek

> do turbiny, na yt sa manuale jak sie to zmienia, nic skomplikowanego, ale czy warte to cos??

zmieniałem uszczelniacze we dwóch sztukach k03 i szczególnie trudne to to nie jest...

Ja mam dokładnie tak samo jak ty tzn. jak stoje na swiatłach dłużej to po ruszeniu zaczyna kopcić....

Turbo na nowych uszczelniaczach, restryktor 0.8mm i dalej to samo.

Wg mnie mam spartolony spływ - jest za płasko gdzie dodatkowo auto jest znacznie pochylone do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepsze to niz silnik...mozna kupic za okolo 150zl zestaw naprawczy w postaci uszczelnien i tulejek

> do turbiny, na yt sa manuale jak sie to zmienia, nic skomplikowanego, ale czy warte to cos??

Szczerze - nic nie warte. grinser006.gif Kup sobie używke turbine dobrą i problem z głowy. Najlepiej od razu większą ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmieniałem uszczelniacze we dwóch sztukach k03 i szczególnie trudne to to nie jest...

> Ja mam dokładnie tak samo jak ty tzn. jak stoje na swiatłach dłużej to po ruszeniu zaczyna

> kopcić....

> Turbo na nowych uszczelniaczach, restryktor 0.8mm i dalej to samo.

> Wg mnie mam spartolony spływ - jest za płasko gdzie dodatkowo auto jest znacznie pochylone do

> przodu...

no wlasnie u mnie splyw tez kijowo, bo na samej gorze miski olejowej i z turbiny jest kolanko 90' i od razu poziomo w miske slinka.gif teraz zrobilbym go inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wlasnie u mnie splyw tez kijowo, bo na samej gorze miski olejowej i z turbiny jest kolanko 90' i

> od razu poziomo w miske teraz zrobilbym go inaczej.

Niestety i odma nie jest zaprojektowana pod turbo... i jest lekkie nadciśnienie w skrzyni korbowej na jałowym. Można by było odme puścić przez catch tanka i zawór zwrotny do kolektora ssącego i przed turbo by silnik ssał cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety i odma nie jest zaprojektowana pod turbo... i jest lekkie nadciśnienie w skrzyni korbowej.

> Można by było odme puścić przez catch tanka i zawór zwrotny do kolektora ssącego i przed turbo

> by silnik ssał

Ja mam właśnie tak zrobione i też dymi ale po wiekszym pałowaniu.

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.