Skocz do zawartości

GETZ i kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku

chciałbym zadać dwa pytanka dotyczące getza 1,1 +LPG z 2003 roku - czyli przedlift. Mianowicie takowy zostal zakupiony przez mojego fathera za fanje pieniazki ale nie o tym. 1 rzecz na jalowym po rozgrzaniu silnika i godzinnej jezdzie miejskie utrzymuje na jalowym okolo 1000 rpm - jak dla mnie nie normalne czy TTTM ? gdzie poszukiwac przyczyny ? I usterka centralnego zamka nie dziala otwierania z centrala drzwi pasazera lae zamykanie ok oraz zamek bagaznika ani otwieranie ani zamykanie - ktos sie z tym spotkal ?? za wsszelkie sugestie i podpowiedzi bede dzwieczny

aaa i jeszcze jedno czy taki koszyk na zakupy ma ABS bo nie stwierdzilem kontrolki , nie widze pompy i mocniejsze hamowanie blokuje kola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamka centralnego - miałem to samo w SantaFe - tzn. prawie to samo, bo drzwi pasażera otwierały się, ale nie zamykały i podobnie bagażnik był martwy. Do drzwi pasażera trafił używany siłownik (w sumie to jest chyba cały mechanizm zamka ze zintegrowanym siłownikiem - używka kosztowała 100 PLN, nówka koło 7 stówek, więc stwierdziłem, że rachunek ekonomiczny jest prosty...), z tyłu dorzuciłem dodatkowy siłownik, bo nie udało mi się kupić "na szybko" używanego zamka, nowy kosztował podobnie jak do drzwi przednich, do tego odczuwałem silną niechęć do rozbierania tylnej klapy (mam osobno otwieraną klapę, osobno uchylaną szybę - zamek jest wspólny...). W sumie sumaryczny koszt naprawy ok. 150 złotych ok.gif

Co do ABS-u - pewnie nie ma, skoro ani kontrolki, ani pompy, ani nie próbuje działać wink.gif

Obroty - nie wiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

pogrzebalem ostatnio przy autku. I potwierdzilo sie ,ze ABS - nie ma ? , Co do centralnego silowniki sa ok okazalo sie ,ze w klapie tez tylko zamyka. Sprawdzlem napiecie sterujace i dochodzi na obydwa silowniki tylko do zamykania. Sterowanie + .

Podpowiedzcie prosze hgzie znajdyje sie w getz'ie 03 rok modul /sterownik centralnego zamka.

Co do utrzyy wania wyskoich obrotow jeszcze sie nie bawilem .

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.