Skocz do zawartości

Instalacja TVK w mieszkaniu


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji remontu chciałbym zrobić w mieszkaniu instalację TVK.

W każdym pokoju (oraz kuchni) chciałbym mieć gniazdo.

Gdzie szukać wskazówek, jaki sprzęt (splittery) zastosować ?

Będę wdzięczny za każde info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z okazji remontu chciałbym zrobić w mieszkaniu instalację TVK.

> W każdym pokoju (oraz kuchni) chciałbym mieć gniazdo.

> Gdzie szukać wskazówek, jaki sprzęt (splittery) zastosować ?

> Będę wdzięczny za każde info.

po dwa kable koncentryki do każdego pokoju plus po minimum 2 kable UTP a najlepiej 3 lub 4 .

Wiem że odezwą się onaniści Wifi ale ja wyznaję zasadę jaki- ile drutów sobie położysz taką masz sieć .

instalacja na multiswitchu

287200634-instalacja_TV_.jpg

post-9174-14352521775884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po dwa kable koncentryki do każdego pokoju plus po minimum 2 kable UTP a najlepiej 3 lub 4 .

> Wiem że odezwą się onaniści Wifi ale ja wyznaję zasadę jaki- ile drutów sobie położysz taką masz

> sieć .

Ja wychodzę z innego założenia. Nie kable, a kanalizacja kablowa do każdego pomieszczenia pozwalająca doprowadzić sporo kabli. A jakich, tego nie wie nikt, bo technika stale się zmienia. Gdy budowałem dom, LAN w prywatnych lokalach praktycznie nie występował. Ale dzięki zostawionym szachtom i duktom nie miałem żadnego problemu z jego rozprowadzeniem z 10 lat później. Z kolei gdybym budując dom ciągnął do każdego pomieszczenia parę telefoniczną, to bym zmarnował pieniądze, bo względnie szybko pojawiły się telefony DECT, które załatwiły kwestię kablowania domów i nawet PBXa. LANu też nie ciągnąłem po całym domu i dobrze, bo względnie szybko pojawiło się WiFi, więc segmenty kablowe mam dociągnięte tylko do urządzeń, które ich wymagają. Za to potem pojawiły się inne rodzaje instalacji teletechnicznych i kanalizacja kablowa jak znalazł.

A dukty warto kłaść z zapasem pojemności i tras, ostatni wykorzystałem do dodatkowej instalacji po blisko 18 latach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok z wielkiej płyty, co mocno ogranicza zastosowanie korytka.

Sieć LAN będę kład - tutaj nie mam pytań ani problemów.

Zależy mi na instalacji "pod kablówkę", czyli splitter przy wejsciu do mieszkania, cale okablowanie (z gniazdami) oraz miescem na dekoder TVK oraz modem kablowy do netu.

A moze ktoś z Warszawy robi takie instalacje (ma odpowiedni sprzet) i nie liczy sobie za to jak za zboże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.