Skocz do zawartości

Xsara picasso 1.8


junitar1

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Jestem świeżym nabywca Xsary picasso 1.8 z 2001 roku.

> Zastanawiam sie nad gazem do tego silnika. Macie jakies opinie na ten temat??

> Jakie wychodzi spalanie?

> Czy tym silniku regulacj zaworow jest automatyczna czy szklankami??

> Pozdrawiam

Witam

Ja mam Xsarcię 1,8 z gazem tylko z 2000 roku powiem tak czy z klimą czy bez i czy cisnę to wychodzi 10l gazu ewentualnie jeżeli odpuścisz trochę gazu może wyjść poniżej 10. Tylko jak będziesz zakładał gaz nie oszczędzaj ja mam Staga 4 i powiem tak bez większych problemów będziesz sie cieszył samochodem. Warto jak będziesz zakładał żebyś poszukał dobrego gazownika w swojej okolicy. Jak będziesz miał pytania zapraszam i życzę miłego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Ja mam Xsarcię 1,8 z gazem tylko z 2000 roku powiem tak czy z klimą czy bez i czy cisnę to wychodzi

> 10l gazu ewentualnie jeżeli odpuścisz trochę gazu może wyjść poniżej 10. Tylko jak będziesz

> zakładał gaz nie oszczędzaj ja mam Staga 4 i powiem tak bez większych problemów będziesz sie

> cieszył samochodem. Warto jak będziesz zakładał żebyś poszukał dobrego gazownika w swojej

> okolicy. Jak będziesz miał pytania zapraszam i życzę miłego użytkowania

Dzieki za odpowiedz

Gazownika mam pewnego bo zakladal mi juz kilka instalacji.

Chodzi mi glownie o opinie jak auto sie sprawdza na gazie i najwazniesze o regulacje zaworow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za odpowiedz

> Gazownika mam pewnego bo zakladal mi juz kilka instalacji.

> Chodzi mi glownie o opinie jak auto sie sprawdza na gazie i najwazniesze o regulacje zaworow

Ja miałem przez 6 lat Pikusia 1,8 z gazem. Był to STAG 300-4, wtryski Valtek (a jakże), reduktor Alaska (a jakże) i butla w kole 45 l (wchodziło 38-40 l gazu). Spalanie wychodziło 10l/100km (głównie po Wawie), w trasie 9. Instalkę po kupnie Pikusia zakładałem w Siedlcach (była to wtedy dobra firma, potem opinie się popsuły). Instalkę regulowałem sobie sam (kabelek+laptop), filtry wymieniałem sam (co 10-15 kkm). Raz tez wymieniłem sobie listwę (po 40 kkm) - żółte Valdki zamieniłem na szare 2 om i te okazały się trwalsze, bo samochód sprzedałem z nimi i cieszy się teraz nowy właściciel tanią jazdą... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem przez 6 lat Pikusia 1,8 z gazem. Był to STAG 300-4, wtryski Valtek (a jakże), reduktor

> Alaska (a jakże) i butla w kole 45 l (wchodziło 38-40 l gazu). Spalanie wychodziło 10l/100km

> (głównie po Wawie), w trasie 9. Instalkę po kupnie Pikusia zakładałem w Siedlcach (była to

> wtedy dobra firma, potem opinie się popsuły). Instalkę regulowałem sobie sam (kabelek+laptop),

> filtry wymieniałem sam (co 10-15 kkm). Raz tez wymieniłem sobie listwę (po 40 kkm) - żółte

> Valdki zamieniłem na szare 2 om i te okazały się trwalsze, bo samochód sprzedałem z nimi i

> cieszy się teraz nowy właściciel tanią jazdą...

dzieki za info

Chodzi mi jest o info o zaworach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za info

> Chodzi mi jest o info o zaworach

Są popychacze hydrauliczne, wiem,bo wymieniałem 38 zł / szt. jak dobrze poszukasz.

Ale wymieniałem nie z powodu gazu, po prostu kupiłem z uszkodzonymi 2-3 popychaczami. Wymieniłem wszystkie.

Instalacja zamontowana: stag 4 eco, reg fast, tomasetto alaska chyba. Problemów brak, spalanie 11l, jazda różna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za odpowiedz

> Gazownika mam pewnego bo zakladal mi juz kilka instalacji.

> Chodzi mi glownie o opinie jak auto sie sprawdza na gazie i najwazniesze o regulacje zaworow

Co do regulacji to nie wiem jednak co do instalacji to powiem że pomimo że mam butle w kole 45l bo większej i tak nie da rady to przejeżdżam 350 km i nie mam większych problemów. Ważne jest też pilnowanie oleju ponieważ jak to się mówi 1,8 to pospolita olejarka mój od wymiany do wymiany czyli około 15 tyś. km lekko wciągnie około litra oleju ale ja jeżdżę na pełnym syntetyku i mam już 250 tyś kkm. Więc oprócz dbania o takie błahostki to samochód genialny i przede wszystkim rodzinny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.