Skocz do zawartości

Jaki piecyk do podgrzewania wody gaz czy prad


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mialem juz dzis kupic junkersa na gaz przeplywowca ale...

Gosc zaczal zachwalac podgrzewacze elektryczne czyli boilery o takie

http://www.ariston.com/pl/VELIS

I teraz zalety wiadomo, latwy montaz, utrzymanie, bezpieczenstwo

Ale jaka roznica w cenie w eksploatacji? Ilosc osob na razie 2. Moze ktos cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ale jaka roznica w cenie w eksploatacji? Ilosc osob na razie 2. Moze ktos cos podpowie

Koszty grzania mniej więcej o połowę niższe na gazie.

Przepływowy odpuściłbym do prysznica jeśli nie lubisz niespodzianek typu ciepła i nagle lodowata woda i odwrotnie.

Są bojlery gazowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Koszty grzania mniej więcej o połowę niższe na gazie.

> Przepływowy odpuściłbym do prysznica jeśli nie lubisz niespodzianek typu ciepła i nagle lodowata

> woda i odwrotnie.

> Są bojlery gazowe.

> Pozdrawiam.

Co ty opowiadasz. Mniej więcej od 1997 roku używałem prysznica w mieszkaniach z Junkersami i żadnych tego typu akcji nie było - odkręcało się, chwilę poczekałeś aż ciepła doleci (przy elektrycznym jest to samo - musisz spuścić zimną wodę z rury, jak ogrzewacz daleko) i heja pod prysznic. Aczkolwiek przy starym termecie - to prawda - tam nigdy nie było wiadomo co poleci, a jak ktoś odkręcił wodę w kuchni to pod prysznicem leciała zimna. Nowe Junkersy mają modulację mocy, więc takiego problemu (do pewnego stopnia) nie ma.

A co do wyboru - przepływowy gazowy czy elektryczny pojemnościowy - ja bym wziął gazowy przepływowy - podgrzewa tyle ile potrzeba, nie ma strat postojowych i gaz jest tańszy niż prąd (chyba nawet używając drugiej taryfy prąd wychodzi drożej lub podobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mialem juz dzis kupic junkersa na gaz przeplywowca ale...

Rozejrzyj się jeszcze, bo są też inne marki grinser006.gif

> Gosc zaczal zachwalac podgrzewacze elektryczne czyli boilery o takie

> http://www.ariston.com/pl/VELIS

> I teraz zalety wiadomo, latwy montaz, utrzymanie, bezpieczenstwo

> Ale jaka roznica w cenie w eksploatacji? Ilosc osob na razie 2. Moze ktos cos podpowie

Jeśli masz możliwość użycia podgrzewacza gazowego, to na elektryczny nawet nie patrz.

Co do marki Ariston - jest OK, mam takie cuś ale z konieczności: 5l pojemności obsługuje jedynie umywalkę, bo do junkersa mam 9mb rurki... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..."trochę poczekać",

A przy pojemnościowym to masz od razu ciełą wodę z kranu, nie mając cyrkulacji?

> "w pewnym stopniu"...

W pewnym stopniu - w sensie, że jak odkręcisz wszystkie krany z ciepłą wodą w domu to zmniejszy się przepływ w tym pod prysznicem. A z doświadczenia z Junkersami wiem, że woda nadal będzie miała taką samą temperaturę, tylko mniejszy strumień. Przy historycznych Termetach w takiej chwili rzeczywiście zdarzała się lecieć zimna, co było nieprzyjemne, ale gorsze było jak ktoś zakręcił wodę w kuchni - bo w takiej sytuacji nieraz potrafił polecieć wrzątek, co było niebezpieczne.

> pitu, pitu...

Mów co chcesz, jak dla mnie ogrzewacz pojemnościowy w mieszkaniu, gdzie instalacja jest zwarta to tylko niepotrzebne marnowanie energii przez straty postojowe bojlera. Poza tym i tak prąd jest droższy. Co innego kuchnia - w jednym z mieszkań mieliśmy pod umywalką podgrzewacz pojemnościowy, ale to było podyktowane dużą odległością piecyka od zlewu - jakieś 10 metrów rury. Trzeba było czekać kilkanaście sekund na ciepłą wodę. Efekt był taki, że jak chciałeś umyć kubek, to nim ciepła woda dotarła do kranu to ty już go zakręcałeś i to co było w rurach ogrzewało szachty i wnętrza pawlaczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra będzie przepływowy gazowy. Koszty na prąd po wstępnym podliczeniu wychodzą koło 200-250zł miesięcznie, sporo.

Piec będzie do 2 pomieszczeń kuchnia i łazienka (kabina)

. Gaz jest już w kuchni wystarczy ze 2m rury do łazienki. I teraz tak poza junkersami namierzyłem ciekawe Vaillant. Polecicie jakieś ciekawe modele? Wystarczą proste rozwiązania mam odkręcać kran i ma lecieć gorąca woda i tyle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj. Mam przepływowy i żadnych takich cudów nie ma że nagle zimna woda leci.

A ja jeszcze nie spotkałem takiego, żeby była stabilna temperatura.

Zawsze po odkręceniu w najlepszym wypadku najpierw kilka sekund leci letnia z ocieplonych rur. Później zimna bo podgrzewacz ma pewną zwłokę zanim wystartuje a nie jest ocieplony i dopiero później w miarę stabilna, bo przy ponownym odkręceniu wody pod prysznicem odkręcam ją z nieco inna siłą i mimo modulacji, ustawiona wcześniej pozycja baterii jednouchwytowej nie daje już tej samej temperatury i trzeba kręcić od nowa.

Przy tych nico mniej udanych przypadkach to jest w ogóle jakaś loteria.

Da się żyć, nie jest to jakiś duży dyskomfort. Tylko po co skoro można mieć lepiej? Oszczędności też nie daje wymiernych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak przepływowy jest daleko to jest tak jak mówisz. Najpierw leci chłodna później chwile zimna i na końcu ciepła. Co do ustawienia to u mnie niema problemu tak wyregulowałem przepływowy że w ustawieniu na max mam taka wodę w jakiej lubię się kąpać wiec nie mam problemu z tym że szukam odpowiedniej proporcji tylko daje max gorąca i leci taka jaka być powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.