Skocz do zawartości

Zmiana radia....


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki dylemat. Posiadam wysłużone już radyjko JVC KD-G321. Myślę nad jego zmianą. Głównie z powodu braku USB, mam w nim mp3 ale tylko z płyt, radyjko jest już nieco sfatygowane - musiałem kombinować bo nie chciało się włączać (panel nie dociskał się odpowiednio do radia).

http://www.skapiec.pl/site/cat/35/comp/79876_komentarze/

Radio gra sobie razem z głośnikami Hertz DSK165 (dwu-drożne) na lepszych niż seryjne w lanosie kabelkach.

Do rzeczy - kolega ma na sprzedaż takie cuś... Clarion CZ301E

Czy to będzie dla mnie krok do przodu czy niekoniecznie... ?? (chodzi mi o jakość dźwięku). Bo na pewno będzie "fajniej" - radio ma bluetooth i usb-mp3, więc przewyższa funkcjonalnością moje obecne radyjo..

Clariona mogę mieć za 250zł (w tym dostanę również mikro-pendrive'a 4gb). Czy to dobra cena? Czy w takiej kasie szukać co innego..? 20.GIF

Chodzi mi o jakość dzwięku - czy clarion zagra zauważalnie lepiej...? Pytam dlatego iż w specyfikacji JVC napisano, że posiada 24-bitowy przetwornik dźwięku, Clarion ma 16-bitowy. Czy to ma wpływ na jakość? Dziękuję za odpowiedzi

ps. z tego co jeszcze wiem to jvc nie ma wyjścia na wzmacniacz, a clarion takie posiada - więc można pomyśleć w niedalekiej przyszłości nad jego dołożeniem - czy dołożenie wzmaka wyraźnie poprawi jakość dźwięku??

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Inaczej:

> Jakie radio z usb/mp3 ewentualnie z BT polecacie?? Powinno cieszyć jakością dźwięku,

> mile widziane podświetlenie w kolorach biało/czerwonym lub białym lub czerwonym

Ja właśnie sprzedaje Clariona cz202er, radio fajne ale już mi się znudziło, u mnie gra pod wzmacniaczem całkiem fajnie.

A teraz myślę nad Alpine ute 72bt, ma bluetootha, nie ma cd, ale w sumie i tak słucham tylko radia albo pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie sprzedaje Clariona cz202er, radio fajne ale już mi się znudziło, u mnie gra pod

> wzmacniaczem całkiem fajnie.

> A teraz myślę nad Alpine ute 72bt, ma bluetootha, nie ma cd, ale w sumie i tak słucham tylko radia

> albo pendrive

Czy obecnie wszystkie/większosc markowych radyjek nie ma problemu z odbiorem FM, czy też nie jest to takie oczywiste że radio ma dobrze odbierać i zdarzają się szumiące buble..? Poza mp3/usb zalezy mi rownież na dobrym odbiorze FM 20.GIF

Myslę nad JVC albo alpine. Kenwood chyba tez ma dobre radia...? Tego clarion'a chyba sobie odpuszczę... hmm.gif

ps. Fajny ten Alpine - trzeba go rozważyć 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy obecnie wszystkie/większosc markowych radyjek nie ma problemu z odbiorem FM, czy też nie jest

> to takie oczywiste że radio ma dobrze odbierać i zdarzają się szumiące buble..? Poza mp3/usb

> zalezy mi rownież na dobrym odbiorze FM

Ostatnio miałem tylko Alpine i Clariona, radio dobrze odbierało.

> ps. Fajny ten Alpine - trzeba go rozważyć

Właśnie go kupiłem, zaraz idę podłączać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To napisz jak wrażenia i czy "czysto" i "dynamicznie" gra , to moze tez takie zanabędę

Zamontowane zlosnik.gif

W porównaniu z Clarionem gra o niebo lepiej! Ilość ustawień też dużo większa, tylko że u mnie gra pod wzmakiem (głośniki przód plus subwoofer).

Jak dla mnie rewelacja, bluetooth też fajnie działa chociaż na razie rozmawiałem tylko na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to w Lanosie miałem z kolei też Pionka ale nieco wyższy model 6400 BT - dla mnie plusy to - 3x RCA usbe wyprowadzone na kabelku z tyłu radia - można śmiało to w schowku zadekować, odtwarzanie z kart SD i CD oraz via Bluetooth, za pomocą wyżej wymienionego kabelka można również coś z aplowskich gadżetów podłączyć. Z bajerów - można ustawić kolor wyświetlacza i przycisków jakikolwiek się praktycznie chce a jeśli chcemy mieć kolorofon w samochodzie i iście DJ-skie przejścia to do tego służy magiczny przycisk Mix grinser006.gif. Dodatkowo - mikrofon na kabelku wyprowadzony z radyja nie wbudowany w panel jak w tańszych radiach to bywa no i bardzo rozbudowana sekcja audio. To tak pokrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.