Skocz do zawartości

Citroen Xsara 1.6 8V - pytania różne.


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Musze doprowadzić nabyta niedawno Xsarę, do trochę lepszego stanu niż jest w tej chwili, czyli pokupować i ponaprawiać parę pierdół.

Na początek chciałem zapytać o:

- zamek tylnej klapy, a dokładnie przycisk otwierający z zamkiem i siłownikiem do centralnego: czy pasuje do 5d ze wszystkich pozostałych wersji nadwoziowych?

- czy jest możliwość wyjęcia z niego samej wkładki, żeby ją naprawić i można było otwierać bagażnik z kluczyka (w tej chwili kręci się ona dookoła)

- czy przykrywki na głośniki w przednich drzwiach tez pasują wymiennie ze wszystkich wersji nadwoziowych?

- z jakich innych silników pasuje bagnet oleju do wersji 1.6 8V 88KM

- czy jest jakiś program, dostępny on-line lub do instalacji na kompie, będący katalogiem z numerami części zamiennych (coś na wzór fiatowskiego epera)

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze doprowadzić nabyta niedawno Xsarę, do trochę lepszego stanu niż jest w tej chwili, czyli

> pokupować i ponaprawiać parę pierdół.

> Na początek chciałem zapytać o:

> - zamek tylnej klapy, a dokładnie przycisk otwierający z zamkiem i siłownikiem do centralnego: czy

> pasuje do 5d ze wszystkich pozostałych wersji nadwoziowych?

> - czy jest możliwość wyjęcia z niego samej wkładki, żeby ją naprawić i można było otwierać bagażnik

> z kluczyka (w tej chwili kręci się ona dookoła)

> - czy przykrywki na głośniki w przednich drzwiach tez pasują wymiennie ze wszystkich wersji

> nadwoziowych?

> - z jakich innych silników pasuje bagnet oleju do wersji 1.6 8V 88KM

> - czy jest jakiś program, dostępny on-line lub do instalacji na kompie, będący katalogiem z

> numerami części zamiennych (coś na wzór fiatowskiego epera)

> Na razie tyle.

Program OnLine (konieczna rejestracja)

http://service.citroen.com/

co do kluczato w citroenach jeśli jest nieodpowiedni klucz lub nie wchodzi do końca to wkładka sie obraca dookoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Program OnLine (konieczna rejestracja)

> http://service.citroen.com/

jak zaznaczę osoba prywatna to jest coś takiego:

Quote:

Dostęp do tej strony jest zastrzeżony wyłącznie dla profesjonalistów.

W przypadku osób prywatnych Citroën informuje Państwa o bliskim otwarciu przestrzeni zakupów części zamiennych w sieci.


> co do kluczato w citroenach jeśli jest nieodpowiedni klucz lub nie wchodzi do końca to wkładka sie

> obraca dookoła

tego nei wiedziałem, fakt faktem, że w jednym położeniu jest takie zatrzymanie, chyba w pionie, a tak to się obraca.

Może mi klucza nie wsadziłem do końca, albo ktos już to wymieniał przed mną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobione, fajne to, co prawda szkoda, że trzeba dodawać do koszyka, żeby poznać, cenę, ale poza

> tym jest to to czego szukałem

To jest program z którego korzystają wszystkie ASO smile.gif

jest też taki do Peugeota smile.gif

public.servicebox.peugeot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie następne: czym podłączyć się do kompa w cytrynie? konkretnie do poduszek, jaki kabel i soft?

Mam Elem'a ale przerobionego pod fiatowski FES i KKL'a w sumie tez z przeróbkami pod Fiata, więc domyślam się, że sie nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze doprowadzić nabyta niedawno Xsarę, do trochę lepszego stanu niż jest w tej chwili, czyli

> pokupować i ponaprawiać parę pierdół.

> Na początek chciałem zapytać o:

> - zamek tylnej klapy, a dokładnie przycisk otwierający z zamkiem i siłownikiem do centralnego: czy

> pasuje do 5d ze wszystkich pozostałych wersji nadwoziowych?

> - czy jest możliwość wyjęcia z niego samej wkładki, żeby ją naprawić i można było otwierać bagażnik

> z kluczyka (w tej chwili kręci się ona dookoła)

> - czy przykrywki na głośniki w przednich drzwiach tez pasują wymiennie ze wszystkich wersji

> nadwoziowych?

> - z jakich innych silników pasuje bagnet oleju do wersji 1.6 8V 88KM

> - czy jest jakiś program, dostępny on-line lub do instalacji na kompie, będący katalogiem z

> numerami części zamiennych (coś na wzór fiatowskiego epera)

> Na razie tyle.

soft - DiagBOX

kabel - ACTIA3 (potocznie na Allegro lexia) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to następne dwa:

1. Co to za złącze w komorze silnika koło bezpieczników?

2013-10-22%2017.51.48.jpg

2. To jest silnik krokowy? Jak to wyjąć, żeby przeczyścić (falują mi obroty), czy przeciętnie uzdolniony mechanik amator jak ja da sobie z tym radę i nic nie spieprzy?

2013-10-22%2018.19.38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzuc mi 8 ostatnich cyfr to Ci odpowiem Czy masz ta dziwna wersje krokowca...

na czym ma niby polegać jej dziwność? W WKiŁ czytałem, że sa 2 wersję - elektrozawór i silnik krokowy Bosch.

Na allegro po wpisaniu silnik krokowy xsara wychodzą jakieś silniczki po 30-40 zł, z kolei cena silnika krokowego boscha to od 500-pare zł za nowy.

Mam czyjś poradnik ściągnięty z chomika o czyszczeniu silnika krokowego w 1.6 8V, ale to mi nie pasuje do mojego silnika, nie widzę odstojnika oleju a ten mój krokowiec wygląda inaczej niż ten boschowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety, masz wersje "nierozbieralna", nie wiem czy uda Ci sie dotrzec do niego tak zeby dobrze

> wyczyscic...

może dokłądnie nie wyczyszczę, ale może będzie lepiej niż jest.

To jak się do tego dobrać? Odpiąć drucik od wtyczki, wypiąć wtyczkę i co wyciągać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto w xsarze ma jakąś lampkę z tyłu? Brakuje mi tam światła, widziałem, że w oryginalnym katalogu niby jest, że jest z tyłu lampka, może ktoś foto zrobić gdzie i jaka?

AAA i gdzie montowana jest gaśnica bo u mnie jej w ogóle nie ma facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkiego kalibru pytania zadaję... bo echo straszne

dobra może ktoś mi odpowie na to: ci z tym wlewem jest nie tak? Tankowałem padlinę pierwszy raz i musiałem cały czas trzymać pistolet bo nie da się go wsadzić tak, żeby zablokować spust i niech się samo leje

287277668-2013-10-2806.13.30.jpg

post-36421-14352522145683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej lampce ty mówisz ? Nad tylną kanapą, w bagażniku, na klapie ? Podaj więcej informacji co chcesz się dowiedzieć.

Co do wlewu to jak kupiłem sare to też miałem na początku problemy z tankowaniem ale już się nauczyłem t troszkę trzeba wyjąć pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakiej lampce ty mówisz ? Nad tylną kanapą, w bagażniku, na klapie ? Podaj więcej informacji co

> chcesz się dowiedzieć.

z tyłu nad kanapą oświetlenie tylnej części osobowej.

Jesli masz to mógłbyś mi zmierzyć ile od tylnej krawędzi ono jest? bo z tyłu ciemno jak w zadku i ciężko zapinać dzieciaka.

> Co do wlewu to jak kupiłem sare to też miałem na początku problemy z tankowaniem ale już się

> nauczyłem t troszkę trzeba wyjąć pistolet.

znaczy z tym wlewem jest wszystko w porządku? to zielone coś jest tam gdzie powinno i w normalnej pozycji? Bo ja chyba przez to nie mogłem wsadzić głębiej pistoletu żeby normalnie nalać musiałem go trzymac przy wylocie i tak samo trzymać spust pistoletu . 20 litrów chyba ze 3 min lałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy z tym wlewem jest wszystko w porządku? to zielone coś jest tam gdzie powinno i w normalnej

> pozycji? Bo ja chyba przez to nie mogłem wsadzić głębiej pistoletu żeby normalnie nalać

> musiałem go trzymac przy wylocie i tak samo trzymać spust pistoletu . 20 litrów chyba ze 3 min

> lałem.

wg mnie z wlewem NIE jest OK, we wlewie albo nie powinno być niczego albo powinna byc klapka, która i tak pozwala normalnie zaaplikować pistolet w gardło smile.gif

U Ciebie wyglada to na jakiś ewenętrzny element który stanął w poprzek frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zorbie ci zdjęcia i wrzucę wieczorem tą lampkę i wymiary.

super,

Zrób mi jeszcze zdjęcie gaśnicy, gdzie i jak masz zamontowaną

> To zielone coś to ewidentnie nie powinno być w tej pozycji ( nie zauważyłem tego wcześniej, u mnie

> tego nie ma w dieslu ). Najlepiej weź to wywal i po kłopocie.

tak tez chyba zrobię,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampka jest umiejscowiona ok 8 cm od rantu podsufitówki.

> http://scr.hu/19j8/5r23f

> http://scr.hu/19j8/he7cu

ja oceniałem na oko na 5, dzieki wink.gif

> Co do gaśnicy to moja jeździ w bagażniku w skrzynce po warzywach wraz z szczotką, plakiem,

> kluczami.

ja mam zamiar jednak gdzieś przymocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

lampka zamontowana, jeszcze nie podłączona, ale dziura wycięta, obyło się bez strat, okazało się, że dziurę troszkę, jakieś 5 mm za szeroko wyciąłem, bo otwór montażowy w dachu jest szerszy niż powinna być wycięta podsufitka, ale maskownica przykrywa tak, że dziury nie widać.

dzieki za dokładne foty wojtis1990 20.GIF

2013-11-16%2013.39.12.jpg

naprawiłem jeszcze dzisiaj 3 stop, bo nie świecił, a na tapetę teraz pójdą czujniki cofania (nie wiem jeszcze jak przejść ze zderzaka do wnętrza bagażnika i podgrzewane lustra - tu szukam pinów do złączki w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bagażnika na zewnątrz bardzo łatwo jest wyprowadzić przewody, podnieś w bagażniku wykładzinę ( gąbkę ) i zobaczysz plastikowe/gumowe zaślepki, wyjmij sobie jakąś i przewody wyją pod podwoziem.

Podgrzewanie lusterka masz fabrycznie i nie działa, czy chcesz dołożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z bagażnika na zewnątrz bardzo łatwo jest wyprowadzić przewody, podnieś w bagażniku wykładzinę (

> gąbkę ) i zobaczysz plastikowe/gumowe zaślepki, wyjmij sobie jakąś i przewody wyją pod

> podwoziem.

tak właśnie myślałem. Te nakładki na zderzak łatwo się zdejmuje?

> Podgrzewanie lusterka masz fabrycznie i nie działa, czy chcesz dołożyć ?

chcę dołożyć. Wkłady juz mam upatrzone, trzeba zrobić druciarnię, i jedyny kłopot póki co to przejście z drzwi do auta. Na allegro znalazłem sprzedawcę co ma podobne piny jak potrzebuję, tylko muszę mieć chwilę i przyjrzeć sie dokładnie tym co są w drzwiach, żeby wziąć odp. typ.

Przy okazji może wrzuciłbym sobie czujnik temp zew do zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Sprawa jest taka, świeci się błąd od poduszek, auto kiedyś tam miało dzwona. Poduszka jest założona, nie podłączona. Po podłączeniu błąd nie znika.

Pytanie 1: czy gdyby sterownik był OK (czyli wymieniony po dzwonie) powinien błąd zniknąć po podłączeniu poduszki, czy trzeba go kasować kompem?

Pytanie 2: czy da się poznać, że napinacze są po dzwonie wymienione czy nie?

Zakładam, na razie, że pewnie skoro ktoś nie podłączył poduszki, to sterownik jest nie wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.