Skocz do zawartości

Nieszczęsny DPF - częste wypalanie


mannt

Rekomendowane odpowiedzi

> zabawa kosztowała 700zł

> poprawili i soft w stronę eco i egr poprawili, wnętrzności zabrali w zamian za promocyjną cenę.

> Została puszka.

A niepromocyjna to jaka pierwotnie byla?

700 zl i swiety spokoj....dramatu nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niepromocyjna to jaka pierwotnie byla?

> 700 zl i swiety spokoj....dramatu nie ma:)

1400zł to była cena wyjściowa. Ale moją kartą przetargową był fakt, że najpierw pojechałem na usunięcie a koleś odradził mi to bo uznał że jak nie wywala błędów to znaczy, że jest sprawny DPF więc szukałem dalej przyczyny. I przy negocjacji wyłożyłem tę kartę i powiedziałem że będę zadowolony jak mi zrobi o tyle taniej co wydałem na inne diagnozy trochę to trwało ale doszło do porozumienia i już. dziś pojeździłem sporo po mieście i stwierdzam że to nie ten sam wóz. Jest o niebo lepiej.

Choć jak uda mi się tanio kupić nowy DPF to wrócę do oryginału. Bo wiadomo... w dzisiejszych czasach ekologia najważniejsza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1400zł to była cena wyjściowa. Ale moją kartą przetargową był fakt, że najpierw pojechałem na

> usunięcie a koleś odradził mi to bo uznał że jak nie wywala błędów to znaczy, że jest sprawny

> DPF więc szukałem dalej przyczyny. I przy negocjacji wyłożyłem tę kartę i powiedziałem że będę

> zadowolony jak mi zrobi o tyle taniej co wydałem na inne diagnozy trochę to trwało ale doszło

> do porozumienia i już. dziś pojeździłem sporo po mieście i stwierdzam że to nie ten sam wóz.

> Jest o niebo lepiej.

> Choć jak uda mi się tanio kupić nowy DPF to wrócę do oryginału. Bo wiadomo... w dzisiejszych

> czasach ekologia najważniejsza

eko jak eko ale jak Ci sprawdza np w DE ze kopcisz a ma miec DPF to zonk mysle.

Za jakis czas napisz czy np spalanie spadlo jakos po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eko jak eko ale jak Ci sprawdza np w DE ze kopcisz a ma miec DPF to zonk mysle.

Dlaczego akurat w DE? Taki sam sprzęt albo i lepszy znaczy nowszy do kontroli ma nasza polska policja i ITD równie dobrze mogą sprawdzić w innych krajach UE. Jakie kary? Kto to wie? Czytałem trochę o tym i są wypowiedzi że kolega znajomego płacił albo ktoś mi mówił... Gdzieś słyszałem... Ale nic konkretnego. Więc ja zapytałem jak to jest i usłyszałem że bierze się przy badaniu normę euro jaka obowiązywała w chwili rejestracji pojazdu i jeśli silnik ja spełnia to nie ma problemu. Jeśli jej nie spełnia to w naszym kraju zabierają dowód a nie sprawdzają czy ktoś grzebał i gdzie bo od tego funkcjonariusze nie są.

Bardziej bym się obawiał na miejscu wszystkich tych którzy nie mają i nie mieli DPF-ów a mają wyłechtane silniki. Takich aut jest dużo ale czy ktoś się tym przejmuje? Pewnie jak zaostrza przepisy i kontrole to wtedy się włoży nowy filtr a do tego czasu niech silnik trochę odetchnie.

> Za jakis czas napisz czy np spalanie spadlo jakos po zabiegu

Spadło na pewno bo nie wypala go co 100km. A o ile to napisze jak pojeździ trochę więcej auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem nie jest tak że sprawny jtdm z usuniętym DPFem i tak się mieści w granicach normy z DPFem.

Jeśli był zarejestrowany przed 09 2009r to mieści się o ile jest sprawny. Bo to norma euro IV, a jeśli po tej dacie to już nie koniecznie bo wtedy weszło euro V

> Tak kiedyś słyszałem ale nie wiem ile w tym prawdy. Może ktoś mierzył spaliny po usunięciu

> DPFu?

Jeszcze nie mierzyłem ale dla świętego spokoju zmierzę na przeglądzie i napiszę jak to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spadło na pewno bo nie wypala go co 100km. A o ile to napisze jak pojeździ trochę więcej auto.

To wypalanie w Twoim przypadku tak czesto zapewne wplywalo na spozycie ON

W moim co 700-900 km glownie mozna pominac 15km ze spalaniem 40% wiekszym bo jesli nawet doda 4 l na 100 to 15 km wypije zaledwie0,7 l raz na 700 km to ile toto wychodzi??? na kazde 100km setka jakos:) lub mniej jak przebieg wiekszy.

Ostatnio jak jechalem A4 160 kmh wypalajac to pokazywalo 10l, a po wypalaniu przy V 190 tez 10l, przy 205 juz 12l ON , taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie takie znowy wieki, pedal w podloge i do 195 szybko, potem chwila i juz koniec na ok 205, dalej

> po nocy wolalem zwolnic, to nie moje predkosci, 140 jest ok

Jak daje pedał w podłogę i czekam to licznikowo prawie zamyka, a jest wyskalowany do 250. GPS dociąga do 205 i dalej się nie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak daje pedał w podłogę i czekam to licznikowo prawie zamyka, a jest wyskalowany do 250. GPS

> dociąga do 205 i dalej się nie da

Nie pisze teraz żeby kogoś umoralniać, ale kiedyś dawno już jeździłem szybko bardzo szybko i którejś nocy przy 190km spotkałem na drodze Łosia, wielkiego łosia. I na moje szczęście nic się nie stało złego ale dało mi do myślenia i teraz przynajmniej się staram zgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pisze teraz żeby kogoś umoralniać, ale kiedyś dawno już jeździłem szybko bardzo szybko i

> którejś nocy przy 190km spotkałem na drodze Łosia, wielkiego łosia. I na moje szczęście nic

> się nie stało złego ale dało mi do myślenia i teraz przynajmniej się staram zgodnie z

> przepisami.

Ale w D to jest zgodnie z przepisami old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w D to jest zgodnie z przepisami

Daaawno temu wracajac zeszczecina ok23wemgle, V120 i nadle...na srodku drogi stoisobie ...dzik....alez mialem gacie pelne

Autostrada bezpieczniejsza o ile tirowcowi nie zechce sie zmienic paca nagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daaawno temu wracajac zeszczecina ok23wemgle, V120 i nadle...na srodku drogi stoisobie

> ...dzik....alez mialem gacie pelne

> Autostrada bezpieczniejsza o ile tirowcowi nie zechce sie zmienic paca nagle

Jakieś 2 tygodnie temu identyczna sytuacja. 130 na liczniku ciemniutko dookoła a za chwilę patrze na samym środku dość wąskiej drogi stoi sobie dzik. Ja po hamulcach, abs wariuje, a ten w pole cały uradowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.