Skocz do zawartości

Freelander - jak poznać "przekładańca"?


volcan

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jest to auto 4x4, więc tutaj pytam smile.gif

Gdzie zaglądać, na co zwrócić uwagę tak, żeby wiedzieć, że ma się do czynienia z przekładką z wersji angielskiej?

Znajomy szuka tego typu auta - intersują go roczniki (a raczej przedział cenowy...) 1999 - 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i czy freelander przekładaniec to zło?

Tak. Tam się spawa mocowanie kolumny kierowniczej. Do tego przekładnie kierownicze z racji ceny oryginałów montuje się od Opli. Nie do końca się nadają. Z racji ww spawania samochody te nie nadają się do przekładki.

Zresztą nawet w wersji EU szybko pada napęd 4x4 i jest w zasadzie nienaprawialny (bardzo drogi i nowy wytrzymuje ok 100 kkm). Więc część samochodów jeździ z przednim napędem.

Generalnie odradzam. Badałem kiedyś temat bo mi się strasznie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie odradzam. Badałem kiedyś temat bo mi się strasznie podobał.

Też badałem temat i skutecznie mi obrzydzono Freelandera (stąd to, co w podpisie), ale człowiek się uparł i chciałbym go chociaż wspomóc w ten sposób, żeby nie kupił krypto-angola smile.gif Da się zatem bez rozbierania samochodu (deski itp.) stwierdzić, że auto jest przekładane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i czy freelander przekładaniec to zło? Co może być zwalone w przekładce i na co zwracać uwagę

Zwalone wiele może być (ZTCW) - m.in. przekładnia, która nie bardzo pasuje, jak wszędzie elektryka itp. - tylko jak to wszystko poznać wink.gif

Naturalnie pierwszym "objawem" są często pokrowce na koło zapasowe (z angielskimi adresami dealerów), fotele w bogatszych wersjach bardziej rozpieszczające pasażera, niż kierowcę itp. itd. smile.gif Tyle, że te akurat rzeczy można łatwo usunąć i co wtedy ma zrobić biedny kupujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez rozbierania samochodu (deski itp.) stwierdzić, że auto jest przekładane?

Podnieś maskę i zobacz czy przy mocowaniu kierownicy nie ma spawu. Nie da się tego dobrze zamaskować. W necie znajdziesz zdjęcia z przekładek.

Po VINie też chyba da się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie polozone przewody hamulcowe.

Krzywo ustawione wycieraczki

Wkladka zamka od strony pasazera

Regulacja odcinka ledzwiowego tylko dla pasazera (kiedys kierowcy)

Mialem przez 12 miesiecy freelandera, przelozony byl z Anglika, zadna kolumna nie odpadla, maglownica nie pekla, elektryka nie swirowala.

Bardzo fajne autko ale znalezc zadbane auto jest wrecz niemozliwe, obecnie moim freelanderem jezdzi od kilku miesiecy brat, w sumie w rodzinie przejechal ponad 25 000km, naped dalej w porzadku, luz na przekladni jak i w moscie w fabrycznych normach.

Przez 25 000km z grubszych rzeczy wymieniona uszczelka pod glowica i wysprzeglik.

Z jakiego rocznika znajomy szuka auta, z jakim slinikiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.