Skocz do zawartości

Xsara - problem z wentylatorem chłodnicy


z_mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy, bo dopiero przymierzam się do kupna Xsary (1,4 benzyna), wpadła mi w oko, sprawdziłem wydaje się wszystko ok (jak na 12 letnie auto), jest jednak jeden problem i nie wiem czy to nie jakaś mina.

Auto ma jakiś problem z chłodzeniem. Nagrzewa się raczej normalnie, przy tych 20 stopniowych temperaturach na dworze trochę zeszło zanim wskaźnik temperatury doszedł do 90 stopni.

W momencie jednak gdy przekroczył tą temperaturę i włączył się wentylator chłodnicy, to jednocześnie w aucie włączył się alarm (mrugająca czerwona lampka koło wskaźnika temperatury i napis stop) temperatura chyba nawet nie przekroczyła (zgodnie ze wskaźnikiem) 100 stopni. W momencie gdy temperatura trochę spadła, wyłączył się też wentylator i alarm zgasł. I tak parę razy.

Spotkaliście się już z czymś takim?

Gdzie ewentualnie szukać przyczyn problemu i jego rozwiązania?

Za sugestie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w necie i znalazłem to:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9917954#9917954

Problem chyba dokładnie ten sam.

Pytanie czy rozwiązanie też takie proste.

Sam nie znam się na tyle, żeby przy tym grzebać.

Wymiana ECU brzmi groźnie, bo może prawie podwoić wartość samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tu nie widzę żadnego problemu.

> Autko złapało żądaną temp. wentylator wychłodził, tak powinno być.

Co najwyżej delikatnie zapowietrzone skoro wskaźnik poszedł na 100C, ewentualnie czujnik się skończył od wskaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

W sumie problem jakiś duży nie jest, jednak migotanie lampki "STOP" i sygnał dźwiękowy chyba po coś się włączają.

Podejrzewam, że jest jak pisze autor w cytowanym przeze mnie wątku. Któryś z dwóch wentylatorów (wersja jest z klimą, więc powinny być dwa z tego co poczytałem) nie włącza się po przekroczeniu 90 stopni na pierwszym biegu i komputer w tym momencie uruchamia tryb awaryjny, czyli drugi wentylator na maksa plus sygnał ostrzegawczy.

Pytanie, dlaczego nie włącza się na pierwszym biegu?

Auto chyba jednak tak czy siak kupię, i będę szukał rozwiązania.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

> Ja tu nie widzę żadnego problemu.

> Autko złapało żądaną temp. wentylator wychłodził, tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.