Skocz do zawartości

Fotel kierowcy - zdjęcie poszycia


alien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, mam potrzebę zdjęcia poszycia z oparcia fotela kierowcy ( rozwarstwiła się gąbka w miejscach trzymania bocznego pleców i trzeba ją skleić, żeby dalej się nie rozwarstwiła). Czy są jakieś trudności ze zdjęcie materiału z oparcia fotela? Na co trzeba uważać, żeby niczego nie uszkodzić, nie rozpruć i żeby po złożeniu do kupy wszystko wyglądało potem , jak fabryczne...?

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak w temacie, mam potrzebę zdjęcia poszycia z oparcia fotela kierowcy ( rozwarstwiła się gąbka w

> miejscach trzymania bocznego pleców i trzeba ją skleić, żeby dalej się nie rozwarstwiła). Czy

> są jakieś trudności ze zdjęcie materiału z oparcia fotela? Na co trzeba uważać, żeby niczego

> nie uszkodzić, nie rozpruć i żeby po złożeniu do kupy wszystko wyglądało potem , jak

> fabryczne...?

> Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam

W twoim przypadku nie musisz wyciągać fotela z samochodu.

Niezbędne rzeczy to:

1. plaster na skaleczenia

2. rękawiczki (używasz jak wkładasz rękę w miejsce niedostępne wzrokiem)

Tak na serio - stelaż jest bardzo ostry w niektórych miejscach )blacha jest wycinana i profilowana bez żadnych wykończeń.

1. wyciągasz zagłówek

2. odpinasz plecy z kieszenią (pierwszy zaczep jest poziomy który styka sie z siedziskiem a pozostałe dwa są pionowe po jednej i drugiej stronie kieszeni) wszystkie zaczepy poszycia są z tyłu fotela. Wykonane są z plastikowych listewek i rynienek.

3. odkręcasz plastiki boczne zasłaniające mechanizm regulacji oparcia (w wersji elektrycznej + silnik, w wersji manualnej - pokrętło z zawleczką, w wersji manualnej z podparciem lędźwi - kolejne pokrętło.

4. z drugiej strony również plastiki też się ściąga o ile pamiętyam.

5. Wyciągamy dźwignię uchylania fotela (wersja 3D) - uchwyt jest na zasadzie zatrzasku - zęby są w dźwigni zamontowanej w fotelu. Tu mały płaski śrubokręt i odginamy plastik uchwytu który ściągamy. Wewnątrz znajdziemy śrubę imbusową - uważam, że tylko do demontażu tapicerki wystarczy ją odkręcić tak by mechanizm luźno trzymał się na cięgnach wewnątrz,

6. Ściągamy prowadnice zagłówka (tu rękawice lub ostrożnie) prowadnica ma 2 lub 3 wypustki które trzeba od wewnątrz wcisnąć do środka prowadnicy (rurki) równocześnie wypychając ku górze.

7. tapicerka dod trzymana jest na sznurkach (dwóch) - znajdziesz biały sznurek na dole po prawej i lewej stronie zakończony czarnymi zawleczkami. Drugie końce tych sznurków znajdziesz u góry pod gąbką (o ile dobrze pamiętam)

8. jak wszystko podpinałeś możesz ciągać tapicerkę.

Zakładasz w odwrotnej kolejności.

Zabawa na 30 min.

tu masz foto sznureczków (zdjęcia górne)

287281479-037.jpg

kiedyś robiłem PDFa o fotelu ale nie skończyłem i tak projekt mocno rozgrzebany.

Zielone nie odpinasz bo to podparcie lędźwi (dolne zdjęcia)

post-120396-14352522155248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W twoim przypadku nie musisz wyciągać fotela z samochodu.

Dzieki serdeczne za kompendium:) Znalazłem Twój manual sprzed lat. Teraz jesz ze tylko musze nabyć klej do gąbki jakoś dobry i do dzieła. BTW, rozbieranie części siedziska jest również dość prostą operacją? Myslałem o wypraniu poszycia siedzienia przy okazji...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki serdeczne za kompendium:) Znalazłem Twój manual sprzed lat. Teraz jesz ze tylko musze nabyć

> klej do gąbki jakoś dobry i do dzieła. BTW, rozbieranie części siedziska jest również dość

> prostą operacją? Myslałem o wypraniu poszycia siedzienia przy okazji...

> Pozdr.

Siedzisko w Twoim przypadku - szybka sprawa.

Tyle, że musisz wyjechać z fotele z samochodu - najlepiej lub go odkręcić od podłogi i się gimnastykować.

1. w zależności od fotela (ściagamy wsztstkie plastiki otaczające go)

2. Od spodu od tyłu ściągamy część tapicerki zawiniętej pod fotel - trzyma się na 2 plastikowych hakach z gumkami

3. Fragment który odwinęliśmy od spodu jest jeszcze przycepiony do rantu stelaża z tyłu fotela za pomocą plastikowej listwy. Uważać na ostre wykończenie stelaża.

4. poszycie naciągnięte jest w okół fotela czarnym sznurkiem ze stalowymi hakami z tyłu od spodu fotela. - odpinamy i luzujemy.

5. Tapicerka skórzana zaczepiona jest do gąbki za pomocą stalowych haczyków (jednorazowych) do listwy.

Tapicerka welurowa jest na rzepie (UWAGA! nie wyrywamy bo rzep jest mocniejszy niż gąbka) bierzemy rogi mocowań rzepów i jeną ręką trzymamy rzep, drugą odpinamy tapicerkę.

składamy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.