Skocz do zawartości

Kontynuacja bezpieczenia OC/AC w YCD po przekroczeniu 30...


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ponieważ moja mulher.gif osiąga w przyszłym roku wiek do którego ograniczona jest oferta pewnego towarzystwa ubezpieczeniowego a jednocześnie autko kończy 10 lat, stwierdziłem, że musimy poszukać innego ubezpieczyciela aby kontynuować AC.

Szukamy, kombinujemy idzie pod górkę bo cenowo skacze 2x.

I tak mnie naszło pytanie, czy ubezpieczyciel może z własnej woli rozwiązać umowę OC? Bo przedstawiciel ubezpieczyciela twierdzi, że tak, ale coś mi tu nie pasuje. Czy OC nie jest przedłużane automatycznie ustawowo jeśli nie jest wypowiedziane przez klienta?

Z AC podejrzewam, że jest im łatwiej? Przerabiał ktoś ten temat?

Jeśli nie ten kącik to proszę administrację o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak mnie naszło pytanie, czy ubezpieczyciel może z własnej woli rozwiązać umowę OC?

Nie.

> Czy OC nie jest przedłużane automatycznie ustawowo jeśli nie jest wypowiedziane przez klienta?

Jest ... z zastrzeżeniem cyt.:

Quote:

Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:

1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo

2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.


Art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

> Z AC podejrzewam, że jest im łatwiej?

AC to umowa dobrowolna, swoboda umów, wiążące są warunki na jakich umowa została zawarta (czytaj OWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, tak też pamiętałem.

W międzyczasie znalazłem i poczytałem OWU AC i nie ma ani słowa o rozwiązaniu po przekroczeniu wieku maksymalnego. W ogóle nie ma takiej opcji.

Wygląda na to, że ograniczenie wiekowe dotyczy tylko zawierania umów a agenci ściemniają aby w ten sposób: "zachęcić" do zawarcia u nich umowy?

Sprawę załatwiłby kontakt z BOK ale ta firma jest tak bardzo internetowa, że nie podaje nawet numeru telefonu a mulher.gif jak zwykle zgubiła hasło do konta sciana.gif

Nie będę jej nawet pytał jak zamierza zgłosić ewentualną szkodę, żeby się nie pokłócić. wink.gif

Miałem nadzieję, że ktoś miał tam AC i podobną sytuację z przekroczeniem wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja zona od trzech lat ubezpiecza w ycd, cały czas robiąc kontynuacje. Teraz jest po trzydziestce

> a auto rocznik 2000 i cały czas kontynuuje OC i AC.

I o to mi chodziło. Wielkie dzięki!

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.