Skocz do zawartości

Części jakiej firmy do mk2


Hades001

Rekomendowane odpowiedzi

Poratujcie mnie waszymi opiniami bo nie wiem czy ja mam takiego pecha do mondeo mk2 kombi

Jakich firm części używacie i gdzie sie zaopatrujecie

Pytam dlatego że kupione wahacze w inter carsie po dwoch miesiacach gumy popękały na wahaczach a od strony kierowcy zrobił sie jak banan jakby z masła był

Przednie hamulce i klocki w tym samym sklepie kupione po dwoch miesiącach od strony kierowcy tarcza ma rowki ( klocek nierówno sciera) i przy hamowaniu sciaga go na prawo i włącza sie kontrolka abs

Czy w tych czasach jest jakaś firma co konkretnie robi części ? od zamienników trzymam sie zdaleka bo juz na początku przygody z fordem sie 2 razy nadziałem ale widze ze obojętnie ile sie kasy wyłoży długo sie nie ciesze

Za każdą rade bede wdzieczny bo znowu czeka mnie wymiana tych elementów i innych a juz nie wiem co brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesujący mnie temat...

nabyłem takie auto jakiś czas temu, od pierwszego właściciela, 1.8 16V benzyna 1997 rok, bezwypadkowy, oryginalny przebieg 170 000 w dniu zakupu.

Samochód jeszcze miał wszystko oryginalne z wyjątkiem:

- klocków przód,

- rozrządu

przejechałem niecałe 20 000 km i:

- sam naprawiłem elektryke szyb oraz podnioslem fotel kierowcy do góry.

teraz wymieniałem:

- tarcze i klocki przód

- szczęki bebna tyl + cylinderki

- przewody hamulcowe elastyczne tył

- płyn hamulocwy

zapłacilem 1400 zł za czesci + robocizne w ford slawek Katowice Grota Roweckiego.

Do wymiany jeszcze mam:

- lozyska piasty tylnych kol u nich kolo 600 zl z robocizna

- zawieszenie przod + tyl, po 600 zl za os

oraz chyba wymienie rozrzad - 700 zl z robicizna

nie wiem czy drogo czy nie, ale robilem jeszcze czyszczenie silnika u nich bo auto lapalo kangura i mulowate bylo, jestem zadowolony

mozesz polecic jakiegos swojego mechanika?

napisze do nich maila, zapytam co za tarczei klocki mi zalozyli, na tyl szczeki ABE czy cos takiego jezeli mnie pamiec nie myli, a tarcze chyba TRW cos mi sie przypomina...

sam rozrzad kosztuje u nich 300 zl, wymiana 400...

jak zrobie to o czym napisalem to mam auto w stanie fabrycznym;), nawet oni zdziwieni, ze ruda go nie lapie i wszystko jest sprawne i jeszcze fabryczne;), w srodku wyglada jakby wyjechal z fabryki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko poważniejsze rzeczy takie jak rozrząd robie u sasiada zaś drobnostki w domu.

W części zaopatruje sie czasami w Imotexie w Gliwicach choc czasem i z nimi lipa jest, ceny tez maja konkretne za rozrząd do 1.8 TD Endura DE najtanszy 600zł lepszy od 950zł wzwyż

W imotexie dałem tylko raz auto do roboty i w uja polecieli, wymiana przewodów hamulcowych tył to robocizna była 200zł bo bak trzeba sciągnąc, w domu na kanale patrzyłem a bak nietknięty i przewody niepodokręcane cały płyn wyleciał w drodze do domu od odbioru dlatego mam tam uraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wszystko poważniejsze rzeczy takie jak rozrząd robie u sasiada zaś drobnostki w domu.

> W części zaopatruje sie czasami w Imotexie w Gliwicach choc czasem i z nimi lipa jest, ceny tez

> maja konkretne za rozrząd do 1.8 TD Endura DE najtanszy 600zł lepszy od 950zł wzwyż

> W imotexie dałem tylko raz auto do roboty i w uja polecieli, wymiana przewodów hamulcowych tył to

> robocizna była 200zł bo bak trzeba sciągnąc, w domu na kanale patrzyłem a bak nietknięty i

> przewody niepodokręcane cały płyn wyleciał w drodze do domu od odbioru dlatego mam tam uraz

za przewody u mnie wzieli 140 pln, plyn hamulcowy 60, szczeki hamulcowe jakies abe 100, cylinderki 60, zestaw naprawczy szczek 60

przod tarcze 320

przod klocki 200

co to za sasiad;)?

musze wymienic rozrzad i amorki z przodu, tylu;)

gosc robi takie rzeczy?

+ jeszcze jakies pierdoly w przednim zawieszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poratujcie mnie waszymi opiniami bo nie wiem czy ja mam takiego pecha do mondeo mk2 kombi

> Jakich firm części używacie i gdzie sie zaopatrujecie

zaopatruję się najczęściej w inter cars. części firm delphi, moog, itp. ,

> Pytam dlatego że kupione wahacze w inter carsie po dwoch miesiacach gumy popękały na wahaczach a od

> strony kierowcy zrobił sie jak banan jakby z masła był

wahacze akurat mam z innego żródła , firma kraft i od 20 tys km maja się dobrze. może przy montażu ktoś spartolił. wahacze dokreca się na gotowo jak auto stoi na kołach.

> Przednie hamulce i klocki w tym samym sklepie kupione po dwoch miesiącach od strony kierowcy tarcza

> ma rowki ( klocek nierówno sciera) i przy hamowaniu sciaga go na prawo i włącza sie kontrolka

> abs

wychodzi na to ,że blokuje zacisk hamulcowy, w zasadzie stoi zacisk

> Czy w tych czasach jest jakaś firma co konkretnie robi części ? od zamienników trzymam sie zdaleka

w intercarsie kupujesz właśnie zamienniki

> bo juz na początku przygody z fordem sie 2 razy nadziałem ale widze ze obojętnie ile sie kasy

> wyłoży długo sie nie ciesze

> Za każdą rade bede wdzieczny bo znowu czeka mnie wymiana tych elementów i innych a juz nie wiem co

> brac

do zawieszenia najlepsze marki to febi . lemforder , dalphi , moog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poratujcie mnie waszymi opiniami bo nie wiem czy ja mam takiego pecha do mondeo mk2 kombi

> Jakich firm części używacie i gdzie sie zaopatrujecie

> Pytam dlatego że kupione wahacze w inter carsie po dwoch miesiacach gumy popękały na wahaczach a od

> strony kierowcy zrobił sie jak banan jakby z masła był

> Przednie hamulce i klocki w tym samym sklepie kupione po dwoch miesiącach od strony kierowcy tarcza

> ma rowki ( klocek nierówno sciera) i przy hamowaniu sciaga go na prawo i włącza sie kontrolka

> abs

> Czy w tych czasach jest jakaś firma co konkretnie robi części ? od zamienników trzymam sie zdaleka

> bo juz na początku przygody z fordem sie 2 razy nadziałem ale widze ze obojętnie ile sie kasy

> wyłoży długo sie nie ciesze

> Za każdą rade bede wdzieczny bo znowu czeka mnie wymiana tych elementów i innych a juz nie wiem co

> brac

u mnie w escorcinie wahacze wymieniałem kilka razy, radę dały dopiero z TRW, jakieś tańsze zamienniki padały po 2-3 miesiącach, febi wytrzymały niecały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.