Skocz do zawartości

Altanka na działce - co na dach?


Zbynek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam działkę (ogródek działkowy) i na niej nieocieploną altankę o wymiarach 3x4m. Altanka ma strych, nad nim tylko belki drewniane do których jest przymocowany eternit, który zaczyna pękać (jak narazie pękły dwie płyty). Nie ma deskowania, ani niczego innego pod spodem. Wiosną chcę zrobić z tym porządek i zastanawiam się jaki materiał wybrać. Narazie przychodzi mi do głowy blacha trapezowa lub coś podobnego, płyta bitumiczna falista lub "nowy eternit" czyli płyta z włókno-cementu ( eurofala ). Co o tym myślicie? Ma być w miarę tanio i się nie rozpaść za kilka lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam działkę (ogródek działkowy) i na niej nieocieploną altankę o wymiarach 3x4m. Altanka ma strych,

> nad nim tylko belki drewniane do których jest przymocowany eternit, który zaczyna pękać (jak

> narazie pękły dwie płyty). Nie ma deskowania, ani niczego innego pod spodem. Wiosną chcę

> zrobić z tym porządek i zastanawiam się jaki materiał wybrać. Narazie przychodzi mi do głowy

> blacha trapezowa lub coś podobnego, płyta bitumiczna falista lub "nowy eternit" czyli płyta z

> włókno-cementu ( eurofala ). Co o tym myślicie? Ma być w miarę tanio i się nie rozpaść za

> kilka lat

Lepsze pewnie od onduliny która się dziurawi i jest delikatna. Może ktos w okolicy ma pozostałości po budowie i za grosze odsprzeda (gumtree i tablica do przeglądnięcia). Pewnie ta eurofala cięższa jest o dblachodachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze osb i na to gont bitumiczny?

Mam na altance kilka lat gont bitumiczny z castoramy, polecam. Sam układałem więc trzyma się idealnie (pełne deskowanie, papa). Ten z castoramy był najtańszy ale wg mnie też najsolidniejszy ze wszystkich które widziałem (pewnie kwestia marży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli polecasz? A jak ze sztywnością? W razie potrzeby można na taki dach wejść?

jak ondulina z jaką ja miałem do czynienia, to osobiście bym nie próbował na to wchodzić. Jak dla mnie badziew do kwadratu.

Już lepsza blachodachówka lub zwykła blacha trapezowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ondulina z jaką ja miałem do czynienia, to osobiście bym nie próbował na to wchodzić. Jak dla

> mnie badziew do kwadratu.

> Już lepsza blachodachówka lub zwykła blacha trapezowa.

popieram, nie ma nic gorszego niż ondulina, jak ma być tanio i nie koniecznie ładnie to zwykła srebrna trapezówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popieram, nie ma nic gorszego niż ondulina, jak ma być tanio i nie koniecznie ładnie to zwykła

> srebrna trapezówka

Zgadza się. U rodziców na dachu oryginał wytrzymał 10 lat po czym zaczęło się lać jak spod rynny. Rozpadał się w rekach przy zdejmowaniu.

U sąsiadów widzę, że też ich czeka wymiana za rok, dwa. Od północy już zgnite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się. U rodziców na dachu oryginał wytrzymał 10 lat po czym zaczęło się lać jak spod rynny.

> Rozpadał się w rekach przy zdejmowaniu.

> U sąsiadów widzę, że też ich czeka wymiana za rok, dwa. Od północy już zgnite.

U moich sąsiadów ondulina falista zaczęła przeciekać po ok 15 latach, obydwu czeka wymiana pokryć dachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.