Skocz do zawartości

Honda HDS HIM instalacja.


OlekBartek

Rekomendowane odpowiedzi

> na czym konkretnie polega problem? walczylem z tym kiedys i w koncu poszlo.

Mam win 7, hima wraz z przejsciowka rs232 usb manhattan (na forum accord club polska twierdza,ze to sprawdzona przez wielu przejsciowka i smiga na niej).

Nie chce mi przejsc autotestu.

Tzn przechodzi do czasu,az kaza odpiac zworke od przewodu,ktory normalnie podpina sie pod gniazdo diagnostyczne w samochodzie.Potem,kaza nacisnac przycisk na himie i powinny sie swiecic tylko zielona dioda.A mi swieci ciagle zielona i czerowna czyli niby blad.

A co gorsza,podczas programowania,kiedy pisze,zeby nacisnac przycisk na himie,to wtedy wyskakuje blad i wogole ten pasek postepu nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, wykopalem w koncu stare emaile

cos mi sie zdaje ze masz podobnie jak ja. Problem zapewne jest w urzadzeniu. Z tego co ludzie pisza na forach to wczesniejsze klony sprzed paru lat - te ktore jeszcze kosztowaly ponad 2 tysie - zazwyczaj jakos dzialaly. Dzialanie obecnych to loteria.

ja podczas samotestu mialem blad "C2, status=129"

U mnie bylo tak: podlaczylem zaslepki testowe do kabla RS232 i DLC - nastepnie podlaczylem zasilacz do modulu, zaczela sie sekwencja jak w opisie programu. Najpierw migala LED1 (zielona), nastepnie zaczela sie swiecic LED2 (zolta) a LED1 nadal miga kolejnym punktem jest nacisniecie klawisza ENTER na module. Jednak jakbym nie probowal go wciskac nic sie dalej nie dzieje, nie przechodzilo do nastepnego kroku.

Natomiast jakas komunikacja z HIMem byla bo LED2 (zolty) migal nieregularnie gdy probowalem sie polaczyc z autem.

ja kupilem ten wynalazek na Allegro a potem przez jakis miesiac trwala zabawa z dosylaniem przejsciowek "bo moze sa niesprawne", zasilacza "o moze nie daje rady", wymiana HIMa na nowy (wygladalo na to ze jest zaciety przycisk enter), ale nowy tez nie dzialal. Tzn. inaczej - udawalo mi sie polaczyc z Honda ok 2000r ktora miala zlacze OBD ale ja potrzebowalem polaczyc ze starszymi ze zlaczem DLC 3-pin (1998 i starsze). Co ciekawe podczas dlugotrwalych prob raz zalapalo mi transmisje z modelem 1997 i bawilem sie przez pare min. Ale potem sie zerwalo i juz nie udalo sie wznowic. Byc moze to oznacza jakis niewielki problem natury elektronicznej ale nie bylem na tyle odwazny zeby rozkrecac i ryzykowac ze nie odzyskam zaplaconych 6 stow. W koncu odeslalem zlom, odzyskalem kase i dalem sobie spokoj z tematem.

Jesli kupiles wprost z chin i odsylka nie wchodzi w rachube to sproboj zajrzec do srodka. Daj nac na PW, ciekawi mnie co tam znajdziesz, moze tez bede w stanie pomoc

Taka zabawa z tymi chinskimi ustrojstwami niestety ... W internecie wszystko pieknie a naprawde czesto jest glownie zgrzyt zebow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam gdzies kilka hdsow na stanie(chinczyki)

> Jak nie ograniesz tego i odzyskasz kase to daj znac, przetestuje i sie jakos dogadamy.

Kurde szkoda,ze wczesniej nie wiedzialem frown.gif

Ale generalnie wgralem nowa wersje hds mialem xxx25 wrgalem xx27.

Odinstalowame i zainstalowalem raz jeszcze sterowniki przejsciowki.

I wkoncu programowanie sie zrobilo.

Autotest niestety nie przeszedl,ale kit to chyba nie takie wazne.

Do hondy nie podlaczylem bo nie mialem kiedy,ale mam nadzieje,ze bedzie smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.