Skocz do zawartości

Co to za przewód?


scrabit

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wie co to za przewód i za co jest odpowiedzialny? Rano oczyściłem szybe, wsiadłem i odpaliłem samochód, manetką przestawiłem na kompie by pokazywał mi bieżące spalanie i w tym momencie usłyszałem lekkie głuche pukniecię. Otworzyłem maskę i zobaczyłem ten przewód, lekko syczał.

c8lp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto wie co to za przewód i za co jest odpowiedzialny? Rano oczyściłem szybe, wsiadłem i odpaliłem

> samochód, manetką przestawiłem na kompie by pokazywał mi bieżące spalanie i w tym momencie

> usłyszałem lekkie głuche pukniecię. Otworzyłem maskę i zobaczyłem ten przewód, lekko syczał.

Przewód od wacu pompy do serwa hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da rade ogarnąć to we własnym zakresie (garaż z kanałem)? Jazda raczej nie wskazana?

masz ułamany króciec od zaworu jednokierunkowego...

nie wiem, czy można kupić sam zawór, czy trzeba cały przewód. Do wymiany potrzebna jakaś suszarka/opalarka do podgrzania przewodu do zdjęcia założenia...

jeździć można - nie masz tylko wspomagania hamulców! Musisz używać większej siły hamując...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz ułamany króciec od zaworu jednokierunkowego...

> nie wiem, czy można kupić sam zawór, czy trzeba cały przewód. Do wymiany potrzebna jakaś

> suszarka/opalarka do podgrzania przewodu do zdjęcia założenia...

> jeździć można - nie masz tylko wspomagania hamulców! Musisz używać większej siły hamując...

A jak z dostępem? Potrzebny jest kanał? Nie zwróciłem uwagi jak ten przewód biegnie...

Znalazłem ten zawór na allegro... http://allegro.pl/zawor-zwrotny-podcisnienia-serwo-hamulcowe-opel-i3730926100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z dostępem? Potrzebny jest kanał? Nie zwróciłem uwagi jak ten przewód biegnie...

> Znalazłem ten zawór na allegro...

po co Ci kanał???? przecież masz to jak na dłoni pod samą maską...

wymiana to jakieś 10 min łącznie z piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co Ci kanał???? przecież masz to jak na dłoni pod samą maską...

> wymiana to jakieś 10 min łącznie z

Pytałem bo nie zdążyłem sprawdzić którędy leci ten przewód za od strony grodziowej...

Nr katalogowy całego przewodu to: 51805102

Właściwie dostępne tylko w ASO. Koszt od 125zł do 140zł.

Robocizna od 33zł do 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytałem bo nie zdążyłem sprawdzić którędy leci ten przewód za od strony grodziowej...

> Nr katalogowy całego przewodu to: 51805102

> Właściwie dostępne tylko w ASO. Koszt od 125zł do 140zł.

> Robocizna od 33zł do 200zł.

Spoko robota sam poradzisz. Nowy przewód jest bez tego badziewiastego zaworka zwrotnego na środku przewodu. Zaworek zwrotny jest już wbudowany w złączce co do vacum pompy wtykasz. mniej narażony na uszkodzenia poprzez złamanie krućca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko robota sam poradzisz. Nowy przewód jest bez tego badziewiastego zaworka zwrotnego na środku

> przewodu. Zaworek zwrotny jest już wbudowany w złączce co do vacum pompy wtykasz. mniej

> narażony na uszkodzenia poprzez złamanie krućca.

Tak wygląda? (patrz załącznik)

Szukałem informacji czy da sie sam zaworek zmienić, trafiłem na forum Vectry, komuś ten zabieg się udał, zakupił zaworek w ASO Opla i wstawił do istniejących przewodów.

post-157430-14352522670035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wygląda? (patrz załącznik)

> Szukałem informacji czy da sie sam zaworek zmienić, trafiłem na forum Vectry, komuś ten zabieg się

> udał, zakupił zaworek w ASO Opla i wstawił do istniejących przewodów.

Przewód wymieniony, hamulce działają ale... sam pedał stał się miękki (ale skuteczny). Możliwym jest że układ się zapowietrzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.