Skocz do zawartości

Czy warto kupić marea 1.6 97r


140973

Rekomendowane odpowiedzi

> Napaliłem się na maree 1.6 97r sedan

to dobrze o tobie świadczy palacz.gif

> ale nic nie wiem o tym autku a

> niemam się kogo poradzić

dobrze trafiłeś - większość z nas ma już doktoraty z budowy bbm'ów zlosnik.gifzlosnik.gif

> czy warto kupić

zależy za ile i do czego będziesz jej używał

silnik najsłabszy z możliwych do tego auta - ale jak do spokojnej jazdy to powinieneś być zadowolony ok.gif

> czy jest awaryjne i jak

> wygląda sprawa części czy są drogie

awaryjność zależy głównie od poprzednich właścicieli - nie ma reguły

części są ogólnie dostępne (oryginały i zamienniki)

a ceny - coż, drogie i tanie to pojęcie względne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 11000 sprowadzona wizualnie stan idealny a potrzebuje wygodne

> autko do jeżdżenia z dzieckiem styłu z tyłu bez szalenia

jak z dzieckiem to pewnie w foteliku

musze cię zmartwić - wbrew pozorom z tyłu jest mało miejsca i jak się jeszcze włoży fotelik, to osoba siedząca z przodu musi sporo siedzenie dać do przodu, żeby dziecko miało miejsce na nogi no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiadomo że wszystkie samuchody są awaryjne a szczegulnie tak wiekowe

> a marea mieści się w normie czy jest bardziej awaryjna bo w tej

> klasie samochodów jest dość tania coś musi w tym być

rzadki model, dlatego tani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napaliłem się na maree 1.6 97r sedan ale nic nie wiem o tym autku

Powiem nieobiektywnie tak...

Ja jestem bardzo zadowolony z sedana.

1. Jeśli chodzi o osiągi silnika 1,6 to nie mam żadnych zarzutów. Do wygodnej i bezpiecznej jazdy jest w sam raz. Bezawaryjny, pod warunkiem dbałości o regularne wymiany napędu rozrządu. Skrzynia biegów precyzyjna i wygodna.

2. Jeśli chodzi o awaryjność, to w niczym nie ustępuje Bravo i Bravie, ani innym samochodom tej klasy.

Nie przeraź się poniższym wyliczeniem, lecz potraktuj je jako wskazówke, co należy sprawdzić na okoliczność stanu lub tego, czy już zostało wymienione.

W samochodach eksploatowanych w Polsce w okolicach 80 tysięcy do wymiany sa wahacze lub przynajmnie same silentbloki (200 PLN za wahacz, 60 PLN za komplet silentbloków na stronę), jak również łączniki stabilizatora (najlepiej wymieniać na oryginały za 90 PLN (sprawdzone). Jeśli auto było jeżdżone na zachodzie to ten problem raczej Cię jeszce ominie.

Częste są również awarie alternatorów (wszystkie fiaty, nie tylko B/B lub Marea). Zdarzają się drobne awarie elektryki. W okolicach 130 tys. do wymiany będzie sprzęgło (na allegro o 350 PLN).

Sprawdź stan klocków i tarcz hamulcowych (klocki 100 PLN za kpl., tarcze też 100, ale za szt.).

Amortyzatory też z czasem będą do wymiany (tył od 90 PLN, przód pewnie za jakieć 150 PLN). U mnie przód się jeszcze trzyma, tył wymieniłem.

Przy tym przebiegu i roczniku wymiany może wymagać wydech - ok 250 PLN z wymianą.

3. Części dostępne w większości od ręki, bo pokrewne z pozostałymi B/B.

4. Ilość miejsca jest wystarczająca z przodu, nieco mała z tyłu. Nasza używana w trybie 2 + 2 foteliki jest w sam raz. Wyprofilowanie kanapy powoduje, że oprócz dzieci już nikt z tyłu nie siądzie (chyba, że b. szczupły). Bagażnik wielki (450 litrów) - mieścimy się idealnie - trzy torby, skrzynka z zabawkami, spora apteczka, rowerek + inne pierdoły. W moim egzemplarzu wadą jest brak możliwości składania oparcia i siedziska kanapy, przez co odpada przewożenie dłuższych rzeczy (pomaga bagażnik dachowy). Sprawdź, czy w "Twojej" się składa.

Pod tym względem lepsza jest marea weekend, ale sedan też jest ok.

5. Gaz można założyć. Ponieważ w roczniku 97 kolektor jest metalowy, można założyć II generację. Koszt, jak już koledzy pisali - ok. 2 tysięcy.

Masz więcej pytań? Wal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam sedana, ale jednak Marea a rocznik i silnik ten sam.

Zgadzam się z Tomasso i też ejstem bardzo zadowolony.

Pocieszę się, ze w moim przypadku (przejechane 145 000 km) mam oryginalne amortyzatory i dotąd zawsze sprawny alternator. Silnik daje sobie radę w każdych warunkach, osobna kwestia to zużycie paliwa (niestety mało nie pali - u mnie ciężko zmieścić się w 10 litrach).

Podsumowując - będziesz zadowolony.

A tak w ogóle- cena jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.