Skocz do zawartości

alfa 156 sprzęgło nie teges :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam , ja tak po sąsiedzku smile.gif

powiedzcie mi koledzy .....

brat ma alfe 156 która ostatnie 7 miesięcy stała nie odpalana smile.gif

i mamy problem ze sprzęgłem , a dokładnie nie da się zapodać biegu na zapalonym silniku , na sucho biegi wchodzą .

dodam że cały zestaw sprzęgła jest nowy był wymieniany rok temu a przejechane na nim ok 500km .

myśleliśmy że może zapowietrzyło się , ale to nie to sprzęgło odpowietrzone , wysprzęglik i pompa bez wycieków , zresztą widać jak wysprzęglik pracuje w momencie wciskania pedału sprzegła , więc to nie to.

dodam jeszcze że na kole zamachowym i docisku widać trochę rdzy ( 5 miesięcy temu cała komora silnika była myta razem z silnikiem i skrzynią )

i teraz pytanie czy jest możliwość żeby tarcza sprzęgła się zapiekła , przyrdzewiała i złapała za koło zamachowe lub docisk , a może rdza złapała na wałku skrzyni i nie przesuwa się tarcza ????

sam już nie wiem ..... jak na sucho jest na biegu i go odpali to jedzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i naprawione smile.gif

jak koledzy na różnych kącikach sugerowali zapieczona (przyrdzewiała) tarcza sprzęgła sciana.gif

odpaliliśmy auto na jedynce i tak jeździłem ok 15 min raz gaz opór raz hamulec decha tak żeby zgasł i szarpnął silnikiem i........puściło biglaugh.gifrotfl.giffood.gif

dzięki wszystkim za rady mniej i bardziej trafne ale najważniejsze że skuteczne .

jak mod uważa , temat można zapodać do kosza lub nie

jeszcze raz dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I musiałeś o tym pisać w 3 działach na raz?

w sumie to w 5ciu , ale to dlatego że nie wszyscy zaglądają na wszystkie kąciki smile.gif

a tak w każdym coś ciekawego doradzili . I co ciekawe problem dotyczył alfy a jednak na tym kąciku nie było żadnego odzewu .....do teraz smile.gif

....i dlatego napisałem żeby moderator usuną .....lub nie smile.gif

pomijając powyższe WESOŁYCH ŚWIĄT zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.