Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kubajg

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. To jest najprostszy sposób do jeszcze większych problemów, wypalanie serwisowe musi sztucznie zasymulować warunki drogowe, więc podnosi obroty silnika na biegu jałowym. Można sobie w ten sposób uszkodzić turbinę, kolektor wydechowy czy ogólnie nabawić się poważnej awarii silnika. Coś się może przytopić, w końcu nie ma takiego chłodzenia jak podczas jazdy np. autostradą. Gdybyś to robił w ASO, to często każą podpisać papier że ta czynność jest robiona na twoją odpowiedzialność. Jeździsz w trasy więc się nie przejmuj, DPF lubi się wypalać właśnie podczas dynamiczniejszej jednostajnej jazdy np. na 4 biegu aby uzyskać odpowiednią temperaturę spalin. A częste zapychanie się DPF może też oznaczać inne problemy z silnikiem, np. z wtryskami, EGR, nieszczelnym dolotem czy sterowaniem turbiny.
  2. Nawet jeśli by się dało, nie rób tego.
  3. kubajg odpowiedział Filippo232 na temat - Motokącik
    Utrata wartości w Bravo jest trochę myląca, bo w praktyce egzemplarze poniżej 20 tys. zł to trupy, a jak już się chce kupić coś naprawdę sensownego to wychodzi na to że i tak trzeba dać minimum te 25 tys.
  4. kubajg odpowiedział Filippo232 na temat - Motokącik
    Przewinęło mi się kilka artykułów o Bravo przez ostatni rok i żaden nie opisywał go negatywnie. W Motorze nawet ostatnio wrzucili wyniki jakiejś ankiety czytelników jaki używany kompakt jest najciekawszy i Bravo II wygrało
  5. kubajg odpowiedział Filippo232 na temat - Motokącik
    Wersja 120 KM ma 9,6 s do setki. 150KM ma 8,5s. Jedynie wolnossące 1.4 nie łapie się w kryteriach.
  6. kubajg odpowiedział Filippo232 na temat - Motokącik
    Pod koniec 2010 roku w Bravo 1.4 Tjet pojawiła się już fiatowska skrzynia C635. Ale żaden Tjet nie będzie palił w mieście 8 litrów, no chyba że faktycznie zero korków i z lekką nogą. Nie wiem jaką wy prasę czytacie, że to auto ma niby taką złą opinie
  7. Powinien pasować bez problemu.
  8. 1. Ja mam fiatowską skrzynię, a drążek rusza mi się trochę sam na 3 biegu. Nawet jeśli to już zły objaw, to czym się przejmować Wszystko działa i nic nie hałasuje. 2. Tu nie pomogę 3. Da się to bez problemu wyłączyć z poziomu menu. Jedynie przypomnienie (dźwięk) o pasach trzeba wyłączyć przez MESa. 4. Wersja 120KM gazuje się raczej bez żadnych problemów. Jedynie wersje Sport 150KM miewają problemy, bo rozjeżdża się mapa czy coś i trzeba często poprawiać. 5. Tak, tylko brakuje jeszcze tego wkładu z miejscem na podnośnik, klucze itp. http://allegro.pl/wklad-kola-lewarek-podnosnik-bravo-ii-bielsko-i6115969462.html
  9. Temu akurat nie zaprzeczę, AR a właściwie Fiat systematycznie zawala sprawę od wielu lat jeśli chodzi o ich ofertę, marketing to już inna bajka (marketing nie pomoże jak przez 5 lat w salonie stały 2 modele Alfy).
  10. Niezła logika - nie znam za bardzo auta i nie kojarzy mi się z kompaktem, więc to pewnie nie kompakt. Długość 4350 mm Szerokość 1800 mm Wysokość 1460 mm Rozstaw osi 2630 mm Masa własna od 1355 kg Poj. zbiornika paliwa 60 l W którym miejscu to auto klasy B ? Bravo to w takim razie też nie kompakt, a od Giulietty różni się tylko pojemnością bagażnika
  11. kubajg odpowiedział tomecki na temat - Motokącik
    A ja sprzedałem Alfę 147 JTD 2001 z przebiegiem 298 tys. km w 1 dzień, poza tym miałem 2 inne telefony chętnych. Sprzedawać trzeba umieć Edit. W zeszłym roku co prawda, ale chyba się liczy
  12. Z tego co wiem dolny wahacz TRW kosztuje ok. 600-700 zł, ale to i tak bardzo dużo biorąc pod uwagę że to zawieszenie wcale nie jest takie wytrzymałe (fakt faktem bardziej sypią się górne wahacze). To był też jeden z powodów sprzedaży AR147. Fajnie się tym autem jeździło, ale zaraz po zakupie wymieniłem wszystkie wahacze z przodu na TRW (koszt z robocizną i zbieżnością jakieś 1300-1400 zł) a 40 tys. km później znowu zaczęło coś stukać, wtedy stwierdziłem że mam to gdzieś. Bravo w wersji Sport jakoś dużo gorzej się nie prowadzi, a zawias jest tani i pancerny.
  13. Koszt utrzymania to niestety też klasa wyżej
  14. Rozkodowanie VINu, nawet w samym ePERze. Jak się kliknie na Info to jest pozycja: ECOLOGIA LIM.CEE FASE 4 (ECOCF4) Jest też info o skrzyni: PROGETTO CAMBIO CAMBIO MECCANICO (1.6 - 1.9 JTD-) (PCC530) Chyba że na tabliczce znamionowej pod maską też można coś wyczytać.
  15. 1.4 120 i 150 to Tjety, 140 i 170 to Multiair. Tak jak pisze @@kravitz wszystkie mają pośredni.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.