-
Interfejs diagnostyczny
To jest najprostszy sposób do jeszcze większych problemów, wypalanie serwisowe musi sztucznie zasymulować warunki drogowe, więc podnosi obroty silnika na biegu jałowym. Można sobie w ten sposób uszkodzić turbinę, kolektor wydechowy czy ogólnie nabawić się poważnej awarii silnika. Coś się może przytopić, w końcu nie ma takiego chłodzenia jak podczas jazdy np. autostradą. Gdybyś to robił w ASO, to często każą podpisać papier że ta czynność jest robiona na twoją odpowiedzialność. Jeździsz w trasy więc się nie przejmuj, DPF lubi się wypalać właśnie podczas dynamiczniejszej jednostajnej jazdy np. na 4 biegu aby uzyskać odpowiednią temperaturę spalin. A częste zapychanie się DPF może też oznaczać inne problemy z silnikiem, np. z wtryskami, EGR, nieszczelnym dolotem czy sterowaniem turbiny.
-
Interfejs diagnostyczny
Nawet jeśli by się dało, nie rób tego.
-
benzyna do 30-35k
Utrata wartości w Bravo jest trochę myląca, bo w praktyce egzemplarze poniżej 20 tys. zł to trupy, a jak już się chce kupić coś naprawdę sensownego to wychodzi na to że i tak trzeba dać minimum te 25 tys.
-
benzyna do 30-35k
Przewinęło mi się kilka artykułów o Bravo przez ostatni rok i żaden nie opisywał go negatywnie. W Motorze nawet ostatnio wrzucili wyniki jakiejś ankiety czytelników jaki używany kompakt jest najciekawszy i Bravo II wygrało
-
benzyna do 30-35k
Wersja 120 KM ma 9,6 s do setki. 150KM ma 8,5s. Jedynie wolnossące 1.4 nie łapie się w kryteriach.
-
benzyna do 30-35k
Pod koniec 2010 roku w Bravo 1.4 Tjet pojawiła się już fiatowska skrzynia C635. Ale żaden Tjet nie będzie palił w mieście 8 litrów, no chyba że faktycznie zero korków i z lekką nogą. Nie wiem jaką wy prasę czytacie, że to auto ma niby taką złą opinie
-
Fiat Bravo 2 T-Jet - ocena posiadaczy
Powinien pasować bez problemu.
-
Fiat Bravo 2 T-Jet - ocena posiadaczy
1. Ja mam fiatowską skrzynię, a drążek rusza mi się trochę sam na 3 biegu. Nawet jeśli to już zły objaw, to czym się przejmować Wszystko działa i nic nie hałasuje. 2. Tu nie pomogę 3. Da się to bez problemu wyłączyć z poziomu menu. Jedynie przypomnienie (dźwięk) o pasach trzeba wyłączyć przez MESa. 4. Wersja 120KM gazuje się raczej bez żadnych problemów. Jedynie wersje Sport 150KM miewają problemy, bo rozjeżdża się mapa czy coś i trzeba często poprawiać. 5. Tak, tylko brakuje jeszcze tego wkładu z miejscem na podnośnik, klucze itp. http://allegro.pl/wklad-kola-lewarek-podnosnik-bravo-ii-bielsko-i6115969462.html
-
Pierwsza jazda ARG czyli randka z Julką
Temu akurat nie zaprzeczę, AR a właściwie Fiat systematycznie zawala sprawę od wielu lat jeśli chodzi o ich ofertę, marketing to już inna bajka (marketing nie pomoże jak przez 5 lat w salonie stały 2 modele Alfy).
-
Pierwsza jazda ARG czyli randka z Julką
Niezła logika - nie znam za bardzo auta i nie kojarzy mi się z kompaktem, więc to pewnie nie kompakt. Długość 4350 mm Szerokość 1800 mm Wysokość 1460 mm Rozstaw osi 2630 mm Masa własna od 1355 kg Poj. zbiornika paliwa 60 l W którym miejscu to auto klasy B ? Bravo to w takim razie też nie kompakt, a od Giulietty różni się tylko pojemnością bagażnika
-
Jak sprzedać Passata?
A ja sprzedałem Alfę 147 JTD 2001 z przebiegiem 298 tys. km w 1 dzień, poza tym miałem 2 inne telefony chętnych. Sprzedawać trzeba umieć Edit. W zeszłym roku co prawda, ale chyba się liczy
-
Alfa 159 1.8 140KM benzyna- czy kupic?? M32 na pokladzie?
Z tego co wiem dolny wahacz TRW kosztuje ok. 600-700 zł, ale to i tak bardzo dużo biorąc pod uwagę że to zawieszenie wcale nie jest takie wytrzymałe (fakt faktem bardziej sypią się górne wahacze). To był też jeden z powodów sprzedaży AR147. Fajnie się tym autem jeździło, ale zaraz po zakupie wymieniłem wszystkie wahacze z przodu na TRW (koszt z robocizną i zbieżnością jakieś 1300-1400 zł) a 40 tys. km później znowu zaczęło coś stukać, wtedy stwierdziłem że mam to gdzieś. Bravo w wersji Sport jakoś dużo gorzej się nie prowadzi, a zawias jest tani i pancerny.
-
Alfa 159 1.8 140KM benzyna- czy kupic?? M32 na pokladzie?
Koszt utrzymania to niestety też klasa wyżej
-
Fiat Bravo 2 T-Jet - ocena posiadaczy
Rozkodowanie VINu, nawet w samym ePERze. Jak się kliknie na Info to jest pozycja: ECOLOGIA LIM.CEE FASE 4 (ECOCF4) Jest też info o skrzyni: PROGETTO CAMBIO CAMBIO MECCANICO (1.6 - 1.9 JTD-) (PCC530) Chyba że na tabliczce znamionowej pod maską też można coś wyczytać.
- Które nowe benzyniaki mają "turbo + wtrysk pośredni"?
kubajg
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta