Skocz do zawartości

"przeglad" pralki


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pralke Bosch WOL 1650 ladowana od gory. Przy wirowaniu od czasu do czasu slychac, ze cos tam luznego mieli - prawdopodobnie zonie cos wpadlo, albo syn wrzucil miedzy beben, a obudowe. Zastanawiam sie, czy czekac, az sie cos urwie, czy zamowic przeglad, czyli rozebranie tego ustrojstwa, wyjecie smieci, wyczyszczenie, zakonserwowanie itd. Pytanie, czy jest to oplacalne i czy jakikolwiek serwis swiadczy tego typu uslugi w rozsadnej cenie?

Oceniam, jak na ilosc roboty, ze cena 200-250zl bylaby dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne drut ze stanika?

Może być tak, że nic poza hałasem się nie będzie działo jak u mnie już kilka lat.

Może być też tak, że drut wytrze jakiś element jak to ktoś niedawno opisywał.

Jednym słowem loteria. W niektórych pralkach rozbiórka bębna to rozbiórka całej pralki na kawałki i może kosztować sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w bębnie powinieneś mieć po przeciwnej stronie "drzwiczek" plastik. Jego się wyciąga i ma się

> wówczas dostęp do grzałki i dna zbiornika. Może tam znajdziesz jakieś latające badziewie.

nie ma, sprawdze jeszcze boki bebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz po akcji. Kosztowalo to 100zl, trwalo poltorej godziny, z czego wiekszosc, to proba ponownego osadzenia grzalki. Stukalo...

"Eee, co to jest?"

"Niech pan pokaze... Andrzej? (moj syn) Twoj dinozaur znow bedzie mial 4 nogi..."

Spec pochwalil pralke (Bosch WOL1650), ze gniotsa nielamiotsa i juz takich nie robia... No, chyba ze wydam minimum 3.5k za jakas nieduza, albo kupie Miele za 5.5k. Grzalka za 2-3 lata bedzie do wymiany, bo zaczelo ja przecierac w jednym miejscu.

Aha, mam nie uzywac calgona (nie uzywam), bo przyspiesza degradacje pralki.

Aha i kupujac nowa pralke mam sobie darowac te z dotykowym sterowaniem.

Naprawde sensowny spec sie trafil. Szanuje takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz po akcji. Kosztowalo to 100zl,

Wątpiłem, czy ktokolwiek Ci się tego podejmie... a jednak! claps.gif

> Aha, mam nie uzywac calgona (nie uzywam), bo przyspiesza degradacje pralki.

Mogę to potwierdzić własnoręcznymi naprawami pralki po stosowaniu tego czegoś... nigdy więcej. czerwona.gifno.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpiłem, czy ktokolwiek Ci się tego podejmie... a jednak!

> Mogę to potwierdzić własnoręcznymi naprawami pralki po stosowaniu tego czegoś... nigdy więcej.

co dokładnie dzieje się w pralce?

Mam prawie 15 letniego i zupełnie bezawaryjnego Boscha WFL 2060, często zasypywanego albo calgonem albo innymi, tańszymi solami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co dokładnie dzieje się w pralce?

Więc po kolei: pralka ładowana od góry. Piasty, na których wisiał bęben to odlewy z siluminium czy innego ZnAl-u. Żeby było ciekawiej, śmieszniej (w sumie to nie wiem, po co), to była między piastą a bębnem pusta przestrzeń - bęben był w tym miejscu przetłoczony do wewnątrz w formie małego wybrzuszenia.

W tak powstałej szczelinie rozwinęła się korozja, bo inaczej tego nazwać nie mogę. Piasta rosła i rosła, urosła do tego stopnia, że materiał pękł i powstało piękne bicie promieniowe... icon_eek.gif

Od tego bicia po tyłku dostało łożysko, ale zanim padło, zdążyło przenieść wystarczająco dużo "zmiennego momentu siły" (pracowało tak, jakby np. przykręcić koło do auta podkładając pod jedną śrubę dystans facepalm%5B1%5D.gif) i od tych naprężeń pękła pokrywa wanny tuż obok zgrzewanej obsady łożyskowej.

Finalnie wymieniłem łożyska, piastę przód i tył, pokrywę wanny.

Po naprawie zaprzestałem używania uszlachetniacza i problem nie powrócił. Nowe piasty były (przynajmniej wzrokowo) takie same i z takiego samego materiału, więc to raczej wina tego dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.