Skocz do zawartości

Czujnik poziomu płynu z AG do AH


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę swoją Astrę doposażyć w czujnik poziomu płynu chłodzącego. Niestety UEC w moim egzemplarzu nie obsługuje czujnika płynu, więc chcę podłączyć się do czujnika obecności płynu hamulcowego/hamulca ręcznego. Problem z rodzajem styków czujnika płynu chłodzącego NC i czujnika płynu hamulcowego NO mam teoretycznie rozwiązany dzięki pomocy kolegów z AK, jednak blokuje mnie zakup samego czujnika.

Nowy czujnik do AH kosztuje 100 zł, używka do AG 50 zł, ale zależy mi na oryginalnej wtyczce, którą można kupić razem z używanym czujnikiem. Czy ktoś wie czym się różnią czujniki od AG i AH oraz czy do zamontowania czujnika wystarczy wywiercić tylko otwór i wcisnąć czujnik?

Nowy czujnik do AH

Używka od AG z wtyczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli wtyczka czujnika poziomu jest taka sama jak wtyczka czujnika temp. zewnętrznej to jest do

> nabycia w ASO jako kpl. do poskładania i ma OE 12 86 413, cena na dziś 14zł,

> brat

Wtyczka do czujnika poziomu płynu do AH kosztuje 66 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś wie czym się różnią czujniki od AG i AH oraz

> czy do zamontowania czujnika wystarczy wywiercić tylko otwór i wcisnąć czujnik?

Zbiorniczek w Astrze G ma w środku pływak (pływa w osi czujnika) i czujnik od niego dostaje info o poziomie płynu.

Więc samo wciśnięcie czujnika w wywierconą dziurę w zbiorniczku w Astrze H - nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbiorniczek w Astrze G ma w środku pływak (pływa w osi czujnika) i czujnik od niego dostaje info o

> poziomie płynu.

> Więc samo wciśnięcie czujnika w wywierconą dziurę w zbiorniczku w Astrze H - nic nie da

Nie bardzo rozumiem co kolega ma na myśli.

Tak ma rzekomo wg. Dixi-car (na allegro wygląda nieco inaczej) wyglądać czujnik od AG:

1304729%201.jpg

http://sklep.dixi-car.pl/czujnik-poziomu-cieczy-chlodzacej-astra-gzafira-p-2491.html

Domniemam, że wewnątrz czujnika (tego patyka) jest umieszczony pływak, który rozwiera obwód przy braku płynu.

Czujnik od AH wygląda bardzo podobnie, poza poziomym ułożeniem złącza, więc czemu umieszczenie czujnika od AG miałoby nic nie dać w AH?

EDIT: Zbiorniczek płynu od AG na allegro: aukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo rozumiem co kolega ma na myśli.

W Astrze G od spodu zbiorniczka masz dziurę, ale to początek tulei która wchodzi wewnątrz zbiorniczka. I w to wkładasz czujnik - pełna zgoda.

Natomiast wewnątrz samego zbiorniczka a na zewnątrz tej tulei pływa sobie pływak góra dół. Tego nie zobaczysz nawet kukając do zbiorniczka przez otwór zamykany korkiem bo sam zbiorniczek ma przegrody w środku.

Jak weźmiesz do ręki zbiorniczek i potrząśniesz nim góra-dół: wyraźnie stuka poruszający się pływak.

Jaśniej? wink.gif

Podjedź to pokażę grinser006.gif

edyta dla zobrazowania

287524297-czujnik.JPG

post-12947-14352523188793_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w AH jest tak samo to rozwiązane?

tak

czujniki wyglądają podobnie (oba kątowe) ale nie znam długości w Astrze H. Od G ma długość 60mm (od podstawy, sama część "pionowa"), kupisz go za nawet 30parę PLN, wtyczka pasuje ta o której napisał bratPit ok.gif

Nie wiem zatem jaka jest wtyczka w czujniku od H i jaką ma długość.

Teraz ogarnij całość, pokombinuj i czekam na manuala grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiając się chwilę trzeba dojść do jednego wniosku: Twój zbiorniczek musi mieć pływak nawet jeśli nie ma podpiętego czujnika.

Z opisów wynika że daje on info tylko na kompa pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.