Skocz do zawartości

Jula - gniazdka na pilota


slawekw

Rekomendowane odpowiedzi

> Ma ktoś ? Używa ?

> Bo chciałbym kupić taki odbiornik (montowany w puszkę):

> i sterować nim zarówno pilotem, jak i włącznikiem ściennym:

> Da się tak ?

Nie wiem, jak pokazane gniazda, ale ja kupiłem takie ustroistwo:

KLIK

Elektryk podłączył w rozdzielni, cały dół obsługuje się pilotem, a jak nie można znaleźć pilota, to oczywiście na ścianie są też włączniki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie kilka źródeł światła, włączanego pilotem.

Ja tak mam, tu sufit, tam półka podświetlana gdzie indziej lampeczka, a jak idę spać to świecący prądożerny dekoder TV robię z łóżeczka pstryk i mówię dobranoć smile.gif......

Ogólnie bardzo wygodne rozwiązanie i brak konieczności onstalowania dodatkowych pstryków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co Wam pilot do załączania gniazd

> Pytam jako elektryk - co ludzie dzięki temu mają bo nie czaje

np:

- oswietlenie ogrodu (naście sekcji )

- chonkowe świecidełka w okresie świąt

- nawodnienie ogrodu

oczywiście można pod zwykłe gniazdko podłaczyć "jakiś komputerek " który jeszcze bardziej sensownie ogarnie ten temat ale to kosztuje worek monet, a tak masz namiastkę "intelygentnego domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np:

> - oswietlenie ogrodu (naście sekcji )

no może to to tak,chociaż sadze, że ten modulik padlby po kilku deszczowych dniach - wg mnie jest on stricte przystosowany do montażu wewnątrz pomieszczeń

> - chonkowe świecidełka w okresie świąt

> - nawodnienie ogrodu

No a to to chyba byłby najgłupszy pomysł sterowania nawadnianiem

> oczywiście można pod zwykłe gniazdko podłaczyć "jakiś komputerek " który jeszcze bardziej sensownie

> ogarnie ten temat ale to kosztuje worek monet, a tak masz namiastkę "intelygentnego domu"

Naprawdę namiastkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampkę podłącza się do gniazdka, w suficie podwieszanym mam wyciągnięte kabelki zasilania i zarobione na nich gniazdka, dekoder i inne urządzenia elektryczne są podłączone do gniazdka.....

Mam pisać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no może to to tak,chociaż sadze, że ten modulik padlby po kilku deszczowych dniach - wg mnie jest

> on stricte przystosowany do montażu wewnątrz pomieszczeń

są wersje powiedzmy "hermetyczne" tj. IPX3

> No a to to chyba byłby najgłupszy pomysł sterowania nawadnianiem

nie każdy potrzebuje sterownik z kalendarzem nawadniania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampkę podłącza się do gniazdka, w suficie podwieszanym mam wyciągnięte kabelki zasilania i

> zarobione na nich gniazdka, dekoder i inne urządzenia elektryczne są podłączone do

> gniazdka.....

> Mam pisać dalej?

tak, poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są wersje powiedzmy "hermetyczne" tj. IPX3

To nie jest hermetyczne, mało tego to nie jest nawet bryzgoszczelne

> nie każdy potrzebuje sterownik z kalendarzem nawadniania .

kalendarza nie, ale żeby musieć być akurat w domu i nacisnąć pilota to chyba sam przyznasz, że trochę nietrafiony pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat jest o gniazdach, a nie punktach świetlnych

Gniazdka na pilota to bardzo fajna i wygodna sprawa. Szczególnie kiedy mam kilka pilotów w domu - zawsze jest jakiś pod ręką.

Do tych gniazdek podłączam oświetlenie (lampki stojące itp) - i mogę nimi sterować nie ruszając tyłka z kanapy.

Odbiornik puszkowy który wkleiłem do pierwszego posta jest rozwinięciem tej koncepcji. Umożliwi mi sterowanie tymi samymi pilotami także oświetleniem sufitowym.

Po co ?

Jeszcze raz - wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest hermetyczne, mało tego to nie jest nawet bryzgoszczelne

jak tak uważasz wolno to nikt Ci nie broni topic specjalnie w wodzie nikt tego nie będzie IPX3 ma większość urządzeń elektrycznych wystawionych na działanie zwykłych czynników pogodowych , wszelkie rodzaju domofony, dzwonki , kamery maja IPX3 więc nie widzę powodu do niepokoju .

> kalendarza nie, ale żeby musieć być akurat w domu i nacisnąć pilota to chyba sam przyznasz, że

> trochę nietrafiony pomysł

dlaczego, dla każdego pojęcie automatyki ma różne znaczenie, jeden potrzebuje komputera który mu będzie pryskał wodą pod jego nieobecność a inny potrzebuje zwykłego pilota którym sam uruchomi odpowiednie zawory od spryskiwaczy trawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś ? Używa ?

> Bo chciałbym kupić taki odbiornik (montowany w puszkę):

> i sterować nim zarówno pilotem, jak i włącznikiem ściennym:

> Da się tak ?

Sławek da się, w instrukcji jest napisane:

Quote:

Podłączanie pilota do odbiornika

Produktami 408-054 można sterować za pomocą

przełącznika ściennego lub pilota.


do każdego produktu na stronie jest manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Produktami 408-054 można sterować za pomocą

> przełącznika ściennego lub pilota.

Ale ja nie chcę przełącznikiem ściennym lub pilotem, ale przełącznikiem i pilotem.

> do każdego produktu na stronie jest manual

Wiem, czytałem. Odpowiedzi na moje pytanie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja nie chcę przełącznikiem ściennym lub pilotem, ale przełącznikiem i pilotem.

obawiam się dwoma na raz nie dasz rady ale jednym albo drugim napewno zlosnik.gif

> Wiem, czytałem. Odpowiedzi na moje pytanie brak.

mozemy podjechać i na miejscu obejrzeć ewentualnie kupić po szt i przetestować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się tak ?

Odpowiadam sam sobie:

Byłem w Jula i kupiłem kilka włączników/pilotów (odbiornik montowany w puszkę i zestawy pilot+3 odbiorniki były niedostępne).

Ale na tym co kupiłem (odbiornik gniazdkowy 2300W oraz odbiornik gniazdkowy ze ściemniaczem 300W) udało mi się bez problemów skonfigurować jednoczesne sterowanie zarówno klawiszem ściennym, jak i pilotem.

Więc odpowiedź brzmi: da się ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiadam sam sobie:

> Byłem w Jula i kupiłem kilka włączników/pilotów (odbiornik montowany w puszkę i zestawy pilot+3

> odbiorniki były niedostępne).

> Ale na tym co kupiłem (odbiornik gniazdkowy 2300W oraz odbiornik gniazdkowy ze ściemniaczem 300W)

> udało mi się bez problemów skonfigurować jednoczesne sterowanie zarówno klawiszem ściennym,

> jak i pilotem.

> Więc odpowiedź brzmi: da się

mowilem ze sie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.