Skocz do zawartości

masa wlasna autobusu i ladownosc


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie probuje zanalizowac ladownosc autobusu

DMC dla 2 osi to 18000kg

jezeli autobus zabiera 59 osob to powinien miec ladownosc 5800-5900kg

jednak autobusy w tym rozmiarze waza papierowo min12930kg... ale czesciej po 13400-13500kg co daje 4500kg czyli po 80kg/os... ludzie sie smieszcza, ale gdzie bagaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie probuje zanalizowac ladownosc autobusu

> DMC dla 2 osi to 18000kg

> jezeli autobus zabiera 59 osob to powinien miec ladownosc 5800-5900kg

> jednak autobusy w tym rozmiarze waza papierowo min12930kg... ale czesciej po 13400-13500kg co

> daje 4500kg

czyli po 80kg/os... ludzie sie zmieszcza,

chyba tylko panie cool.gif

ale gdzie bagaz?

w przyczepce ? smile.gif

poruszaliśmy kiedyś ten problem . nie krzycz głośno bo zaczną autobusy ważyć . mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie probuje zanalizowac ladownosc autobusu

> DMC dla 2 osi to 18000kg

> jezeli autobus zabiera 59 osob to powinien miec ladownosc 5800-5900kg

> jednak autobusy w tym rozmiarze waza papierowo min12930kg... ale czesciej po 13400-13500kg co

> daje 4500kg czyli po 80kg/os... ludzie sie smieszcza, ale gdzie bagaz?

Skąd w ogóle wziąłeś zależność, że 59 osób=5800-5900? Zerknij jak to jest opisane w przepisach. Kiedyś średnia masa pasażera to było zdaje się 75kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd w ogóle wziąłeś zależność, że 59 osób=5800-5900? Zerknij jak to jest opisane w przepisach.

> Kiedyś średnia masa pasażera to było zdaje się 75kg.

z zycia, ja waze 70kg+buty narciarskie+narty+ kurtka zimowa+ walizka z reszta rzeczy to ile jest?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli po 80kg/os... ludzie sie zmieszcza,

> chyba tylko panie

> ale gdzie bagaz?

> w przyczepce ?

wystarczy zeby zmienili dopuszczalna mase 2 osiowych autobusow do 19000km tak jak jest w Norwegii

wiekszosc nowych ma po 19100kg dopuszczalnej makszymalej masy konstrukcyjnej.

> poruszaliśmy kiedyś ten problem . nie krzycz głośno bo zaczną autobusy ważyć .

ja mysle o wadze, dlatego w mniejszym mam np jakies 110kg/os,

coz moze wtedy bylo by normalnie jakby wazyli," busy "juz waza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z zycia, ja waze 70kg+buty narciarskie+narty+ kurtka zimowa+ walizka z reszta rzeczy to ile jest?.

Super. Jednak takie kwestie jak przelicznik ładowności na ilość osób regulują przepisy, do których jeszcze raz polecam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super. Jednak takie kwestie jak przelicznik ładowności na ilość osób regulują przepisy, do których

> jeszcze raz polecam zajrzeć.

no slucham jakie to sa, bo AFAIR to wg przepisow jest min 72kg/os w autokrze..... o bagazu nie ma tam ani slowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no slucham jakie to sa, bo AFAIR to wg przepisow jest min 72kg/os w autokrze..... o bagazu nie ma

> tam ani slowa....

Słuchaj, nie pamiętam i nie bardzo mam teraz czas by Cię wyręczać w poszukiwaniach. Miałem kiedyś styczność z przeróbkami sprinterów na autobusy i wg przepisów było coś właśnie około 75kg na pasażera i parę kilogramów bagażu, jeśli zabudowa była inna niż komunikacja miejska. Na pewno jest to gdzieś opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.