Skocz do zawartości

styrobeton


Piterus_123

Rekomendowane odpowiedzi

> Jako posadzka. Mam bardzo trudne warunki bo woda jest jakies 70cm pod powierzchnia i musze budowac

> lekko. Aha domek letniskowy 25m2 parterowy

chcesz taka a'la plyte fundamentowa ze styrobetonu zrobic? Nie bardzo lapie idee. Styrobeton w kontakcie z woda moze sie lasowac, jak beton komorkowy. Moze ciut lepszy bedzie perlitobeton, ale troche trudniej zrobic i jest drozszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fundament swoja droga chce dac ale tylko okalajacy a nie jako cala plyta bo mi to za drogo wyjdzie

> poza tym nie zrobie tyle betonu a z betoniarni nikt mi nie dowiezie bo ciezarowka sie

> utopi.styrobeton to raczej nie bedzie mial konaktu z woda bo bedzie od spodu zaizolowany folia

Czegoś nie rozumiem, jeżeli gruszka w to miejsce nie dojedzie bo jest miękko to ten Twój domek może się bardzo szybko rozjechać. Budując obiekt w takich warunkach trzeba się dobrze zastanowić, wchodzi w grę płyta fundamentowa (przy lekkiej konstrukcji nie będzie może aż tak kosztowne, tym bardziej, że powierzchnia tylko 25m2) albo palowanie smile.gif Widziałem kilka produkcji "działkowych" zrobionych bezpośrednio na trawie, w jednym przypadku trzeba było rozbierać blaszaka w zimie żeby wydostać auto, blaszak był zakotwiony na rogach do betonowych słupów a mróz w kilka dni "podniósł" płytki pod drzwiami o ponad 10cm i trzeba było używać ciężkich narzędzi żeby się dostać do środka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale chodzi mi o to, że czemu nie zrobisz po prostu nowej podłogi na legarach

bo chcialem uniknac drewna, muzo gryzoni w okolicach i w starym domku zdarzalo sie ze zimowaly, przy litej podlodze wydaje mi sie ze mozna czegos takiego uniknac chyba ze sie myle i nie znam (zreszta dla tego pytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo chcialem uniknac drewna, muzo gryzoni w okolicach i w starym domku zdarzalo sie ze zimowaly,

> przy litej podlodze wydaje mi sie ze mozna czegos takiego uniknac chyba ze sie myle i nie znam

> (zreszta dla tego pytam)

wez no dokladnie napisz, co potrzebujesz i co planujesz zrobic - z rozpisaniem na warstwy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.