Skocz do zawartości

co to za dzwięk ?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy wie jak brzmi uszkodzony przegub. Skręcone koła i pukanie o charakterystycznej tonacji. To teraz to samo pukanie przez sekundę max dwie przy ruszaniu i hamowaniu na prostych kołach, na skręconych cisza. Rożnica to taka że dźwięk który mi towarzyszy jest bardzo cichy, połowę z tego co puka przegub.Co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy wie jak brzmi uszkodzony przegub. Skręcone koła i pukanie o charakterystycznej tonacji. To

> teraz to samo pukanie przez sekundę max dwie przy ruszaniu i hamowaniu na prostych kołach, na

> skręconych cisza. Rożnica to taka że dźwięk który mi towarzyszy jest bardzo cichy, połowę z

> tego co puka przegub.Co to jest ?

Wychodzi na luz na łączeniu prawej długiej półosi.

Ośka prawa wychodząca ze skrzyni idzie przez łożysko podporowe i zakończone kielichem. Do kielicha wchodzi krótka oś łącząca się z kołem.

Dokładnie w tym kielich występuje luz.

b. łato to sprawdzić - odkręć koło, jeśli masz możliwość wejdź pod samochód i rusz półosią (krótką) luz będzie wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odp na priv

Musisz wyciągnąć półoś z kielicha i zobaczyć w jakim stanie jest krzyżak (przykładowe foto jakiś tekst ) to na 99% powód luzu, 1% to rozbity kielich ale bez wyciągania się nie dowiesz.

Krzyżak jest wymienialny - osadzony na wieloklinie zabezpieczony pierścieniem segera.

By to rozebrać musisz na 99% odkręcić półoś od zwrotnicy (upewnij się, że nakrętkę będziesz mógł po skręceniu ponownie zaklepać), sprawdź również gumy ochraniające przeguby - jak będziesz już rozbierał -warto wymienić popękane na nowe. i kolejna rzecz to nowa opaska i nowy smar do złożenia krzyżaka.

Odkręcasz półoś od zwrotnicy, później opaskę od mieszka na kielichu, sworzeń od zwrotnicy kolo skręcasz wybijając półoś ze zwrotnicy. W moim 2,4 ośka wypada bez żadnych zabezpieczeń w kielichu - są modele samochodów gdzie jest pierścień lub śruba zabezpieczająca. Nie wiem jak w Twoim modelu icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.