Skocz do zawartości

wskazówka od paliwa.....& ABS


timpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, takie małe pytanko. Jade po miescie ok 10km wysiadam, 15 min odpalam brawolota a wskazowka leci w dol az miło (dwie kreski nizej):>cos nie tak ?czy to normalne?? nie wiem czy mam jechac do sprawdzenia wtrysków bo ktos tka radził czy spokojnie patrazec az wejdzie na rezerwe??? odpiszcie jesli problem jest juz znany smile.gif a i jeszcze jedno jak sprawdzic czy w samochodzie jest ABS?tzn jak sprawdzic jesli jest on uczkodzony bo kontrolka od ABS-u sie nie zapala ale koła nieraz blokuje całkiem ?! Podejrzewam ze jest cos pokopane z hamulcami...klocki i tarcze sa ok wiec moze wytłumaczycie mi gdzie znajduje sie jakies cos co mogło by swiadczyc o obecnoci ABSu ?z gory dzięki za odp i wielkie piwko smile.gifhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, takie małe pytanko. Jade po miescie ok 10km wysiadam, 15 min

> odpalam brawolota a wskazowka leci w dol az miło (dwie kreski

> nizej)

bywało tak wink.gif

> :>cos nie tak ?czy to normalne?? nie wiem czy mam jechac

> do sprawdzenia wtrysków bo ktos tka radził

a co mają do wskazówki wtryski ?? jak spalanie wychodzi Ci normalne to nie ma żadnego związku wink.gif

> czy spokojnie patrazec az wejdzie na rezerwe???

ja w gadzinie potrafiłem przejeździć ponad 200km na rezerwie rotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bywało tak

> a co mają do wskazówki wtryski ?? jak spalanie wychodzi Ci normalne

> to nie ma żadnego związku

Zgodze sie z przedmówcą!

> ja w gadzinie potrafiłem przejeździć ponad 200km na rezerwie

A teraz!? rotfl.gifrotfl.gifzlosnik2.gif

U mnie na rezerwie znacznie wiecej! Wszystko zależy jak bardzo daje sie w palnik! rotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i jeszcze jedno jak sprawdzic czy w samochodzie

> jest ABS?tzn jak sprawdzic jesli jest on uczkodzony bo kontrolka

> od ABS-u sie nie zapala ale koła nieraz blokuje całkiem ?!

rozpędź się do jakiś 40 km/h i depnij na maksa - zaraz będziesz wiedział czy jest abs, czy go nie ma

a kontrolka przy rozruchu powinna się zaświecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodze sie z przedmówcą!

> A teraz!?

teraz to inny samochód i nie sprawdzałem wink.gif

> U mnie na rezerwie znacznie wiecej! Wszystko zależy jak bardzo daje

> sie w palnik!

staram sie nie jeździć na księgowym wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to jak ABS działa wiem, bravo mial miec abs i na poczatku jechalem i kontrolka mi sie zaswiecila i koła nie blokowaly a teraz ani kontrolki ani nic a kołą blokują:/wiec pytam czy tamto to bybł przypadek czy poprostu ABS jest tylko cos siadło :/ gdzie pod maską zoabczyc tą pąpę mile widziane foto smile.gifpozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie pod maską zoabczyc tą pąpę mile widziane foto pozdrawim

to foto nie jest najlepsze, ale po tym mozna poznac, czy jest abs.

mianowicie po prawej stronie miedzy akumulatorem a szyba masz dwa pojemniczki (obok czarnej puszeczki). montowane jest to na przegrodzie silnika. jeden (po lewej) jest do wspomagania i jest on tam zawsze. drugi po prawej jest od plynu hamulcowego (ten z przyczepina zielona karteczka) i teraz...

jesli masz abs to bedziesz mial ten pojemniczek jak na foto, jesli nie masz to pojemniczek od plynu hamulcowego bedzie na servo znacznie nizej i nie bylby widoczny na tym foto.... ufff biglaugh.gifpalacz.gif

ale skoro kiedys palila ci sie kontrola abs-u to musisz go miec. po odpaleniu auta powinna zgasnac. jesli w ogole sie nie pali to moze jakis bezpiecznik niewiem.gif

u mnie pali sie ciagle, ale jezdze bez czujnika (ktorego dostac nie moge poza asio crazy.gif)

274028917-2004_1206Image0008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest juz pozno ale zejde na doł i zrobie ci dokładne foto bo wydaje

> mi sie ze mam podobnie za 10 min bedize zdjęcie:D

> PS. no chyba jednak nie posiadam :/zerknij

no zdecydowanie nie masz ajbesu... (nawet widze tam troche korka od zbirniczka plynu na serwo)

niestety... jest to przyczyna dla ktorej kola sie blokuja... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.