Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1,2 - na co zwrócic uwagę przy kupnie


pawelmielec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziewczyna chce sobie kupić auto Opel Corsa C z silnikiem 1,2 z instalacja gazową. Na co zwrócić uwagę podczas kupna tego auta. Czy te silniki tolerują gaz? Jak wygląda ich awaryjność oraz koszty naprawy? jak wyglądają sprawy blacharskie? czy jest to nadwozie cynkowane? Gdzie najczęściej wychodzą wykwity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wykwity przy wlewie paliwa i spody drzwi.....

na co zwrócić uwagę ? przede wszystkim na wspomaganie, bo jest bardzo drogie i przekładnię kierowniczą, która też do najtańszych nie należy, a wymiana tym bardziej....

Sprawdź czy łańcuch rozrządu nie hałasuje, bo to kolejny spory wydatek, no i mankament corsy c - one lubią "pływać" - znaczy woda leje się do bagażnika przez sparciałe uszczelki elektryki (na łączeniu dach-klapa) oraz chukowo wymyślony odpływ z szyby przedniej (woda zlatuje na skrzynkę z bezpiecznikami i przekaźnikami, a tam jest uszczelka z gąbki i w momencie gdy owa gąbka jest stara, to woda wlewa się do owej skrzynki, a gdy już jest napełniona, to przy ostrym ruszeniu autem woda wlewa się wprost na nogi kierowcy...

to chyba tyle zlosnik.gif

masz pytania - śmiało, kupiłem we wrześniu żonie 1.2 z klimą z 2001r...

W tym samym tygodniu naprawiłem mechanizm zmiany biegów, wymieniłem przekładnię i łożysko z tyłu...ponad tydzień zajęło mi zlokalizowanie przecieków wody do kabiny i bagażnika, potem wymieniłem klocki z przodu i obie sprężyny, bo wzięły i pękły blush.gif...

Od wczoraj auto wisi na podnośniku (kompletny rozrząd i któreś łożysko przednie), a tapicerkę drzwi, która się rozkleiła (prawdopodobnie po praniu przed sprzedażą cool.gif) oddałem do fachowca....

Całe szczęście, że trochę mechanikuję, bo bym się kasowo obsrał zlosnik.gif

Aha, klima działała - zrobiłem sobie serwis.....

Generalnie auto podszykowane na kilka lat jazdy, ale gdybym miał oddawać na wszystko do warsztatu, to wydałbym fortunę, a tak, to nie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keengoo haha dzieki za odpowiedz, troche mnie zniechęciłeś do tego autka. Wyczytałem tez ze te silniki 1,2 lubia brać olej. Niby każdy mówi że 1 L na 1000 km to norma... no to ja dziękuję. Do tej pory jeździłem astra G ale już czas ją sprzedać. Może się skusze na jakiegoś Grande Punto... jeszcze popytam na forum co o nim myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.