Skocz do zawartości

Przegub łącznika wycieraczki przedniej "wylata"


jack63

Rekomendowane odpowiedzi

Astra G 2003. Przestała działać prawa wycieraczka. Po ogledzinach okazało się, że rozpiął się przegub łącznika. Po prostu kulka przegubu wylata z plastykowej obsady. Zużyło się się gniazdo (wytarło) i odpada od kulistego zakończenia. Nowe pewnie było wciskane na "klik" i pewnie obejmowało kulę przegubu.

Czy można gdzieś kupić sam element plastykowy, który jest w łączniku? A może cały łącznik?

Jak ew. to rozwiązać inaczej?

Spędziłem w szukajce ok godziny i nie trafiłem na podobny przypadek. Dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra G 2003.

> Nowe pewnie było wciskane na "klik" i

> pewnie obejmowało kulę przegubu.

> Czy można gdzieś kupić sam element plastykowy, który jest w łączniku? A może cały łącznik?

całe cięgno do wymiany, typówka.

Masz prawe i lewe, nie pamiętam które krótsze a które dłuższe.

Ok 50PLN/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Astra G 2003. Przestała działać prawa wycieraczka. Po ogledzinach okazało się, że rozpiął się

> przegub łącznika. Po prostu kulka przegubu wylata z plastykowej obsady. Zużyło się się

> gniazdo (wytarło) i odpada od kulistego zakończenia. Nowe pewnie było wciskane na "klik" i

> pewnie obejmowało kulę przegubu.

> Czy można gdzieś kupić sam element plastykowy, który jest w łączniku? A może cały łącznik?

> Jak ew. to rozwiązać inaczej?

> Spędziłem w szukajce ok godziny i nie trafiłem na podobny przypadek. Dziwne?

Doraźnie pomaga przełożenie tego łącznika odwrotnie. W necie jest gdzieś manual jak przerobić ten przegub na śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inf.

Gdzie to kupić? Jak to się w sklepie nazywa abym mógł szukać krócej niż kilka godzin???

Ponoć GM nie przewidział jakiejkolwiek części zamiennej tylko cały mechanizm na złom i nowy. :cry:

Nie mam katalogu części zamiennych więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to element o wdzięcznej nazwie - CIĘGNO zlosnik.gif

Długości są dwie:

1- 265mm - nr kat 12 73 058

2- 214mm - nr kat 12 73 057

Ceny? Po 51zł/sztuka.

Nie wiem czy to będzie pasować do mechanizmu Boscha, bo te cięgna to chyba wymienne są w przypadku Valeo/ITT.

Będziesz to przekładał to od razu sobie sworznie przeczyść nasmaruj, tak samo z przegubami kulistymi zrób. idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za inf. grinser006.gif

Doszedłem do wniosku, że zakup cięgien nie ma sensu. To dolne połączenie i tak by pewnie spadało.

Mechanizm out i rozbiórka. W kulce wywierciłem otwór i nagwintowałem go M3. Duuża podkładka aby cięgno nie spadało i mała aby nie zacisnąć przegubu na sztywno. Wot i cała robota.

Przy okazji nowe oringi i naklejenie blaszki aby wypełnić zużyty wałek. Tulejek nie wymieniałem choć, szczególnie górne, były mocno zowalizowane.

Wycieraczki pracują OK. Koszty prawie zero. Trochę własnej pracy.

Swoją drogą rozwiązanie konstrukcyjne fatalne. Przez ori dziurki woda leje się prosto na łożyskowanie. Dokładnie na dolną część. Gdy dziurki się zatkają np. liśćmi, to górna część łożyskowania pływa w wodzie. Nie wiadomo na ile oringi uszczelnią ??? Samo życie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.