Skocz do zawartości

Swap na 1.2 16V


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie,

> czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze swapem w Pandzie?

> Pada mi moje 1.1, a zamiast kupować kolejne 1.1 wolałbym dołożyć i kupić komplet na swapa 1.2 16V.

> Wkładał to ktoś do Pandy?

> Z góry dzięki

> Pozdro

ktoś dał 1,4 z turbo (kolega Szyba chyba dzielił linkiem do projektu) - o ile mnie pamięć nie zawodzi

ale poza tym nikt nic u nas nie robił takiej przekładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wejdź na centomanie tam Tjety jezdza

Ale ja nie chcę T-jeta zlosnik.gif

Mi by nawet 1.2 8V styknęło. Po prostu jak się rozpadnie 1.1 to jak już zmieniać dół to na coś większego.

Do CC/SC to wiem, że wchodzi b. łatwo. Ale w Pandzie nie wiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Ale ja nie chcę T-jeta

> Mi by nawet 1.2 8V styknęło. Po prostu jak się rozpadnie 1.1 to jak już zmieniać dół to na coś

> większego.

> Do CC/SC to wiem, że wchodzi b. łatwo. Ale w Pandzie nie wiem

Z tego co wiem to do Pandy też. Znalazłem opinię, że zmiana głowicy na tą z Punto I 75KM sporo pomaga ale nie wiem czy to prawda. Poza tym co na to ECU?

No i jak zmienić silnik z ECU i zgrać z body? Dajmy na to takie 1.2 16V wejdzie ale co dalej z body? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało wrzucenie głowicy z Punto to... niech sobie głowy nie zawraca. W Punto silnik jest mocowany od dołu a w Pandzie jest zawieszony na łapie przykręconej do głowicy. Głowica z Punto nie ma możliwości przykręcenia łapy z Pandy. Pozostaje urzeźbienie jakiejś łapy wg własnego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby kogoś interesowało wrzucenie głowicy z Punto to... niech sobie głowy nie zawraca. W Punto

> silnik jest mocowany od dołu a w Pandzie jest zawieszony na łapie przykręconej do głowicy.

> Głowica z Punto nie ma możliwości przykręcenia łapy z Pandy. Pozostaje urzeźbienie jakiejś

> łapy wg własnego pomysłu.

A zadam pytanie inaczej - przyznam się, że trochę mnie to interesuje na przyszłość, ale może i dobry temat. Z tego co widziałem Panda 100 HP ma bardzo podobne ECU silnika do stilo 1,2 16V - pytanie jest moje takie - czy jest ktoś w stanie sprawdzić numery na kompie z pandy 100HP? Zastanawiam się nad tym czy - biorąc silnik 1,2 16V, wrzucając kompa ze stilo nie byłbym w stanie uruchomić i pożenić body komputer i sterownik silnika itd. itd. Oczywiście zakładam użycie wiązki stilowej wink.gif.

Chętnie bym to przetestował - jeśli miałby ktoś ochotę się zabawić w takie coś to dysponuję trochę częściami - kolektor plastikowy, komp, wiązkę niestety pokroiłem i inne rzeczy. Oczywiście chętnie wezmę udział w takim projekcie, bo przyznam się że nurtuje mnie ten temat od dłuższego czasu grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.