Skocz do zawartości

[G] poszukuje ECU na podmianę X16SZR -Trójmiasto


k313

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem ze swoim autkiem, a dokładnej z odczytem prawidłowej temperatury silnika.

Czujnik, termostat, pompa wody, chłodnica wymienione i jest sprawne. Komputer już dwukrotnie był naprawiany, a dalej są problemy.

Obecnie pozostał temat z temperaturą.

Poszukuje kogoś kto użyczy na 15 min sprawny sterownik silnika z Astry G X16SZR, ew podepnie mój do swojego auta i zobaczy czy są przekłamania. Jestem wstanie dojechać do uczynnej osoby.

Dla kompletu informacji dopiszę co mi dolega.

- po przekręceniu - włączeniu stacyjki (niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny) na chwilę wskazówka od temperatury silnika skacze na czerwone pole i włącza się wentylator chłodnicy. Później stopniowo temperatura na wskaźniku opada.

Zgodnie z odczytem z AB-COM komputer widzi temperaturę wyższą o około 10-20 st. C. niż jest w rzeczywistości. Co gorsza przy włączonej stacyjce (wyłączonym i zimnym silniku) i podłączonym AB-COMie można zaobserwować samoczynny wzrost odczytu temperatury o około 5 st. C na minutę i tak do około 60 st. C.

W czasie jazdy wentylator włączony non stop i próbuje schłodzić silnik (jest sterowany bezpośrednio z ECU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasilania i masy sterownika oczywiście sprawdzone pod obciążeniem?

Masy i zasilania przeczyszczone i zabezpieczzone na samym początku. Wszystkie podejrzane oczka zostały wycięte i wlutowano nowe. Sprawdzone styki stacyjki.

Dodatkowo cała wiązka od czujnika temperatury jest nowa, a masa podana jest bezpośrednio pod czujnik. Niestety, bez zmian.

Co prawda nie sprawdzalem pod symulowanym obciążeniem, ale na sucho brak jakichkolwiek oporów. Sprawdzone napięcie AB-Comem zgodne z rzeczywistym.

Sprawdzane zgodnie z serwisówką.

Co do ECU to były już naprawiane obwody zapłonu i komunikacji ze skrzynia automatyczną. Wg serwisanta więcej uszkodzeń nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.