Skocz do zawartości

Woda w filtrze paliwa


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy raz mnie dzisiaj coś takiego spotkało.

Auto przestało przyśpieszać oraz nie chciało się wkręcić powyżej 3tys obrotów, dodatkowo zapaliła się kontrolka filtra.

Ciekawe czy woda zbierała się od dłuższego czasu czy podczas ostatniego tankowania ?

Mam jeszcze w zbiorniku gdzieś 80% paliwa, spuścić czy wyjeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwszy raz mnie dzisiaj coś takiego spotkało.

> Auto przestało przyśpieszać oraz nie chciało się wkręcić powyżej 3tys obrotów, dodatkowo zapaliła

> się kontrolka filtra.

> Ciekawe czy woda zbierała się od dłuższego czasu czy podczas ostatniego tankowania ?

> Mam jeszcze w zbiorniku gdzieś 80% paliwa, spuścić czy wyjeździć ?

Spuścić wodę z filtra paliwa, jeździć i obserwować. Fajnie by było, gdyby kolega uzupełnił profil o auto, który się porusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to można spuścić wodę z filtra?

Zależy jakie auto i jaki filtr? Niektóre mają na dole kurek a, że: "oliwa sprawiedliwa, na wierzch wypływa" to najpierw spływa woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jakie auto i jaki filtr? Niektóre mają na dole kurek a, że: "oliwa sprawiedliwa, na wierzch

> wypływa" to najpierw spływa woda.

Pewnie diesel jakiś...A chyba diesel ma śrubkę do spuszczania wody z filtra - w przeciwieństwie do benzynowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie diesel jakiś...A chyba diesel ma śrubkę do spuszczania wody z filtra - w przeciwieństwie do

> benzynowych...

no to ładnie mnie chyba pojechali...co prawda się wystraszyłem aby woda nie " poszła dalej "

ale

270 pln za diagnozę komp.

150 pln za nowy filtr

90 pln za wymianę

ASO KIA zlosnik.gif , już nie raz się śmiałem , że ASO kia jest tak samo drogie jak Mercedesa

Na pocieszenie mogę napisać, że przez 5 lat użytkowania to pierwsze pieniądze przeznaczone na " nieplanowaną " naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 270 pln za diagnozę komp.

> 150 pln za nowy filtr

> 90 pln za wymianę

Za filtr i wymianę - niech będzie. Filtr na pewno można kupić taniej, ale taki z logo KIA/Hyundai zawsze jest droższy, wymiana - wiadomo... roboczogodzina ASO itp. itd. Natomiast diagnostyka komputerowa filtra paliwa... Czuję, że wnet zaczną do komputera podłączać auto, które przyjedzie na przekładkę opon wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za filtr i wymianę - niech będzie. Filtr na pewno można kupić taniej, ale taki z logo KIA/Hyundai

> zawsze jest droższy, wymiana - wiadomo... roboczogodzina ASO itp. itd. Natomiast diagnostyka

> komputerowa filtra paliwa... Czuję, że wnet zaczną do komputera podłączać auto, które

> przyjedzie na przekładkę opon

póki auto jest na gwarancji to nikt sobie tym głowy nie zwraca a potem jest szok ponad 200 pln za podłączenie wtyczki wink.gif

Kilka godzin wcześniej filtr dpf mi się wypalał więc pomyślałem, że to nie tyle co filtr paliwa tylko dpf się poszedł kochać .

Btw koszt wypalenia dpfu w ASO 250 pln wink.gif

Kurcze autentycznie dzisiaj kupić nowe auto to jak człowiek się pozastanawia to jest problem albo jakieś diesle które są jakie są albo kosiarki 1.2 albo 1.4 z TURBO.

Kiedyś się kupowało benzynę 2,5 litra i po temacie crazy.gif

Oczywiście takie jaja tylko w Europie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za filtr i wymianę - niech będzie. Filtr na pewno można kupić taniej, ale taki z logo KIA/Hyundai

> zawsze jest droższy, wymiana - wiadomo... roboczogodzina ASO itp. itd. Natomiast diagnostyka

> komputerowa filtra paliwa... Czuję, że wnet zaczną do komputera podłączać auto, które

> przyjedzie na przekładkę opon

Filtr jest dosc drogi w itercars chyba ostatio 90zl placiem 80zl za wymiane. Diagnostyka niepotrzebna, wymiana w ASO - standard.

Generalnie ASO KIA jest bardzo drogie. A w dieselach KIA jest pompka - jakby instrukcje w RIO przeczytal to wystarczy pare razy nacisnac i wody nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to ładnie mnie chyba pojechali...co prawda się wystraszyłem aby woda nie " poszła dalej "

> ale

> 270 pln za diagnozę komp.

> 150 pln za nowy filtr

> 90 pln za wymianę

> ASO KIA , już nie raz się śmiałem , że ASO kia jest tak samo drogie jak Mercedesa

> Na pocieszenie mogę napisać, że przez 5 lat użytkowania to pierwsze pieniądze przeznaczone na "

> nieplanowaną " naprawę.

510 za filtr z wymianą....... yikes.gif ładnie Cię bodęli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czuję, że wnet zaczną do komputera podłączać auto, które

> przyjedzie na przekładkę opon

Zdaje się, że którąś Lagunę z czujnikami ciśnienia powietrza trzeba, żeby poprawnie działały... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to ładnie mnie chyba pojechali...co prawda się wystraszyłem aby woda nie " poszła dalej "

> ale

> 270 pln za diagnozę komp.

> 150 pln za nowy filtr

> 90 pln za wymianę

> ASO KIA , już nie raz się śmiałem , że ASO kia jest tak samo drogie jak Mercedesa

> Na pocieszenie mogę napisać, że przez 5 lat użytkowania to pierwsze pieniądze przeznaczone na "

> nieplanowaną " naprawę.

Pojechali drogo, ale możliwe, że i pora na wymianę filtra przyszła, więc nie ma tego złego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się, że którąś Lagunę z czujnikami ciśnienia powietrza trzeba, żeby poprawnie działały...

Z czujnikami to wiadomo wink.gif Chodziło mi o "normalne" koła w "normalnych" samochodach wink.gif

No i w Lagunach podłączało się auto do kompa, żeby te czujniki wyłączyć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Filtr jest dosc drogi w itercars chyba ostatio 90zl placiem 80zl za wymiane. Diagnostyka

> niepotrzebna, wymiana w ASO - standard.

> Generalnie ASO KIA jest bardzo drogie. A w dieselach KIA jest pompka - jakby instrukcje w RIO

> przeczytal to wystarczy pare razy nacisnac i wody nie ma.

ja mam Magentisa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czujnikami to wiadomo Chodziło mi o "normalne" koła w "normalnych" samochodach

> No i w Lagunach podłączało się auto do kompa, żeby te czujniki wyłączyć

Coraz mniej nowych takich "normalnych", trzeba na starsze się przerzucić hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 lata gwarancji i po nowe do salonu

Trochę za dużo elektroniki w nowych autach...Wystarczy spojrzeć, co zrobili ze stosunkowo prostego diesla - jeszcze niedawno paliwo i powietrze do pracy wystarczyło, teraz bez prądu nie da rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.