Skocz do zawartości

Pomocy Panda 4x4 przełożenia


bzyczek00

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wszelkich informacji na temat pandy 4x4 a konkretnie skrzynia do silnika fire i tylny most. Część skrzyni, w której znajdują się przełożenia poszczególnych biegów jest taka sama poza przełożeniem głównym, dyfer jest dużo większy, z dyfra idzie napęd na wał przez dwa przełożenia. Potrzebuje informacji czy te przełożenia występują w kilku wersjach (taką informacje dostałem we fiacie) bo wydaje mi się to bez sensu. Wydawało mi się, że ta część jest taka sama czy to w benzynowej wersji czy w dieslu. Muszę dokupić tylny dyfer i nie wiem czy są takie same - może ktoś pomoże?? Druga sprawa: w starej pandzie w przystawce do skrzyni z wyjściem na wał był system do odpinania tylnego napędu. Jak to się odbywa w tej nowej?? I jeszcze jedno. Przełożenie główne w tej skrzyni którą mam jest podobne w przeliczeniu jak w szóstce z p1. Z jakiej skrzyni założyć 3,4 i 5 bieg żeby ją wydłużyć?? Wiem ze 5 w S-ce jest najdłuższa ale czy 3 i 4 też są dłuższe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, diesel i benzyna ma wszystkie biegi o takim samym przełożeniu.

Przełożenie mostu przedniego 4.929 diesel i benzyna.

Przełożenie redukcyjnej przekładni stożkowej 2.764 dla multijeta i benzyny jest takie same. Jest dwa typy przekładni Graziono i Getrag, jedna i druga ma takie same przełożenie.

Tylny most 2.77 diesel i benzyna dla wersji ze sprzęgłem wiskotycznym, nie mam info odnośnie mostu ze sprzęgłem elektromagnetycznym. Podejrzewam, że będzie to samo.

Napęd na tył spina sprzęgło wiskotyczne do któregoś tam roku, nie pamiętam którego. Później wprowadzili sprzęgło elektromagneczne, które jest sterowane centralką ABS tutaj nie jestem pewien na 100%, bo możliwe, że pomiędzy jest jeszcze jakiś sterownik. Na pewno sygnał z czujników ABS jest brany pod uwagę.

Oczywiście wszystkie te info dot. Pandy 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza sprawa, diesel i benzyna ma wszystkie biegi o takim samym przełożeniu.

> Przełożenie mostu przedniego 4.929 diesel i benzyna.

> Przełożenie redukcyjnej przekładni stożkowej 2.764 dla multijeta i benzyny jest takie same. Jest

> dwa typy przekładni Graziono i Getrag, jedna i druga ma takie same przełożenie.

> Tylko most 2.77 diesel i benzyna dla wersji ze sprzęgłem wiskotycznym, nie mam info odnośnie mostu

> ze sprzęgłem elektromagnetycznym. Podejrzewam, że będzie to samo.

> Napęd na tył spina sprzęgło wiskotyczne do któregoś tam roku, nie pamiętam którego. Później

> wprowadzili sprzęgło elektromagneczne, które jest sterowane centralką ABS tutaj nie jestem

> pewien na 100%, bo możliwe, że pomiędzy jest jeszcze jakiś sterownik. Na pewno sygnał z

> czujników ABS jest brany pod uwagę.

> Oczywiście wszystkie te info dot. Pandy 2

Super dzięki za informacje. Czyli most tylny pod względem przełożenia mogę kupować obojętnie z której wersji silnikowej i powinien pasować.

Jeszcze jedno. Na allegro są dwa rodzaje dyfrów pod względem wyglądu obudowy.

http://allegro.pl/most-tyl-panda-4x4-diesel-i4193537754.html

http://allegro.pl/63-polos-prawa-tyl-fiat-panda-4x4-krakow-i4159115741.html

Możesz mi jeszcze podpowiedzieć czy to jest wersja z wisko i ze sprzęgłem elektrycznym?? Jeżeli tak to które jest które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.