Skocz do zawartości

Zestaw do alfy 147 1.6 TS


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad założeniem instalacji do alfy 147 1.6 TS 120KM (wersja z wariatorem), czy są jakieś przeciwwskazania przy tym silniku albo coś na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę ?

Zaproponowano mi w zakładzie montującym zestaw który od jakiegoś czasu jest chyba bardzo modny, czyli

- stag 4 lub qbox (do wyboru)

- reduktor AC R01 150KM (czy ten model wystarczy czy dołożyć może do 250KM albo całkiem inny wybrać ?)

- wtryskiwacze AC W01 (nie wiem które dokładnie) ale chyba wziąłbym zamiast nich hana czerwone (tylko nie wiem jakiej dopłaty się spodziewać, bo nie zapytałem) ?

cena 2500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad założeniem instalacji do alfy 147 1.6 TS 120KM (wersja z wariatorem), czy są

> jakieś przeciwwskazania przy tym silniku albo coś na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę ?

stan uklady zaplonowego, swiece, przewody , cewka/i

> Zaproponowano mi w zakładzie montującym zestaw który od jakiegoś czasu jest chyba bardzo modny,

> czyli

> - stag 4 lub qbox (do wyboru)

qbox nowszy, nie znaczy ze lepszy, 4 tez bedzie ok

> - reduktor AC R01 150KM (czy ten model wystarczy czy dołożyć może do 250KM albo całkiem inny wybrać

> ?)

ten do 150 wystarczy spokojnie, od tego do 250 wiele go nie rozni nawiasem mowiac

> - wtryskiwacze AC W01 (nie wiem które dokładnie) ale chyba wziąłbym zamiast nich hana czerwone

> (tylko nie wiem jakiej dopłaty się spodziewać, bo nie zapytałem) ?

acw01 tez beda ok, cena ac to jakies 160 zl , hany to jakies 70zl za szt wiec doplaty pewnie drugie 160 beda chciec

> cena 2500zł

w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> stan uklady zaplonowego, swiece, przewody , cewka/i

No cóż to raczej ciężko ocenić, bo jak ? smile.gif

Na benzynie z jazdą nie ma żadnych problemów.

> qbox nowszy, nie znaczy ze lepszy, 4 tez bedzie ok

A znaczy że gorszy (bo tak to można trochę zrozumieć) ?

Na qboxa jest chyba dłuższa gwarancja niż na 4 ?

> ten do 150 wystarczy spokojnie, od tego do 250 wiele go nie rozni nawiasem mowiac

ok.gif

> acw01 tez beda ok, cena ac to jakies 160 zl , hany to jakies 70zl za szt wiec doplaty pewnie drugie

> 160 beda chciec

A jaki plusy mogą być hany nad tymi ac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż to raczej ciężko ocenić, bo jak ?

> Na benzynie z jazdą nie ma żadnych problemów.

lpg jest bardziej czule na slabsza iskre, po montazu moze sie okazac ze swiece do wymiany albo cewka/cewki

> A znaczy że gorszy (bo tak to można trochę zrozumieć) ?

nowszy powinien byc lepszy smile.gif ale to marketingowy belkot.

4 jest sprawdzony sterownikiem

qbox to nowa platforma dopiero bedzie rozwijana

> Na qboxa jest chyba dłuższa gwarancja niż na 4 ?

nie pamietam, chyba nie

> A jaki plusy mogą być hany nad tymi ac ?

plusow pewnie nie zauzywazysz w codziennej jezdzie, jesli jakies w ogole beda, ac to nie sa zle wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upierajcie się tak na Staga bo w tej cenie są o wiele lepsze sterowniki LPGTech i nie piszę żeby robić tu nikomu darmową reklamę tylko jako użytkownik i Staga i Techa. A w Qboxie nie ma nic ciekawego w porównaniu do Staga 4/Plus tyle że nowsza obudowa. Sam algorytm strojenia jest tak samo przedpotopowy jak lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie upierajcie się tak na Staga bo w tej cenie są o wiele lepsze sterowniki LPGTech i nie piszę

> żeby robić tu nikomu darmową reklamę tylko jako użytkownik i Staga i Techa. A w Qboxie nie ma

> nic ciekawego w porównaniu do Staga 4/Plus tyle że nowsza obudowa. Sam algorytm strojenia jest

> tak samo przedpotopowy jak lata temu.

nikt sie nie upiera, autor pyta konkretnie o staga . bo taki mu zaporoponowali,

czy to stag cz tech czy agis czy cos jeszcze innego jezdzic bedzie a kazda z tych opcji ma swoje + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lpg jest bardziej czule na slabsza iskre, po montazu moze sie okazac ze swiece do wymiany albo

> cewka/cewki

Jestem tego świadomy, ale przed montażem nie mam tego jak sprawdzić

Co prawda samochód ma dopiero przebieg 53 tys. km ale nigdy nie wiadomo czy już się nie zdążył zużyć jakiś element.

> nowszy powinien byc lepszy ale to marketingowy belkot.

> 4 jest sprawdzony sterownikiem

> qbox to nowa platforma dopiero bedzie rozwijana

No qbox już jednak taki całkiem nowy to nie jest smile.gif

Wiem że 4 jest sprawdzona, nie wiem czemu ale odrobinę bardziej jakoś ciągnie mnie do qboxa.

> nie pamietam, chyba nie

Podają taką informację:

Quote:

Wszystkie sterowniki serii Q-Box objęte są 5 letnią gwarancją producenta, realizowaną na terenie całej Polski w Autoryzowanych Serwisach STAG


Ale warsztat gdzie chcę założyć nie należy do autoryzowanych serwisów STAG więc nie wiem czy taka gwarancja też mnie będzie dotyczyła niewiem.gif

> plusow pewnie nie zauzywazysz w codziennej jezdzie, jesli jakies w ogole beda, ac to nie sa zle

> wtryski

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie upierajcie się tak na Staga bo w tej cenie są o wiele lepsze sterowniki LPGTech i nie piszę

> żeby robić tu nikomu darmową reklamę tylko jako użytkownik i Staga i Techa.

No właściwie wielkiego wyboru nie mam, bo zakład gdzie chcę zamontować oferuje instalacje

STAG

LANDI RENZO LOVATO SMART

VSI PRINS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.