Skocz do zawartości

Stawik


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Za parę groszy mam do kupienia nieużytek w środku łąki, jest to zarośnięte bagienko, kiedyś wykopywano z tego miejsca torf. Na mapkach lotniczych, czy terenowych widnieje jako nieużytek bagnisty, chciałbym w tym miejscu wydłubać sobie nieduży stawik jakieś 12-30 (35) metrów i wpuścić trochę ryby na własne potrzeby do połowienia, czy potrzeba pozwolenie na to, czy można się w jakiś sposób tłumaczyć, że zostało tylko oczyszczone z trzciny to co już było?

Bo gdybym zmieniał łąkę w lustro wody to wiadomo, operat wodnoprawny, pozwolenia etc-koszt prawie 5 tys za same papiery, a tak, za połowę tego miałbym wykopany stawik. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za parę groszy mam do kupienia nieużytek w środku łąki, jest to zarośnięte bagienko, kiedyś

> wykopywano z tego miejsca torf. Na mapkach lotniczych, czy terenowych widnieje jako nieużytek

> bagnisty, chciałbym w tym miejscu wydłubać sobie nieduży stawik jakieś 12-30 (35) metrów i

> wpuścić trochę ryby na własne potrzeby do połowienia, czy potrzeba pozwolenie na to, czy można

> się w jakiś sposób tłumaczyć, że zostało tylko oczyszczone z trzciny to co już było?

> Bo gdybym zmieniał łąkę w lustro wody to wiadomo, operat wodnoprawny, pozwolenia etc-koszt prawie 5

> tys za same papiery, a tak, za połowę tego miałbym wykopany stawik. Spotkał się ktoś z

> podobnym przypadkiem?

Do 30 metrów KWADRATOWYCH bez papierologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale 12x30 to troszkę jakby więcej?

No tak troszeczkę... zlosnik.gif

Mi też marzy się staw z rybami ale może warto się pokusić i przejść oficjalną drogę do własnych rybek? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za parę groszy mam do kupienia nieużytek w środku łąki, jest to zarośnięte bagienko, kiedyś

> wykopywano z tego miejsca torf. Na mapkach lotniczych, czy terenowych widnieje jako nieużytek

> bagnisty, chciałbym w tym miejscu wydłubać sobie nieduży stawik jakieś 12-30 (35) metrów i

> wpuścić trochę ryby na własne potrzeby do połowienia, czy potrzeba pozwolenie na to, czy można

> się w jakiś sposób tłumaczyć, że zostało tylko oczyszczone z trzciny to co już było?

> Bo gdybym zmieniał łąkę w lustro wody to wiadomo, operat wodnoprawny, pozwolenia etc-koszt prawie 5

> tys za same papiery, a tak, za połowę tego miałbym wykopany stawik. Spotkał się ktoś z

> podobnym przypadkiem?

Też o tym myslę. Jest działka po teściu i tam były stawy. Zamulone są konkretnie ale coś się z tym wyduma. Mam tam też torf więc moze za torf mi ktoś to wykopie hmm.gif ale problem jest inny. Utrzymanie stawu jest pracochłonne i amatorów kwaśnych jabłek też się zaraz naznajduje no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też o tym myslę. Jest działka po teściu i tam były stawy.

Ja miałbym to na widoku, praktycznie naprzeciwko mojej działki i ok 100m od domu, który w tym roku zaczynam budować, więc docelowo blisko by było na rybki i podoglądać. Minusem jest czasami wylewająca woda z niedalekiej rzeczki i wtedy rybki mogłyby pójść 30.GIF ale to za 2-3 latka poczyniłbym znowu inwestycję i ogrodził siatką wkopując ją na 30-40cm w ziemię, wtedy i wydra tak łatwo nie wlezie i woda nie będzie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałbym to na widoku, praktycznie naprzeciwko mojej działki i ok 100m od domu, który w tym roku

> zaczynam budować, więc docelowo blisko by było na rybki i podoglądać. Minusem jest czasami

> wylewająca woda z niedalekiej rzeczki i wtedy rybki mogłyby pójść ale to za 2-3 latka

> poczyniłbym znowu inwestycję i ogrodził siatką wkopując ją na 30-40cm w ziemię, wtedy i wydra

> tak łatwo nie wlezie i woda nie będzie przeszkadzała.

Mam to samo tylko że rzeczka jest 3 metry od stawku no.gif a wydry sobie poradzą i przejdą te 40 cm pod ziemią no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to samo tylko że rzeczka jest 3 metry od stawku a wydry sobie poradzą i przejdą te 40 cm pod

> ziemią

Na wydry to się coś wymyśli jak będzie widać nory i łuski. I oczywiście nie piszę tu o czacha.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.