Skocz do zawartości

Zafira A, Z18XE - gdzie jest wybity nr silnika


volk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję informacji, najlepiej w formie fotki gdzie w tym aucie (Zafira A, Z18XE, 2003r.) wybity jest numer silnika. Ze skąpych informacji dostępnych w sieci wynika, że gdzieś poniżej filtru oleju, na bloku silnika - niestety nie mogę tego miejsca namierzyć.

P.S.

Gwoli uzupełnienia, potrzebuję w/w numer aby zamówić rozrząd a kluczem do powodzenia jest znajomość w/w nr-u silnika.

Pozdrawiam

Volk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze skąpych informacji dostępnych w sieci wynika, że gdzieś poniżej filtru

> oleju, na bloku silnika - niestety nie mogę tego miejsca namierzyć.

> P.S.

> Gwoli uzupełnienia, potrzebuję w/w numer aby zamówić rozrząd a kluczem do powodzenia jest znajomość

> w/w nr-u silnika.

> Pozdrawiam

> Volk

Gwoli uzupełnienia 1: nie potrzebujesz do tego nr (z) silnika ok.gif

Gwoli uzupełnienia 2: kluczem do powodzenia jest AK old.gifzlosnik.gif

Gwoli uzupełnienia 3: proszszsz (szczoty drucianej szukaj)

287729703-engine.JPG

287729703-engine2.JPG

post-12947-14352524231045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwoli uzupełnienia 1: nie potrzebujesz do tego nr (z) silnika

Ad1. Ponoć wystarczy nr VIN, ale przeszukując sieć oraz internetowe oferty sprzedaży rozrządu to dość często pojawia się zapytanie o numer silnika, więc żeby uniknąć ew. późniejszych reklamacji i zwrotów wolę się wcześniej zabezpieczyć podając wymagane informacje o silniku.

> Gwoli uzupełnienia 2: kluczem do powodzenia jest AK

Ad2. Na to liczyłem smile.gif

> Gwoli uzupełnienia 3: proszszsz (szczoty drucianej szukaj)

Ad3. Dzięki, więc mam zajęcie na weekend.

Pzdr.

Volk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ad1. Ponoć wystarczy nr VIN, ale przeszukując sieć oraz internetowe oferty sprzedaży rozrządu to

> dość często pojawia się zapytanie o numer silnika, więc żeby uniknąć ew. późniejszych

> reklamacji i zwrotów wolę się wcześniej zabezpieczyć podając wymagane informacje o silniku.

o ile się nie mylę, to w tym roczniku nr silnika jest zakodowany w nr VIN

wpisz w google "epc online" i poszukaj wyniku ze strony klubzafira.pl

jest tam link do - sam nie wiem czego - ale działa

uruchamia się katalog EPC opla, jest opcja dekodowania VIN (poszukać trzeba, ale intuicyjnie dałem radę)

osobiście przed chwilą sprawdziłem - działa

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to to to...

> do tego zmierzam, dobry sklep jak ma VIN to ma wszystko

W/w link do EPC Opla znałem już wcześniej i tam też namierzyłem numer silnika, jednak chciałem jeszcze potwierdzić te dane odszukując fizycznie numer na silniku. Gdzieś w sieci jest opisany przypadek, gdy numer silnika z EPC był inny niż odnaleziony na silniku, bo ktoś wcześniej dokonał przeszczepu silnika. Stąd moje poszukiwania.

> o ile się nie mylę, to w tym roczniku nr silnika jest zakodowany w nr VIN

> wpisz w google "epc online" i poszukaj wyniku ze strony klubzafira.pl

> jest tam link do - sam nie wiem czego - ale działa

> uruchamia się katalog EPC opla, jest opcja dekodowania VIN (poszukać trzeba, ale intuicyjnie dałem

> radę)

> osobiście przed chwilą sprawdziłem - działa

> powodzenia

Też uważam, jeżeli ja, zwykły użytkownik jestem w stanie namierzyć po VIN (tak mi sie przynajmniej wydaje) niezbędne informacje potrzebne do dobrania odpowiedniej części do auta to sklep tym bardziej powinien sobie z tym poradzić. Osobiście tymczasowo problem obszedłem w ten sposób, że nie mając nr silnika, sprawdzałem części po numerze OE i wszystko wskazuje, że będą pasować.

Dzięki za odzew.

Pozdrawiam

Volk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.