Skocz do zawartości

vb X18XE1 brak mocy


joker

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest następujący.

jak jest ciepło to auto nie chce jechać, "puchnie", późno reaguje na dodanie gazu.

check się nie pali, a podłączenie pod kompa nie wykazało żadnych błędów. czego szukać? auto na benzynę.

świece i listwa dis zmienione. przepustnica czyszczona, dolot i wężyki wszystkie szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem jest następujący.

> jak jest ciepło to auto nie chce jechać, "puchnie", późno reaguje na dodanie gazu.

> check się nie pali, a podłączenie pod kompa nie wykazało żadnych błędów. czego szukać? auto na

> benzynę.

> świece i listwa dis zmienione. przepustnica czyszczona, dolot i wężyki wszystkie szczelne.

Sonde lambda sprawdz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak odepnę to powinien odżyć? czy po odpięciu pojawi się błąd?

Zapewne pojawi się błąd, ale auto również powinno nieznacznie odżyć bo ECU przyjmie wartość dla sondy stałą, chyba że przełączy się w stan awaryjny i szybko nie pojeździsz.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnostyce - podpięli jeszcze jakiś inny niż ostatnio komp (bosh). Dodatkowo analizator spalin, czyli sonda w rurę. Sprawdzali na włączonym zapłonie a także na pracującym silniku - w różnym zakresie obrotów.

I tak wg diagnozy mechaników sonda lambda pracuje idealnie, ale powyżej 2000 obrotów. Na wolnych i do 2tys.obr. coś jest nie tak, bo jak to się wyrazili "stoi".

Dodatkowo komputer pokazał błędy: 1326, 1327, 1328, 1329 czyli "reg.spalania stukowego cylinder 1,2,3,4. maks.zmniejsz.kąta zapłonu" pomimo, że Check engine się nie pali (?). Innych błędów nie było.

I jak to u mechaników, jeden stawia na lambdę, drugi na czujnik spalania stukowego, trzeci na czujnik położenia wałka rozrządu. Ale pewności nie ma smile.gif

Po przekopaniu internetu, dalej nie bardzo wiem co jest nie tak, bo w/w kody błędów pojawiają się najczęściej wraz z innymi błędami lub są wynikiem wadliwej instalacji gazowej (ja mam benz). ktoś coś doradzi, może miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowna diagnostyka nie pokazała już błędów zw. z spalaniem stukowym, był to błąd jak to określono "chwilowy".

idę więc w kierunku uszkodzenia sondy.

czy mógłby ktoś po nr vin podać numer oryginalnej (gm) lambdy do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.