Skocz do zawartości

klimatyzator na 2 pokoje


Zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym kupic 1 klimatyzator, ktory mialby dmuchac na 2 nieduze pokoje - sypialnie. ma byc uzywany glownie do schladzania temp w nocy. jeden pokoj ma ok 15m2 drugi ok 11.

jak to ogarnac w miare budzetowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcialbym kupic 1 klimatyzator, ktory mialby dmuchac na 2 nieduze pokoje - sypialnie. ma byc

> uzywany glownie do schladzania temp w nocy. jeden pokoj ma ok 15m2 drugi ok 11.

> jak to ogarnac w miare budzetowo?

Najtaniej to dwie osobne klimy ze swoimi wiatrakami każda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile trzeba na to wydac?

Cena z montażem to 2k+ zł za sztukę. Serwis - ze 100-150zł/szt co pół roku. Przy dwóch, może coś wynegocjujesz.

Prąd to trochę jak z lodówką. Zależy jaką temperaturę ustawisz, jak pomieszczenia izolowane, jak intensywnie będziesz używał i czy tylko do chłodzenia, czy też do grzania. W sezonie mi wychodzi ok. 1,5 zł/dzień (nie jest to średnia z kilku dni upałów, ale z miesiąca w sezonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile trzeba na to wydac?

> chodzi mi o to ile kosztuje klima na pokoj i ile jej utrzymanie (prad, serwisowanie, itp).

Przed chwilą rozmawiałem z bratem (link do firmy w podpisie ), i tak:

Pobór pradu zależy od klimy - bardzo uśredniony pobór to ok. 1kW.

Serwis- odgrzybienie, sprawdzenie cisnień, temperatur, itd. (jesli w Zabrzu) to 120zł.

Cena klimy - zalezy od marki, wydajnosci (tak jak dla Ciebie to chyba mowił o mocy coś ok. 3,5kW). Napisz na e-maila ze strony zapytanie (mozesz dopisać, ze kontakt z forum), ew. Podaj telefon kontaktowy - odpisze, lub oddzwoni.

I teraz dodam od siebie gdy troche ludzi obserwuję - klimę lepiej pozwolić kupić osobie montujacej, bo potem w razie awarii moze być tak jak z autem na gwarancji, jeśli serwisujesz je poza ASO (jedni zwalają na drugich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą rozmawiałem z bratem (link do firmy w podpisie ), > Cena klimy - zalezy od marki, wydajnosci (tak jak dla Ciebie to chyba mowił o mocy coś ok. 3,5kW).

3,5kW na 15 m2? Nawet, jakby się udało jakoś jedną klimą opędzić dwa pomieszczenia, to na 26m2 najmniejsza możliwa będzie za mocna.

> I teraz dodam od siebie gdy troche ludzi obserwuję - klimę lepiej pozwolić kupić osobie

> montujacej, bo potem w razie awarii moze być tak jak z autem na gwarancji, jeśli serwisujesz

> je poza ASO (jedni zwalają na drugich).

Warunkiem gwarancji chyba każdego splita jest płatny przegląd przez autoryzowanego przedstawiciela co pół roku. W tych gwarancjach, które widziałem warunkiem jest również montaż przez autoryzowany serwis (w sąsiednim wątku ktoś twierdzi, że LG z szybkozłączkami można zainstalować samemu nie tracąc gwarancji - ale warunków gwarancji mogłem znaleźć w necie).

Do tego przy montażu w domu sprzęt z usługą jest opodatkowany 8% VAT. A jak kupisz osobno klimę, to masz na nią 23% VAT. Więc zazwyczaj już różnica w VAT powoduje, że warto kupić z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3,5kW na 15 m2? Nawet, jakby się udało jakoś jedną klimą opędzić dwa pomieszczenia, to na 26m2

> najmniejsza możliwa będzie za mocna.

Dlatego napisałem chyba, bo ja na klimatyzacjach się aż tak nie znam, zeby doradzić.

Moglem coś pomieszać, bo pytałm też o klimę na poddaszu w podobnym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej pytać 'u źródła " wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.